Співробітники інженерного інституту ЗНУ провели екскурсію-заняття для студентів металургійного фахового коледжу

В інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційна робота зі студентською молоддю коледжів. Зокрема, студенти Відокремленого структурного підрозділу «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ» спеціальності «Металургія» нещодавно стали гостями для співробітників кафедри обробки металів тиском.
Ініціаторами зустрічі випускників Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ з представниками кафедри стали завідувачка металургійного відділення коледжу Юлія Селевко та доцент кафедри обробки металів тиском Віктор Проценко. Підставою для обрання саме цього структурного підрозділу стало те, що студенти коледжу зараз отримують освіту за програмою «Обробка металів тиском». Незабаром вони стануть студентами цієї кафедри й вже зараз хочуть відчути себе її часткою.
На хлопців очікували пізнавальна екскурсія лабораторіями та аудиторіями кафедри; проведення лекційних майстер-класів із дисциплін, які вони вивчатимуть; проведення за участю провідного інженера навчальних лабораторій Геннадія Мамонтова низки демонстраційних лабораторних робіт.
Молодь відвідала лабораторії матеріалознавства, термічної обробки металів і, безумовно, лабораторії обробки металів тиском, де юнаки на власні очі побачили роботу устаткування. У лабораторії матеріалознавства студентам нагадали про методи металографії та фізичного металознавства. Хлопці побачили обладнання для мікроскопічного й мікроструктурного аналізу металів – металографічні мікроскопи. Гостям продемонстрували засоби випробування на твердість, розтягнення та на визначення інших фізико-механічних властивостей металів і сплавів. Дізналися студентиі про техніку виготовлення шліфів, а на прикладі роботи лабораторних печей – і про процес термічної обробки сталей і кольорових металів.
У лабораторії прокатного виробництва доцент Віктор Проценко розповів юнакам про склад лінії прокатного стана та складники прокатної кліті. Провели й кілька демонстраційних дослідів на листопрокатному стані щодо визначення розширення й випередження при прокатуванні, а також щодо знаходження коефіцієнтів деформування та енергосилових параметрів прокатки. А на прикладі сортопрокатного стану Віктор Максимович розповів гостям про елементи калібрування валків, розміщення калібрів на валках, а також – про їхні види та конструкції. Хлопці зацікавлено спостерігали за процесом прокатування квадратної заготовки в системі витяжних парних калібрів «ромб-квадрат» із визначенням загальних принципів розрахунку калібрування валків.
Демонструючи відвідувачам пресове обладнання, представники кафедри нагадали гостям про теоретичні основи процесу кування та надали можливість побачити цей процес у дії. Були студентам продемонстровані і процеси кування, волочіння, об’ємного й листового штампування металів. Кожна демонстрація супроводжувалася питаннями гостей, на які Віктор Максимович надавав вичерпні відповіді. Та й уся зустріч була проникнута атмосферою доброзичливості та взаємної довіри.
Інженерний навчально-науковий інститут