Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ та Ургенчського державного університету (Узбекистан) обговорили напрямки майбутньої співпраці

Представники ЗНУ та Ургенчського державного університету (Узбекистан) обговорили напрямки майбутньої співпраці

Представники ЗНУ та Ургенчського державного університету (Узбекистан) обговорили напрямки майбутньої співпраці
30.04.2021 13:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Ургенчський державний університет (Узбекистан) відділ міжнародних зв’язків факультет іноземної філології економічний факультет міжнародна співпраця зустріч

Двадцять восьмого квітня на платформі Zoom відбулася установча зустріч представників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Ургенчського державного університету (Узбекистан). Вона була присвячена питанням розвитку взаємовигідної співпраці у науковій, проєктній, освітній галузях, а також – мобільності викладачів і студентів тощо. Захід організований Посольством Республіки Узбекистан в Україні. Координатором зустрічі виступив радник із торгово-економічних питань Посольства Республіки Узбекистан в Україні Бабур Расулов. Він передав особисті вітання учасникам від Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан Алишера Курманова, який не так давно вже зустрічався в ЗНУ з ректором Миколою Фроловим. Під час тої зустрічі між ними були досягнуті домовленості про розвиток співробітництва за певними напрямами.

Узбецьку сторону на заході представляли: проректор із міжнародного співробітництва Ургенчського державного університету Гайрат Уразбоєв, начальник відділу міжнародних зв’язків Ельорбек Юлдашов, а також – представники факультетів іноземної філології, фізико-математичного, біоінженерії та безпеки харчових продуктів. Від ЗНУ учасниками зустрічі були проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальниця відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул, директорка інженерного навчально-наукового інституту Наталія Метеленко, декани факультетів економічного та іноземної філології – Алла Череп і Галина Морошкіна, а також – представники кафедр цих факультетів та ІННІ. 

Насамперед, проректор Ургенчського державного університету Гайрат Уразбоєв передав українській академічній спільноті вітання від ректора Бахрома Абдуллаєва. Звертаючись до колег із пропозицією співробітництва у цікавих для обох ЗВО галузях, він також презентував історію та діяльність свого освітнього закладу, який був заснований у 1992 році на базі Хорезмського державного педагогічного інституту. Його історія розпочинається в 1942 році, коли тут почали здійснювати підготовку вчителів. Тоді у складі інституту функціонували 4 кафедри: фізико-математична, узбецької мови та літератури, російської мови та літератури, історії. Сьогодні в Ургенчському державному університеті функціонує 12 факультетів, навчається близько 20 тис студентів, серед них 1200 – іноземних, працюють понад 1000 викладачів. Підготовка бакалаврів та магістрів здійснюється за усіма основними академічними напрямами. А ще УрДУ активно розвиває міжнародне співробітництво, зокрема, реалізовує 25 міжнародних проєктів: це – проєкти Erasmus +, такі як ECCUM, RENES, GREB, CLASS, EPCA; міжнародні проєкти IRES (міжнародний дослідницький досвід студентів), які фінансує Національний науковий фонд США; STEM діє за підтримки Держдепартаменту США; SUMRICA (дослідження у галузі сталої мобільності у Центральній Азії), що фінансується програмою Volkswagen та проєктами Erasmus + ICM у співпраці із такими університетами як Університет Аквіли (Італія), Університет Порто (Португалія), Університет Кіля (Великобританія), Університет Падуї (Італія) Університет Кантабрії (Іспанія) та Університет прикладних наук Weihenstephan-Triesdorf (Німеччина).

Своєю чергою, проректор ЗНУ Геннадій Васильчук ознайомив гостей зі специфікою діяльності українського університету й передав щирі вітання від ректора Миколи Фролова, який, на жаль, не зміг узяти особистої участі в цій зустрічі. А також подякував представникам Посольства Республіки Узбекистан в Україні за організацію цього актуального для обох університетів заходу. Він відзначив, що обидва ЗВО мають багато спільного як в історії свого становлення, так і в сучасному розвитку, отже, можуть разом розпочати реалізовувати напрямки спільної діяльності. Так, ЗНУ має понад 90-річну історію, пройшов кілька етапів становлення – від ЗДПІ, ЗДУ до ЗНУ. Сьогодні на 12 факультетах тут навчається понад 17 тис студентів, яким викладають близько 1500 науково-педагогічних працівників. Розвивається наука, освіта, велика увага приділяється вихованню студентів, у тому числі патріотичному.

