Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулася зустріч зі стейкхолдерами

На факультеті журналістики відбулася зустріч зі стейкхолдерами

На факультеті журналістики відбулася зустріч зі стейкхолдерами
15.04.2021 10:06 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес зустріч зі стейкхолдерами

Зустрічі зі стейкхолдерами вже стали традиційними заходами для кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Низка проєктів викладачів кафедри спрямована на співпрацю з випускниками факультету, потенційними роботодавцями, інформування про можливості проходження практики та працевлаштування студентів.

Одна з таких цікавих та продуктивних зустрічей відбулася 13 квітня. Студенти 3 курсу освітньої програми «Реклама та зв’язки із громадськістю» факультету журналістики ЗНУ зустрілися онлайн із випускницею факультету, PR-менеджеркою ГО «Спільно HUB», журналісткою-розслідувачкою Запорізького центру розслідувань, стажеркою «BIHUS info» Лілією Статівко. Організатором та модератором заходу була доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Тетяна Іванець.

До зустрічі долучилися студенти 1 та 2 курсу освітньої програми «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні», а також викладачі факультету журналістики: доцентки кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Анна Баранецька та Тетяна Іванюха. Під час онлайн-конференції на тему «Інформаційно-політична аналітика в сучасних умовах» випускниця розповіла про специфіку роботи журналіста-розслідувача, висвітлила особливості аналітичної роботи в політичній галузі та відмінності між очікуваннями та реальною роботою в інформаційній галузі.

За словами Лілії, для роботи в розслідувальній журналістиці спеціалісту дуже важливо мати такі якості, як допитливість, логічне мислення, вміння комунікувати з різними людьми, жагу до самоосвіти, гнучкість мислення, терплячість, уважність та вміння шукати необхідну інформацію. Стейкхолдерка Лілія Статівко презентувала в доповіді  специфіку роботи політичного аналітика: особливості пошуку теми, аналіз ситуації, написання журналістського матеріалу тощо. Спікерка також зупинилася на питаннях специфіки спілкування з політиками. Вона детальніше розповівши про такі аспекти, як одержання додаткової інформації, тримання дистанції, комунікаційні здібності та відкритість до діалогу. Усе це сприятиме формуванню професійних компетенцій студентства в рамках вивчення дисциплін «Виборчі технології» та «Аналітико-синтетичне опрацювання документної інформації».

На зустрічі багато уваги приділили й обговоренню галузі Public Relations. Фахівчиня розповіла про власний досвід роботи PR-менеджеркою «Спільно HUB», громадської організації, яка сьогодні займається розвитком демократичних процесів Запоріжжя та адвокації питання покращення велоінфраструктури нашого міста.

Лілія наголосила на тому, що PR – це робота зі смислами, а також підкреслила, що важливо узгоджувати бачення комунікації певної організації між піарниками і керівниками компанії для того, щоб робота була максимально злагодженою та плідною. Треба просто «закохатися» у бренд і бути на одній хвилі з його цільовими аудиторіями. Випускниця вичерпно відповідала на питання студентів, зокрема про те, як справлятися з конфліктними ситуаціями у двох сферах діяльності: журналістиці та PR, відмінності між ними.

Так само під час зустрічі обговорювали питання роботи з інформацією, її аналізом, оглядом, вивченням джерел та документів, різні напрямки роботи з мас-медіа – від тісної співпраці до моніторингу тем, що є вкрай важливим для майбутніх фахівців з інформаційної діяльності.  Наприкінці заходу Лілія побажала студентам пробувати себе в різних напрямках і не боятися визнавати, що щось не подобається. Адже лише так можна отримати цінний досвід, постійно вчитися новому та знайти себе. Онлайн-конференція пройшла в теплій, невимушеній атмосфері, була дуже насиченою та інформативною. Учасники дякували одне одному та домовилися про інтерв’ю з Лілією в рамках профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Модераторка заходу Тетяна Іванець запросила гостю приєднатися до Асоціації випускників ЗНУ, заповнивши анкету випускника за лінком:

https://signup.znu.edu.ua/index.php?r=student%2Fregistration&id_group=64&fbclid=IwAR0ISMvkUCokrh9vTfvbQE0C7_elmwSpLnl9fS8puNnL7VQfHb3iRz6Mtug

 

Кафедра теорії комунікацій, реклами

 та зв’язків із громадськістю

 

Схожі новини