Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ для вчителів провели аналітичний семінар із типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з фізики

У ЗНУ для вчителів провели аналітичний семінар із типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з фізики

У ЗНУ для вчителів провели аналітичний семінар із типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з фізики
14.04.2021 15:52 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування РОНІК математичний факультет кафедра загальної та прикладної фізики аналітичний семінар співпраця зі школами

Тринадцятого квітня за підтримки Регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу (РОНІК) на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти відбувся аналітичний онлайн-семінар із подальшим підвищенням кваліфікації «Аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з фізики 2021 року».

Захід провели викладачі кафедри загальної та прикладної фізики математичного факультету ЗНУ. До участі в семінарі долучилось 40 учасників. На початку заходу доктор педагогічних наук, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор ЗНУ Андрій Андрєєв привітав його учасників. Він наголосив на важливості продовження такої форми співпраці із вчителями шкіл та стейкхолдерами спеціальності середня освіта (Фізика). Адже, на його думку, подібні заходи сприяють підвищенню кваліфікації викладачів фізики та допомагають їм краще орієнтуватись в особливостях розв’язання завдань ЗНО з фізики.

З аналізом результатів пробних тренінгів ЗНО з фізики перед учителями виступила кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри загальної та прикладної фізики ЗНУ  Наталія Тихонська. Вона презентувала особливості проведення тренінгу з фізики в дистанційному форматі на платформі Moodle. А також – розповіла про структуру робочого зошита з фізики для проведення тренінгу з підготовки до ЗНО в аудиторному форматі, проаналізувала типи завдань (на встановлення відповідності, завдання відкритої форми, з короткою відповіддю, завдання з однією відповіддю, задачі з ілюстраціями). Також під час семінару відзначили, що особливістю таких тренінгів було залучення студентів до їхнього проведення, зокрема до організаційної й аналітичної роботи.

Під час семінару Андрій Андрєєв розповів про 5 груп типових помилок учнів під час розв’язання завдань із фізики. Детально розглянув задачі-малюнки, задачі на знаходження загальної формули, задачі, в яких необхідно записати рівняння за описаними ситуаціями, задачі на аналіз формули чи фізичного закону та інші.

Спікер семінару наочно, за допомогою платформи ZOOM, продемонстрував на прикладах особливості розв’язання різних типів задач, визначив найскладніші з них. Він надав поради щодо ефективної підготовки учнів до ЗНО з фізики в дистанційному форматі. Учасники зустрічі мали змогу задати запитання стосовно розв’язання цих завдань.

На завершення семінару Наталія Тихонська розповіла його учасникам про переваги навчання на математичному факультеті ЗНУ. Зокрема, йшлося про: професійність науково-педагогічних працівників, практики в провідних школах міста, можливість здобути фундаментальну фізико-математичну освіту, роботу в сучасних навчальних лабораторіях і залучення до квазіпрофесійної діяльності студентів.

Також учителів запросили підвищувати свою кваліфікацію в стінах ЗНУ під час методичних семінарів і тренінгів. Організатори заходу висловили сподівання, що така співпраця з вчителями буде й далі розширюватись і сприятиме якісній підготовці абітурієнтів до складання зовнішнього незалежного тестування з фізики.

За детальною інформацією щодо аналітичних семінарів з різних предметів можна звернутись до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету за адресою:

69600, м. Запоріжжя,

вул. Жуковського, 66 б, каб. 204, 209, навчальний корпус № 2,

тел.: (061) 289-12-96, (061) 289-12-86.

E-mail: vdpp_znu@ukr.net

Фейсбук: https://www.facebook.com/univerzp

Інстаграм: https://www.instagram.com/znu.official/

Телеграм: https://t.me/znu_official

Ютуб: https://www.youtube.com/user/ZNUofficial/featured

 

 

 

Схожі новини