Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн взяв участь у зустрічі представників Міжнародного фонду соціальної адаптації з виконавцями проєкту «Норвегія-Україна»

Керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн взяв участь у зустрічі представників Міжнародного фонду соціальної адаптації з виконавцями проєкту «Норвегія-Україна»

Керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн взяв участь у зустрічі представників Міжнародного фонду соціальної адаптації з виконавцями проєкту «Норвегія-Україна»
13.04.2021 15:31 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Центр післядипломної освіти інженерний навчально-науковий інститут Міжнародний фонд соціальної адаптації проєкт Норвегія-Україна адаптація військовослужбовців

У зв’язку з необхідністю постійно отримувати актуальну інформацію щодо втілення в життя проєкту «Норвегія-Україна», 9 квітня в online-форматі відбулася робоча зустріч представників Міжнародного фонду соціальної адаптації з виконавцями проєкту. В online-заході взяли участь близько 50 осіб, а саме, члени Міжнародного фонду соціальної адаптації, представники університетів та громадських організацій, які займаються професійною перепідготовкою та соціальною адаптацією колишніх військовослужбовців та членів їхніх родин у 25 містах України. Серед них – Київ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Луцьк, Бережани, Кам’янець-Подільський, Мелітополь, Вінниця, Ужгород, Кропивницький тощо. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) представляв керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн.

Під час зустрічі представники громадських організацій розповіли, яким чином ними втілюються в життя заходи із соціальної адаптації, а саме, психологічна допомога, правова адаптація тощо. Поділилися вони і тим, як сприяють працевлаштуванню випускників курсів або відкриттю ними власного бізнесу. Звернули увагу представники громадських організацій і на те, яким чином відбувається залучення співфінансування для розширення та посилення проєкту. А представники закладів вищої освіти виступали зі звітами щодо самого процесу професійної перепідготовки. Доповідачі звертали увагу на те, в якому форматі відбувається навчання, наскільки активні слухачі курсів та на рівень відвідування занять. Окрему увагу представники університетів приділили й відповідності реалізації всіх заходів встановленому плану тощо.

Про те, яким чином здійснюється перепідготовка колишніх військовослужбовців та членів їхніх сімей у Запорізькому національному університеті, розповів під час зустрічі керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн. Зокрема, Сергій Віталійович зазначив, що в ЗНУ реалізується перепідготовка за напрямом «Енергоефективні технології та інженерія» й жодних відхилень від графіку виконання проєкту немає. Враховуючи карантинні обмеження в регіоні, і, передусім, «червону зону», в якій нині знаходиться Запоріжжя, навчання відбувається в дистанційному режимі. У цих умовах дуже допомагає можливість користуватися системою електронного забезпечення навчання ЗНУ MOODLE. Завдяки її використанню, слухачі курсів мають можливість переглядати всі методичні матеріали, а також відеозаписи лекцій із дисциплін в будь-який зручний для них час.

Звернув увагу Сергій Віталійович і на те, що для покращення якості освіти колектив викладачів підготував навчальний посібник за тематикою курсів, який незабаром надрукують. Передусім, він стане в нагоді слухачам, які вирішать самостійно поглиблювати свої знання в галузі енергоефективності після завершення перепідготовки. Тож робота з імплементації проєкту «Норвегія-Україна» в Запорізькому національному університеті триває, і колектив центру післядипломної освіти та викладачі роблять все можливе, щоб постійно підвищувати якість навчання слухачів та допомагати їм якомога скоріше та краще адаптуватися до цивільного життя.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини