Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Роботодавці долучилися до обговорення проєкту освітньо-наукової програми зі спеціальності 081 «Право» юридичного факультету ЗНУ

Роботодавці долучилися до обговорення проєкту освітньо-наукової програми зі спеціальності 081 «Право» юридичного факультету ЗНУ

Роботодавці долучилися до обговорення проєкту освітньо-наукової програми зі спеціальності 081 «Право» юридичного факультету ЗНУ
31.03.2021 14:31 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет співпраця зі стейкхолдерами освітній процес обговорення освітньо-наукової програми

Щорічно Рада роботодавців юридичного факультету ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University) долучається до обговорення стратегічних документів, які визначають перспективи розвитку як факультету загалом, так і окремих освітніх програм. В умовах затвердження стандартів підготовки фахівців за спеціальністю 081 «Право» й активного обговорення Проєкту Концепції реформування юридичної освіти це набуває неабиякого значення з огляду на важливу роль у цьому процесі експертів галузі, майбутніх роботодавців.

Саме тому чергове засідання (розширене, із залученням уже й випускників факультету, зокрема й освітньо-наукової програми 081 «Право») Ради роботодавців юридичного факультету ЗНУ присвятили кільком важливим на сьогодні для факультету питанням. Насамперед, увага стейкхолдерів була присвячена практичній складовій підготовки фахівців за всіма освітніми рівнями вищої освіти й у частині визначення баз для проходження такої практики, і урізноманітнення форм проходження практики, в т.ч. й у частині залучення здобувачів до волонтерських правничих проєктів спільно із центром безоплатної правової допомоги, адвокатськими об’єднаннями.

Зокрема, Дмитро Гладкий зупинився на доцільності впровадження спеціалізації у рамках практики для проходження цієї складової навчання здобувачами й запевнив, що представники АО «Гладкий, Яценко та Партнери» готові долучитися до такої роботи. Окрім того, він зупинився на волонтерських проєктах практичного фахового спрямування, координаторами яких виступає Запорізьке відділення ВГО «Асоціація правників України». Йшлося про можливість залучення до їхньої реалізації здобувачів другого та третього освітніх рівнів вищої освіти, й особливо третього рівня, з огляду на дотичність цих проєктів до напрямків наукових досліджень здобувачів й реальні можливості для роботи з емпіричними даними.

Наталія Корнєєва проінформувала про результати проходження практики здобувачами на базі науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України в Запорізькій області. Вона відзначила позитивну динаміку збільшення кількості здобувачів й зростання їхньої зацікавленості й активне залучення до виконання професійних модельованих завдань під керівництвом співробітників Центру. Пані Наталія зупинилася на новаціях у професійній діяльності співробітників Центру, на нових проектах Центру й висловила пропозицію, а також певних навчальних занять на базі Центру для здобувачів третього рівня вищої освіти (експертна діяльність, апробація результатів теоретичних досліджень з проблематики експертизи у деліктних провадженнях).

Денис Крилов зупинився на важливості «дуетної» співпраці здобувача та експерта галузі під час практики, що дозволяє встановити «персональну опіку» над здобувачами й оперативно реагувати на потреби практичної складової навчання кожного здобувача. Він запропонував в якості пілотних проєктів два регіонально спрямованих варіанта «персонального» супроводу практичної цільової підготовки здобувачів у галузі службового права та підприємницького права.

Учасники заходу виокремили нагальні проблеми вдосконалення практичної складової підготовки фахівців за спеціальністю 081 «Право» й роль Ради у вирішенні цих питань. Неабияку дискусію викликали питання організації та проведення практики для здобувачів усіх трьох рівнів вищої освіти в умовах дистанційного навчання, зумовленого впровадженим адаптивного карантину. Варто зазначити, що певні складнощі виникають у зв’язку з цим. Вкористання систем дистанційного зв’язку допомагає вирішити їх не в певного обсязі, що вимагає пошуку нових форм такої роботи. Любов Яновська, яка була запрошена для участі у заході, поділилася досвідом організації практичної підготовки публічних службовців у Запорізькій області й виділила два «базових» підходи у вирішенні зазначених проблем, зокрема. й до online щоденних практичних заходів («практика у прямому ефірі»). Тетяна Аніщенко також зупинилася на ефективності «змішаних» форм практичної підготовки фахівців – від ознайомлення (самостійно) із матеріалами на електронних носіях й аж до паралельних процесів спільної роботи здобувача із експертом галузі в режимі безперебійного online-контакту. Вона зазначила, що такі форми є найбільш ефективними, з огляду на кількісні показники, для другого й, насамперед, третього рівнів вищої освіти та з огляду на вузькоспеціалізований характер процесів роботи із джерельною, статистичною, інтерпретаційною базою.

Учасники зібрання запропонували впроваджувати змішану форму практики (поєднання оглядово-пошукової, експертно-консультативної та кваліфікаційної діяльності) із персональним підходом щодо кожного здобувача. Для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня бажаним є акцент на співпрацю наукового керівника здобувача та керівника бази практики для визначення особливостей персонального спрямування програми проходження такої практики.

І, нарешті, щороку, з урахуванням нового контингенту здобувачів, їх наукових інтересів, запитів регіону та запитів галузі, переглядається зміст ОНП за спеціальністю 081 Право. Не виняток й 2021 рік, проєкт якої було додатково презентовано членами Ради та запрошеним гарантом ОНП. Андрій Куц зазначив, що, з урахуванням дослідницьких пропозицій вступників 2021 року варто переглянути блок дисциплін за вибором для здобувачів із тим, щоб максимально задовольнити потреби останніх.

Крім того, сьогоднішні можливості стейкхолдерів дозволяють це зробити й це лише сприятиме максимальній «комфортності» навчання здобувачів. Михайло Ларкін зупинився на новаціях у договорах про співпрацю, які укладено ЗНУ впродовж року, що дозволяє передбачити в якості ресурсної бази для підготовки здобувачів й ресурси «нових» партнерів ЗВО, що сприятиме узгодженості запитів здобувачів, змісту ОНП та реальних можливостей для її реалізації.

Іван Шумейко зосередив увагу присутніх на тому, що важливим є врахувати при організації та підготовці здобувачів. Зокрема, доцільним є направлення проєкту ОНП на рецензування до Національної академії правових наук України («базового» Інституту) для отримання актуальної за часом підготовки рецензії й урахувати виділені зауваження та побажання у рецензії. Ольга Бородіна, яка була запрошена для участі в заході, запропонувала відобразити в освітньо-науковій програмі положення про проведення занять навчальних у форматі бінарних на базі партнерів ЗВО й у форматі дуальної освіти. Окрім того, стейкхолдери зупинилися на потребі уточнення положень регіонального аспекту ОНП.

 

 

 

Схожі новини