Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту та центру післядипломної освіти ЗНУ тренер Сергій Щетинін

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту та центру післядипломної освіти ЗНУ тренер Сергій Щетинін

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту та центру післядипломної освіти ЗНУ тренер Сергій Щетинін
19.04.2021 14:42 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування центр післядипломної освіти факультет фізичного виховання здоров’я та туризму пресслужба історії у

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках розповідаємо вам про досвід професійного становлення й успіху випускника інженерного навчально-наукового інституту та центру післядипломної освіти ЗНУ Сергія Щетиніна. Сергій Юрійович у 2007 р. закінчив навчання на кафедрі програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного навчально-наукового інституту, а вже у 2012 р. отримав другу освіту за спеціальністю «Олімпійський та професійний спорт», за якою на сьогодні й працює.

- Сергію Юрійовичу, чим Ви керувалися, обираючи заклад вищої освіти та спеціальність?

- Я завжди хотів вступити до Юридичного інституту, тому документи для вступу туди готував заздалегідь. Проте мені подобалася й математика, тому я ще й пішов на підготовчі курси з математики, фізики та української мови в ЗДІА. Чому саме цей заклад освіти? Географічний принцип зіграв свою роль. А потім мені купили комп’ютер, що на той час було рідкістю. І це зіграло вирішальну роль. Тоді я й ухвалив рішення, що вже без варіантів отримаю освіту на кафедрі програмного забезпечення автоматизованих систем ЗДІА.

- Хто з викладачів Вам найбільше запам’ятався і чим саме?

- У мене в ЗДІА було багато чудових викладачів. Професор Володимир Іванович Пожуєв запам’ятався з першої пари та на все життя. Доценти Наталія Петрівна Полякова та Анатолій Ігорович Безвєрхій – це, справжні, професіонали у вихованні майбутніх спеціалістів у IT-галузі. Доцент Василь Іванович Попівщий своєю манерою викладання навчив вчитися самому, а не чекати допомоги від викладача. Доцент Андрій Володимирович Пожуєв став моїм дипломним керівником. Згадується й доцент Віктор Мефодійович Яхненко, який викладав у нас креслення. Але найбільше запам’ятався час, проведений у студентському центрі мистецтв «Порт-Арте» під керівництвом неперевершеної директорки, чудової керівниці та дуже щирої людини – Людмили Олександрівни Пригаро. Це були незабутні часи: концерти, вистави, дискотеки, організація відпочинку в профілакторії спортивно-оздоровчого комплексу «Студентська Січ» на острові Хортиця. Писати про це можна нескінченно. У часи, проведені у профілакторії, я зацікавився волейболом. А тепер це – справа мого життя.

- Розкажіть, будь ласка, про Вашу другу освіту. Чим цей час запам’ятався?

- Другу освіту я отримав у 2012 р. у центрі післядипломної освіти ЗНУ за спеціальністю «Олімпійський та професійний спорт». Тут не можу нічого особливого розказати, тому що цю освіту я отримав майже дистанційно. Під керівництвом професора Романа Вікторовича Клопова написав цікаву дипломну роботу. Потім хотів розвити її до масштабів кандидатської дисертації, пішов вчитися в аспірантуру, але за браком часу не закінчив, тож поки що відклав цю справу до кращих часів.

- Сергію Юрійовичу, чи стала Вам у пригоді в нинішній професійній діяльності отримана в інженерному навчально-науковому інституті освіта?

- У моїй теперешній роботі мені дуже допомагає те, що в роки навчання я оволодів комп’ютером на досить високому рівні. Тепер для мене не проблема усілякі міжнародні інформаційні системи, програми для ведення волейбольної статистики та інші спеціалізовані автоматизовані системи. Також і робота в студентському центрі мистецтв не лишилася для мене тільки гарно проведеним часом. Це дуже добрий організаторський досвід, який я нині використовую під час проведення змагань різного рівня: від чемпіонатів «двора» до чемпіонатів України та міжнародних турнірів.

- Де Ви сьогодні працюєте і яку посаду посідаєте?

- Основне місце роботи: старший тренер-викладач відділення пляжного волейболу Дитячо-юнацької спортивної школи «Орбіта». А за сумісництвом ще й викладач фізичного виховання в Запорізькому електротехнічному фаховому коледжі Національного університету «Запорізька політехніка». Та й це ще не все, я працюю провідним спеціалістом із пляжного волейболу та волейболу на снігу Федерації волейболу України.

- Сергію Юрійовичу, а чим Ви захоплюєтеся крім роботи?

- Раніше це був спорт, а тепер він став роботою, яка приносить мені моральне, фізичне та фінансове задоволення. Я впевнений, що не досяг ще всього, чого можу, тож не збираюся зупинятися, а планую й надалі розвиватися у цьому напрямку.

- Що б Ви хотіли побажати нинішнім студентам та старшокласникам?

- Студентам – брати від життя все і пам’ятати, що навчання у виші – це не лише отримання професії на все життя, а, що найголовніше, трамплін для становлення всебічно розвинутої особистості, отримання нових знайомств, отже не треба зациклюватися тільки на оцінках. А старшокласникам – не перейматися, адже життя все одно розставить все по своїх місцях.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини