Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Центрі радіозв’язку ЗНУ відзначили День народження радіо

У Центрі радіозв’язку ЗНУ відзначили День народження радіо

У Центрі радіозв’язку ЗНУ відзначили День народження радіо
07.05.2021 10:17 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут Центр радіозв’язку

Сьомого травня 1895 року фізик Олександр Попов продемонстрував суспільству створений ним прилад для зв'язку на відстані. Цей день увійшов в історію світової науки і техніки, як День народження радіо. Через 126 років в епоху мобільного зв'язку та інтернету в Центрі радіозв'язку інженерного інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) всі охочі школярі та студенти можуть вільно проводити радіозв'язки з іншою країною або навіть континентом.

У Центрі радіозв'язку фахівці проводять заняття для школярів і студентів, вчать паяти радіосхеми, користуватися вимірювальною апаратурою, опановувати слюсарну справу, навчають телеграфної азбуки Морзе і навичкам роботи в ефірі. Молодь із задоволенням освоює цифрові види зв'язку, бере участь у міжнародних змаганнях і днях активності. Робота з мікрофоном із іноземними колегами дозволяє удосконалювати іноземні мови, практикуючи розмовну мову з її безпосередніми носіями, а успішне освоєння географії (в світі налічується близько 330 країн і територій світу – і практично скрізь можна знайти кореспондентів!) дозволить значно поліпшити оцінки з цього предмету в школі.

Аматорський радіозв'язок використовується радіоаматорами всього світу виключно з особистого інтересу і без отримання матеріальної вигоди - для зв'язку один з одним, самовдосконалення, різних технічних досліджень - випробування апаратури, антен, вивчення проходження радіохвиль. Для цього адміністрація зв'язку (в Україні - Український державний центр радіочастот) видає бажаючим спеціальні Дозволи на право мовлення в певних ділянках діапазонів - по сусідству з мовними і службовими радіостанціями. Такий ексклюзивний Дозвіл з квітня 2021 року має і наш Центр радіозв'язку ЗНУ.

У світі вже налічується близько трьох мільйонів радіоаматорів! В Японії – 1 200 000, в США близько 750 000, в Таїланді 176 000. В Україні всього близько 15-17 тисяч, але це число поступово зростає. У радіо приходять люди з абсолютно різних професій! З відомих особистостей, які в різні часи мали позивні і проводили радіозв'язок на коротких хвилях, в першу чергу можна назвати короля Йорданії Хуссейна, прем'єр-міністра Індії Раджива Ганді, фізика, лауреата Нобелівської премії Джозефа Тейлора, співзасновника компанії Apple Inc Стівена Возняка. Футболіст Сергій Ребров - головний тренер угорського «Ференцвароша», – Чемпіон світу (2005) і Європи (2003) з радіоспорту.

Радіоаматори проводять радіозв'язок мікрофоном, цифровими видами, а також телеграфною абеткою Морзе. Незважаючи на стародавність, це дуже цікавий вид зв'язку. Крім цього, телеграф найкраще пристосований для далекого поширення, через те, що він майже не спотворюється електромагнітними перешкодами і його добре чутно на тлі шуму ефіру (в порівнянні з голосовою передачею). В абетці Морзе кожній букві відповідає комбінація з довгих посилок (тире) й коротких посилок (точок). У Центрі радіозв'язку ЗНУ молодь вивчає абетку Морзе кілька тижнів, а потім успішно застосовує її у практиці.

 

Микола Папіровський,

заступник керівника Центру радіозв'язку

Запорізького національного університету,

керівник ГО «Запорізький радіоклуб»

 

 

 

Схожі новини