Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам інженерного навчально-наукового інституту та юридичного факультету запропонували отримати відразу дві освіти

Студентам інженерного навчально-наукового інституту та юридичного факультету запропонували отримати відразу дві освіти

Студентам інженерного навчально-наукового інституту та юридичного факультету запропонували отримати відразу дві освіти
29.04.2021 16:43 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут юридичний факультет освітній процес друга освіта міжнародна діяльність програми 2-Дипломи

Кваліфіковані фахівці в галузях економіки та юриспруденції завжди користувалися й користуватимуться попитом на ринку праці. Та існує чимало професій, де потрібні одночасно як економічні, так і юридичні знання. Безумовно, можна отримати одну з цих освіт, а потім піти навчатися знову, щоб здобути другу спеціальність, проте в студентів інженерного навчально-наукового інституту та юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) є можливість отримати ступень бакалавра чи магістра відразу за двома спеціальностями. Саме це й обговорювалось під час засідання круглого столу, якій відбувся в online-форматі 28 квітня. Організаторами заходу стали заступник декана з профорієнтаційної роботи Михайло Ларкін і завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова.

На заході були присутні: декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувачка кафедри кримінального права та правосуддя Юлія Пирожкова, заступник декана з виховної роботи інженерного навчально-наукового інституту Роман Воляр, викладачі кафедри обліку, аналізу оподаткування та аудиту інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ професор Андрій Макаренко, доцент Лев Феофанов та інші.

Привітавши учасників заходу, Тетяна Коломоєць зазначила, що студенти юридичного факультету отримують якісну освіту, а випускники – конкурентоспроможні на ринку праці. Відповідно до рейтингу, який можна побачити на офіційній сторінці Міністерства юстиції України, Запорізький національний університет входить до десяти найкращих закладів вищої освіти, які готують фахівців у галузі права. Розповіла декан юридичного факультету й про те, яким чином здійснюється освітній процес та оцінюється якість отриманих випускниками знань.

Звернула увагу присутніх Тетяна Олександрівна й на те, що сьогодні неможливо отримати ступень магістра зі спеціальності 081 «Право», якщо немає ступеня бакалавра з цієї галузі. Отже, потрібно починати навчання на бакалавраті, а щоб не витрачати на це зайвий час, найкраще отримувати відразу дві освіти. Проте Тетяна Коломоєць зазначила, що в бакалаврів усе ще є можливість вступити на підставі будь-якого диплому в магістратуру за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність».

Більш детально про умови вступу розповів молоді Михайло Ларкін. Зокрема, Михайло Олександрович зазначив, що студенти 2-4 курсів мають можливість перехресно вступити на юридичний факультет шляхом подання тих сертифікатів ЗНО, за якими вони вступали в інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ, та складення фахового екзамену. А ті, хто нині навчаються в магістратурі та хочуть отримати ще й правову освіту, можуть вступити на бакалаврат на підставі диплому бакалавра та склавши фаховий екзамен в університеті.

Про можливість отримання додаткової освіти в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ за економічним та управлінським напрямами розповіла студентам юридичного факультету Тетяна Меліхова. Тетяна Олегівна зазначила, що в інституті є вже чималий досвід надання економічної освіти майбутнім фахівцям у галузі права. Так, кілька років поспіль студенти, починаючи з другого-третього курсів, одночасно навчалися як в Запорізькому юридичному інституті, так і в ЗДІА (нині – інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ). Чимало викладачів інституту, серед яких і присутній на заході професор Андрій Макаренко, свого часу отримали додаткову юридичну освіту. Значна кількість сьогоднішніх працівників податкової служби; Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України; поліції теж мають дві освіти: економічну та правову.

Сьогодні студенти та випускники юридичного факультету мають можливість отримати в інженерному навчально-науковому інституті ступінь бакалавра чи магістра за такими спеціальностями, як 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 281 «Публічне управління та адміністрування». При цьому вступити в магістратуру можна за наявністю будь-якого диплому бакалавра.

Звернула увагу Тетяна Олегівна й на те, що навчання за спеціальностями економічного та управлінського напрямів в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відкриває перед студентами можливість стати учасниками програми «2D» і після завершення навчання отримати, крім дипломів Запорізького національного університету, ще й диплом Вищої школи управління та охорони праці (м. Катовіце, Республіка Польща).

- Шановні студенти, якщо вас зацікавила можливість отримати відразу дві освіти, звертайтеся до деканату юридичного факультету, в директорат інженерного навчально-наукового інституту чи на відповідні кафедри. Пам’ятайте, друга освіта – це додаткові можливості отримати перспективну роботу, яка принесе вам справжнє задоволення! – із таким закликом до студентів звертаються учасники засідання круглого столу.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини