Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті відбувся онлайн-семінар на тему «Стоп-алергія!»

На біологічному факультеті відбувся онлайн-семінар на тему «Стоп-алергія!»

На біологічному факультеті відбувся  онлайн-семінар на тему «Стоп-алергія!»
07.04.2021 15:45 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет онлайн-семінар презентація

На біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває низка семінарів у рамках нещодавно підписаного із МЦ «Діасервіс» договору про співпрацю. Днями відбувся чергова онлайн-зустріч, темою якої цього разу стала «Стоп-алергія!».

У семінарі взяли участь студенти освітніх програм «Біологія» та «Фізіологія, імунологія та біохімія» біологічного факультету, а також – представники інших факультетів ЗНУ. Приєдналися до числа слухачів, зокрема, й голова Наукового товариства студентів, аспірантів та докторантів біологічного факультету, студентка 3 курсу Ольга Вдовкіна, а також викладачі, серед яких – декан біологічного факультету, професорка Людмила Омельянчик, її заступниця з наукової роботи, доцентка кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віра Копійка (організатор Zoom-конференцій), старший викладач Руслан Амінов (голова ради молодих вчених біологічного факультету) та доцентки цієї кафедри Наталія Новосад і Раїса Литвиненко та інші.

Інструкторкою семінару виступила доцентка кафедри факультетської педіатрії Запорізького державного медичного університету, лікарка МК «Діасервіс», членкиня European allergy and clinical immunology community (Європейська асоціація алергологів, імунологів) Олена Кузнєцова. Вона ознайомила учасників з основними факторами, які можуть викликати алергічні реакції, надала характеристику різновидів алергії (сезонна, пилкова, грибкова), а також проінструктувала щодо заходів, які можуть попередити прояви алергії, яка у медицині називається полінозом.
Весна, сезон цвітіння – зазвичай, прекрасна пора року, проте лише для тих, хто не страждає від загострення алергії ц відчуття дискомфорту. Дехто з алергіків знаходить вихід, виїхавши якомога далі від подразника, а інші змушені терпіти й шукати дієві лікарські засоби, що здатні впоратися з проявами полінозу. Саме про таку категорію і йшлося на семінарі.

Слухачам навели медичні факти, чому страшна алергія, надали характеристику щодо її проявів, які негативно впливають на якість життя людини-алергіка. А також розповіли,  як правильно діагностувати це захворювання. Під час презентації учасникам зібрання представили динаміку зростання проявів алергії у людей, схильних до алергічних реакцій, залежно від наявності алергенів – рослинного пилку та спор грибів – в атмосферному повітрі міста Запоріжжя. Був, зокрема, наданий графік цвітіння основних алергенів. Як виявилося, перша хвиля проявів полінозу в Південному регіоні України відбувається в період цвітіння низки дерев у травні, при цьому найбільшим подразником виступають тополі (за даними аеробіологічного моніторингу). Друга хвиля викликана цвітінням шовковиці й інших рослин, що відбувається трохи пізніше. Третьою хвилею, що може викликати приступи полінозу, є період цвітіння полину, лободи й амброзії – наприкінці липня або на початку серпня, остання виступає найпотужнішим алергеном. Окрім іншого, алергенами можуть бути спори пліснявих та інших видів грибків.

На жаль, кількість хворих, схильних до алергії, з року в рік зростає. Аби уникнути негативних проявів полінозу або, принаймні, послабити їх, в аптечці кожного алергіка мають бути наявні кілька лікарських засобів, які допоможуть тимчасово блокувати розвиток важкої анафілактичної реакції до приїзду карети швидкої допомоги. Це – антигістамінний препарат (Фенокіт, Феністил, розчин Еріуса – для дітей 1-2 років); гель Феністил/Псило-бальзам, які допоможуть зменшити свербіж у місцях укусів комах; свічки Ректодельт (запобігає набряку дихальних шляхів); небулайзер або засіб, що містить вентолін, беродуал, фрівей, що здатні попередити та блокувати астматичні прояви, спазми дихальних шляхів. Також може допомогти кілька простих порад як-от: на вулиці носити сонцезахисні окуляри, ретельно вмитися або прийняти душ після прогулянки, не йти на прогулянку зранку, виїхати з регіону цвітіння росли-алергенів, проводити азонацію приміщення й щоденне вологе прибирання тощо. Дієвою може виявитися й спеціальна дієта під час алергії.

Учасники семінару також змогли отримати відповіді на цікаві для них запитання й подискутувати в рамках обговорення теми. Насамкінець студенти й викладачі подякували фахівчині за чудову презентацію й змістовну консультацію, яка може стати в пригоді як їм самим, так і рідним та друзям.

 

Біологічний факультет

 

 

 

Схожі новини