Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у тренінгах Американських Рад із міжнародної освіти в рамках проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

Представники ЗНУ взяли участь у тренінгах Американських Рад із міжнародної освіти в рамках проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

Представники ЗНУ взяли участь у тренінгах Американських Рад із міжнародної освіти в рамках проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»
16.04.2021 14:05 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека наукова діяльність міжнародна діяльність академічна доброчесність

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) у листопаді 2020 року розпочав участь у 2-річному проєкті Американських Рад із міжнародної освіти «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ), що здійснюється за сприяння Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Під час реалізації проєкту в Запорізькому національному університеті протягом грудня 2020 р. – лютого 2021 р. здійснили самооцінювання університету щодо наявності й функціонування інфраструктури забезпечення академічної доброчесності та якості освіти. За розробленими організаторами опитувальками щодо академічної доброчесності та якості освіти у конкретному закладі вищої освіти відбувалося оnline опитування за допомогою сервісу SurveyMonkey. Від ЗНУ в опитуванні взяли участь 891 студент і 162 викладачів.

6-8 квітня та 13-14 квітня 2021 р. Американські Ради з міжнародної освіти в рамках проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» на платформі Zoom провели тренінги «Робота з даними та напрацювання стратегій для посилення політик академічної доброчесності та якості», які відповідно до Програми заходу тривали 5 днів. До заходу долучилися майже 130 представників 60 університетів України – учасників проєкту. Запорізький національний університет представляли проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, начальниця відділу моніторингу та якості освіти Марина Томченко та директорка наукової бібліотеки Ніна Чала.

Відкрився захід вітальними словами від представників Посольства США, Американських Рад з міжнародної освіти, менеджерки проєкту, модераторки заходу Яни Чапайло.

Девід Реттінджер, Університет Мері Вашингтон (США), Тріша Бертрам Галлант, Каліфорнійський університет у Сан-Дієго (США) й Аманда МакКензі, Університет Ватерлоо (Канада) першу сесію присвятили моніторингу та оцінюванню спроможностей університету в контексті академічної доброчесності та якості освіти. Академічна доброчесність – це не просто цінність, це – виклик звичному функціонуванню речей.

Під час сесій спікери презентували практичні основи проведення опитування: розуміння важливості дослідження ЗВО; проведення дослідження: складники організації, аналізу та представлення даних; досягнення якості даних опитування; вміння аналізувати дані опитування та інформувати спільноту про них.

Окрема увага була присвячена роботі з даними за результатами попередньо проведеного опитування в університетах України, до якого залучили майже 60 тис студентів. Здійснено загальний аналіз ситуації щодо рівня і розвитку академічної доброчесності у ЗВО-учасниках в цілому та в конкретному університеті зокрема.

Тетяна Жерьобкіна, консультантка проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», дослідниця, соціологиня, подала розбір опитування як інструменту та огляд практик ЗВО на прикладі університету з найкращими показниками та університету з показниками, над якими варто допрацювати. Огляд практик, виокремлених на основі опрацювання даних університетів, дав можливість спікерці створити бажаний сценарій політики академічної доброчесності в університеті та наближення до нього через опитування.

Заключний день представники Американських рад із міжнародної освіти присвятили стратегії розвитку університету в контексті академічної доброчесності та якості освіти, вели розмову про своє бачення та власні практики формування клімату академічної доброчесності. Тріша Бертрам Галлант схвально відгукнулася про формування законодавчих основ політики академічної доброчесності в Україні.

Учасники заходу активно комунікували, шукали оптимальні шляхи залучення та заохочення студентства до опитування, як пройти через делікатні моменти наслідків, домогтися практичних результатів.

Наступний етап проєкту пов'язаний з роботою над результатами опитування та формуванням інституційної політики ЗВО щодо академічної доброчесності.

Із дозволу організаторів заходу, презентації спікерів та відеозаписи вебінарів українською та англійською розміщено на сайті наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua/, link «Сервіси та послуги. Перевірка на плагіат».

 

Наукова бібліотека

 

 

 

Схожі новини