Під час зустрічі її учасники приділили увагу обговоренню цікавих для представників УрДУ напрямків співробітництва: це – наукова та освітня співпраця із французьким лінгвістичним центром ЗНУ, організація спільних навчальних та виробничих практик, започаткування програм подвійних дипломів у рамках спеціальностей магістратури «Водопостачання та водовідведення» і бакалаврату «Економічна кібернетика», мобільність викладачів і наукових співробітників, організація та проведення спільних конференцій і семінарів, а також – спільне керівництво аспірантами.

Зокрема, проректор УрДУ Гайрат Уразбоєв окреслив коло проблем, які прагнуть вирішити представники узбецького ЗВО у співпраці із ЗНУ. Він зосередив увагу на галузі французької філології, яка на відміну від представленої в цьому університеті германської філології не забезпечена належною кількістю фахівців, що мають науковий ступень у галузі філології. Також існує потреба здійснювати підготовку молодих висококваліфікованих фахівців у різних галузях: романської, англійської філології, математичних та економічних наук тощо. Великою перевагою буде при цьому подвійне керівництво науковими роботами аспірантів, обмін викладачами для читання лекцій, впровадження програми подвійного диплому для здобувачів вищої освіти обох університетів тощо. На пропозиції радо відгукнулися й представники керівництва ЗНУ та декани факультетів. Зокрема, Геннадій Васильчук запевнив, що найближчим часом будуть підготовлені документи та відбудеться підписання меморандуму про наміри щодо співробітництва, а після послаблення карантинних обмежень і святкових днів, які триватимуть у травні як в Україні, так і в Узбекистані, відбудеться урочисте підписання відповідної Угоди про співробітництво між університетами з урахуванням усіх перспективних напрямів та за участю представників Посольства Республіки Узбекистан в Україні і ректорів обох ЗВО.

Радо на пропозицію за конкретним напрямом співробітництва – у галузі іноземної філології – відгукнулися й представники ФІФ: декан Галина Морошкіна та завідувачка кафедри романської філології і перекладу Ірина Шаргай. Вони змогли особисто поспілкуватися з проректором Гайратом Уразбоєвим і визначити привабливі для обох галузі. Також представниці ЗНУ поділилися досягненнями факультету й кафедри з іноземним гостем. Йшлося про багаторічне ефективне співробітництво з французьким Університетом Дю Мен (Ле Ман), програму подвійного диплому, що діє для студентів різних факультетів ЗНУ, співробітництво з іншими ЗВО ЄС, що триває в рамках програм Erasmus+ тощо. Зокрема, Ірина Шаргай представила статистику щодо вивчення французької мови студентами ЗНУ: у попередній рік понад 1000 осіб її вивчали як основну іноземну мову, як другу – понад 2500, а ще як третю – майже 400. Окрім цього, близько 200 представників університету займалися вивченням французької мови для реалізації своїх професійних інтересів, серед них – студенти і викладачі.

Фахівці ЗНУ також виступили з пропозицією розширити рамки співробітництва й в галузі англійської філології та перекладу. Адже представники ФІФ мають фундаментальні напрацювання й високу кваліфікацію,тож їм є чим поділитися з колегами. А ще – звернули увагу на той факт, що на факультеті плідно розвиваються напрями підготовки фахівців за 5 мовами: англійська, німецька, французька, італійська та іспанська. Окрім цього, новацією стало створення на базі факультету напряму китайської філології – за участю Школи Конфуція ЗНУ, яку започаткували в співпраці з Аньхойським педагогічним університетом (Китай). Згадали співрозмовники й про інші заходи в обох університетах, які корелюють у багатьох моментах, це – й дні франкофонії, участь в міжнародних проєктах тощо. 

Представники інших факультетів також мали змогу обмінятися контактами із представниками УрДУ під час зустрічі й продовжити особисте спілкування.

Насамкінець заходу проректор УрДУ Гайрат Уразбоєв подякував представникам ЗНУ за теплий прийом і готовність до активної співпраці.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини