Представники кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти обговорили зі стейкхолдером умови подальшої співпраці

Наприкінці березня на кафедрі соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч зі стейкхолдерами – представниками Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (ЗМТЦСО). Серед послуг, які надаються означеною організацією різним категоріям населення, особливе місце посідають послуги дітям з порушенням розвитку та їхнім сім’ям. Відділення соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю діють у семи районах міста й забезпечують послугами близько 400 дітей з особливими освітніми потребами щорічно.
Темою зустрічі було обговорення освітньо-професійної програми «Логопедія» з метою підвищення якості освітньої програми та її відповідності потребам нашого регіону. Викладачі кафедри, за допомогою платформи Zoom, зустрілись з представниками ЗМТЦСО – заступницею директора Юлією Хорошкіною та методисткою по роботі відділень соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю Наталією Квашою. Відбулося активне обговорення сильних та слабких сторін освітньої програми. Загалом високо оцінивши програму, Юлія Хорошкіна запропонувала звернути увагу на соціально-педагогічний складник у підготовці майбутніх фахівців. На її думку, означений складник у подальшій роботі корекційного педагога, логопеда матиме величезне значення та сприятиме успішній соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.
Наталія Кваша зауважила, що бажано було б додатково знайомити студентів – майбутніх логопедів із сучасними інноваційними методиками роботи, зокрема й зарубіжними. Під час обговорення представники ЗНУ досягли додаткову домовленість зі стейкхолдером щодо написання рецензії на освітню програму.
Крім того, представників ЗМТЦСО запросили на лекційні та практичні заняття як експертів-практиків із різних напрямків корекційної роботи. Підбиваючи підсумки заходу, обидві сторони підкреслили важливість подібних заходів для наших організацій. Тож представники кафедри сподіваються, що результатом таких зустрічей стане підвищення якості вищої освіти за даною освітньою програмою, з урахуванням потреб нашого міста та краща підготовленість випускників кафедри до практичної діяльності.