Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі промислового та цивільного будівництва інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ відбувся «День відкритих дверей»

Двадцять четвертого квітня на кафедрі промислового та цивільного будівництва інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся online-захід «День відкритих дверей».

Майбутніх студентів гостинно зустріли заступник директора з виховної роботи Роман Воляр, завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян, її заступниця Наталія Данкевич, доцентка Катерина Мішук та інші викладачі кафедри. Захід почався з демонстрації відеоролику, завдяки чому молодь дізналась багато корисного та цікавого про перспективи, які відкриває перед ними навчання за освітньою програмою «Промислове і цивільне будівництво»; про те, як саме відбувається навчальний процес тощо. До речі, цей ролик мають можливість подивитися не лише учасники заходу, а й ті, хто з якоїсь причини не зміг приєднатися до Дня відкритих дверей. Він вже на офіційній сторінці кафедри промислового та цивільного будівництва в Facebook за лінком:

То що ж цікавого дізналися абітурієнти під час дня відкритих дверей? Передусім, це чому саме варто обирати навчання за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньої програми «Промислове і цивільне будівництво». Ні для кого не таємниця, що робота в сфері будівництва була однією з найбільш затребуваних упродовж всієї історії людства. Нині потреба в фахівцях, які здатні запроєктувати та побудувати як житлові будинки (від котеджів та хмарочосів), так і промислові споруди, тільки зростає, а фахівці з цього напрямку отримують достойну заробітну плату та працевлаштовуються не лише в Україні, а й у будь-якій іншій країні світу.

Звернувши увагу гостей на високий професіоналізм викладачів кафедри промислового та цивільного будівництва, Ірина Арутюнян поділилася з ними тим, як саме відбувається підготовка фахівців. Зокрема, Ірина Андріївна зазначила, що технічний прогрес не стоїть на місці, отже й дисципліни, які вивчають студенти, змінюються відповідно до потреб часу. Сьогодні майбутні фахівці створюють свої проєкти та курсові роботи у таких програмах, як AutoCAD, ArchiCAD, ArtLantis Render, AutoCAD Architecture, AutoCAD Civil 3D та ін. Для виконання польових та камеральних робіт в освітньому процесі використовуються геодезичні прилади. Заняття відбуваються в спеціально обладнаних предметних аудиторіях та лабораторіях, а практику студенти проходять на реальних будівельних об’єктах.

Звертаючись до гостей, Ірина Арутюнян підкреслила, що про високу якість освіти студентів свідчать багаточисельні нагороди, а про затребуваність спеціальності – чималий перелік місць, де нині працюють випускники. А це – Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізький міський виконавчий комітет, ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», АТ «Запорізький завод феросплавів», ТОВ Проєктний інститут «Промбудпроєкт», Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, ТОВ «Профбудексперт», ЛТД «Будіндустрія» тощо.

Звернула увагу Ірина Андріївна й на те, як саме стати студентами спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньої програми «Промислове і цивільне будівництво». А саме, завідувачка кафедрою зазначила, що для вступу на базі повної загальної освіти, абітурієнти мають складати ЗНО з таких дисциплін як українська мова, математика та, згідно до додатку 4 Умов прийому до ЗНУ, фізику або іноземна мову, історію України чи біологію, географію або хімію.

На базі молодшого спеціаліста (1 курс зі скороченим терміном навчання, бюджет) –ЗНО з української мови, математики або історії України, а також фахове вступне випробування в ЗНУ. Вступ на 2 та 3 курси (небюджетна пропозиція) здійснюється за результатами ЗНО з української мови та на вибір з математики чи історії України, а також фахове вступне випробування в ЗНУ. А ті, хто збираються навчатися в магістратурі на базі бакалаврату, мають складати єдиний вступний іспит з іноземної мови, а також фахове вступне випробування в ЗНУ.

Шановні абітурієнти, якщо ви не змогли стати учасниками минулого дня відкритих дверей, не засмучуйтеся! Викладачі кафедри промислового та цивільного будівництва планують проведення ще однієї зустрічі з вами, тож слідкуйте за оголошеннями!

Інженерний навчально-науковий інститут