Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, головний мисливствознавець державного підприємства «Запорізьке мисливське господарство» Артем Коваль

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, головний мисливствознавець державного підприємства «Запорізьке мисливське господарство» Артем Коваль

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, головний мисливствознавець державного підприємства «Запорізьке мисливське господарство» Артем Коваль
05.04.2021 13:52 Все Головні новини Факультети Біологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація важливого профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем біологічного факультету, головним мисливствознавцем державного підприємства «Запорізьке мисливське господарство» Артемом Ковалем.

- Пане Артеме, розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали саме ЗНУ як заклад для отримання вищої освіти?

- Мені з дитинства подобаються природа та тварини. Коли прийшов час обирати заклад для здобуття вищої освіти, я вирішив піти на біологічний факультет. До того ж, мені подобалося вчитися на підготовчих курсах з мисливствознавства. Можливо, треба було обирати інший шлях та іти на юриста, але, все ж таки, я обрав біофак. Справа в тому, що спеціальність біолога відкриває широкий спектр можливостей. Наприклад, спочатку, до посади мисливствознавця, я працював у галузі екології, а ще – в інституті рибного господарства.

- Які спогади зі студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у житті й у роботі?

- Навчання на біологічному факультеті залишило після себе величезну кількість приємних спогадів. Наша група була дуже дружньою. Ми так потоваришували завдяки великій кількості поїздок у різні місця. Що ж до хороших моментів під час навчання, то можу сказати, що в нас була дуже цікава практика, пов’язана з вивченням природи. Ми їздили і Запоріжжям, зокрема, були й на Хортиці, а потім почали їздити і за межі міста, наприклад, на Бірючий острів. Хочу сказати, що курси, які ми вивчали, дійсно знадобилися мені в житті. Зокрема, допомогло те, що людина може самостійно знаходити інформацію та аналізувати її. Отримані під час навчання біологічні знання про тварин, рослин та їхні види також дуже допомагають, адже я все життя працював на пов’язаних з цими знаннями роботах.

- Чи спілкуєтеся ви зараз з колишніми одногрупниками?

- Ну, перше квітня в нас вважається днем факультету, і в нас є традиція зустрічатися. У минулому та позаминулому році ми зустрічалися, приходячи на біофак. На жаль, у цьому році це не вийшло повторити. Хоча з одним із моїх одногрупників я цього дня ввечері поїхав на рибалку. Окрім того, мене компанія та друзі – це ті люди, з якими я вчився і ми продовжуємо спілкуватися. Ми часто ходимо один до одного в гості та навіть разом їздили за кордон до Шрі-Ланки.

- Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби повернулися в студентські роки?

- Мабуть, дещо б я змінив. Звичайно, ми були хлопцями веселими, багато гуляли, але зараз я би більше часу віддав навчанню.

- Що Вас надихає в роботі та якими здобутками ви пишаєтесь?

- Зараз я так відразу не згадаю про досягнення, але я можу розповісти, чим займається мисливствознавець: у нас є власні мисливські угіддя. Ми ведемо документацію, до якої входять і звіти, й обліки тварин, також ми готуємо тварин для полювання.

- Яким Ви бачите подальше професійне майбутнє?

- Зараз у лісовій галузі та галузі, у якій працюю я, дуже складна ситуація. Я мрію про те, щоб все налагодилося, та ми розвивалися далі.

- Що Ви можете порадити студентам, зокрема вашого факультету?

- Я раджу приділяти більшу увагу навчанню, друзям, викладачам і життю факультету, бо це, на мою думку, – найкращі роки життя. Також головне – це знайти свою спеціальність та розвивати себе в її напрямку. Ніколи не забувайте приділяти увагу своєму майбутньому, зокрема іноземним мовам, знання яких дуже допомагає в житті.

 

…Є такі люди, які з самого дитинства йдуть до своєї мрії. У дитячі роки вона здається містичною, казковою та захопливою, але іноді з плином часу вона розбивається об тверду реальність дорослого життя. Казка, яку бачила дитина, перетворюється в офіційний документ, у якому все викладено складною фактологічною мовою, де немає місця захопленню, а лише бюрократія. Але є і ті, хто продовжує йти за власною мрією, хто продовжує бачити її чарівність. Та з плином часу бажання еволюціонує, стає більш складним і від цього – не менш прекрасним. При такому розвитку подій, людина не просто працює – вона живе. Мрія, яка виникла в дитинстві, росте та стає її невід’ємною частиною. Саме враження людини, яка живе своєю роботою, складається після розмови з Артемом Миколайовичем…

 

Влад Макаренко

 

 

 

Схожі новини