Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ відбулися заходи до річниці аварії на Чорнобильській АЕС

В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ відбулися заходи до річниці аварії на Чорнобильській АЕС

В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ відбулися заходи до річниці аварії на Чорнобильській АЕС
27.04.2021 13:05 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж освітній процес виховний процес заходи до 35 річниці аварії на Чорнобильській АЕС

Суд над радіацією, челендж пам’яті героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, урок сценарної майстерності з розробки івентів до трагічних і сумних пам’ятних дат, засідання круглого столу «Чорнобиль як сучасна туристична пропозиція». Такі та інші заходи протягом тижня відбулися в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках проведення заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Урок сценарної майстерності розробки івентів до трагічних і сумних пам’ятних дат (до 35-річчя Чорнобильської трагедії). Такий захід відбувся у вівторок, 20 квітня. Відвідали його студенти третього курсу спеціальності «Соціальна педагогіка». Організувала та модерувала онлайн-захід викладачка туристичних дисциплін, кандидатка наук з державного управління, доцентка, спеціалістка вищої категорії, викладачка-методистка Наталія Яцук. 

Студенти навчилися проводити подібні заходи до трагічних і сумних дат на прикладі Чорнобильської трагедії. Захід почався з висловлення подяки рятівникам ЧАЕС, надалі студенти разом із викладачкою почали обговорювати типи сценаріїв, зокрема, документальні, художні, реквієм, мітинги та концерти, різноманітні конкурси та акції.

Далі учасники конференції обговорили державну соціальну політику, спрямовану на соціальних педагогів та визначили цільову аудиторію – учасників заходів. Після цього студенти визначили, що саме очікує ця аудиторія. На їхню думку, це, перш за все, – пам’ять про минуле, навчання на помилках і дослідження наслідків.

Своєю чергою, Наталія Яцук дала поради студентам щодо проведення заходів: як створити необхідну атмосферу, які відео з архіву слід брати, які фільми про Чорнобильську катастрофу слід продемонструвати на майбутніх заходах, Серед них кінострічки «Аврора», «Після Чорнобиля», «Заборонена зона», «Метелик» і особисто був виокремлений «Чорнобиль» від HBO.

Наприкінці заходу Наталія Яцук провела опитування щодо лекції та висловила подяку студентам за їх продуктивну роботу.

«Для людей, які пережили подібне жахіття, найголовніше, щоб про їхній подвиг не забували», – зазначила Наталія Яцук.

21 квітня викладачка фізики Ірина Шпуганич разом зі студентами 1 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» провели виховний захід «Суд над радіоактивністю».

Окрім студентів, на «суд» завітали консультант комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради Павло Долгорукий, голова наукового товариства ЕПФК ЗНУ, студентка 3 курсу спеціальності «Туризм» Марія Чирва й активний помічник студентської ради коледжу, студент 1 курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Владислав Коваленко. На початку заходу студенти першого курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» розповіли про «плюси» та «мінуси» радіоактивних елементів у формі судового засідання. Сторону звинувачення представляли прокурорка Юлія Акімова, захисниця навколишнього середовища Віолетта Мирошниченко та військова Анастасія Цуканова, які доповіли про історію створення найнебезпечніших речовин, головні техногенні катастрофи, що призвели до жахливих втрат. На противагу їм сторону захисту представляли адвокатка Анна Шамрай, енергетик Андрій Черкун, агрономка Юлія Акімова, лікар Данило Жуков, інженерка Анна Кригульська та вчений-археолог Ярослав Доценко. Вони «захищали» радіоактивні елементи доповідями про те, як у різних галузях методом «мічених атомів» вони рятують життя, урожаї та важливі відкриття, а ядерна енергетика потужніша та якісніша, порівняно з тепловою. Зрештою, суддя Катерина Шелудько оголосила важливу думку, що радіоактивні елементи можуть бути як шкідливими, так і корисними, але лише в руках людини вони набувають тих чи тих якостей.

Наприкінці заходу організаторка запропонувала студентам анонімно назвати учасників суду, які на їхню скромну думку найкраще впорались зі своєю роллю. За результатами голосування ними були Юлія Акімова (прокурорка та агрономка), Катерина Шелудько (суддя) та Анна Шамрай (захист).

Сподіваємось, що студентам, які брали участь у засіданні та спостерігали за ним, сподобався захід, і наступного року подібне дійство проведуть уже не онлайн, а в аудиторії Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ.

Тури до Чорнобиля, у Прип’ять нині вкрай популярні. Тому в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ відбувся актуальний захід, на якому розглянули тема розвитку туризму в техногенних зонах. Організувала захід викладачка Лариса Ніколаєва. Участь у ньому взяли студенти 1 курсу, спеціальності «Туризм».

За словами учасників, техногенний туризм набирає обертів в Україні, зокрема серед іноземних туристів.

Також майбутні фахівці нагадати про правила безпеки під час відвідування об’єктів зони відчуження. Організаторка заходу наголосила, що необхідно дбати про власне здоров’я та пам’ятати, яка страшна трагедія відбулася 35 років тому.

Студентка Ірина Кулинич присвятила свою доповідь пам’яті ліквідаторам Чорнобильської катастрофи та презентувала меморіальні комплекси, що розташовані в України та є відкритими для туристів.

Також присутні студенти зазначили, що про Чорнобильську трагедію варто якомога більше розповідати підростаючому поколінню, аби більш не допустити таких страшних помилок у майбутньому.

 

Марко Корноголуб,

Альона Токарчук,

Марія Ярмоленко

 

Схожі новини