Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти інженерного інституту - переможці Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Пожежна безпека»

Високий рівень підготовки майбутніх спеціалістів і увага, яку приділяють у інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) розвитку студентської науки, знову підтверджені перемогою студентів кафедри прикладної екології та охорони праці у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Галузевою комісією конкурсу зі спеціальності «Пожежна безпека», який відбувся в Національному університеті цивільного захисту України, було розглянуто 45 студентських наукових робіт, що надійшли з 16 закладів вищої освіти. За підсумками рецензування наукові дослідження студентів інституту стали одними з 13 найкращих. Фіналісти конкурсу були запрошені для захисту робіт на підсумкову online-конференцію на платформі ZOOM. За результатами захистів Вікторія Єрьоменко та Владислав Петренко отримали дипломи І ступеню. Вітаємо переможців!

Студентка 4 курсу Вікторія Єрьоменко під керівництвом заступниці директора з наукової роботи інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ  Каріни Бєлоконь працювала над темою «Запобігання наслідкам розгерметизації сталевих нафтогазопроводів». Наукова робота виконувалася спільно зі студенткою Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Оксаною Бондар (наукова керівниця – завідувачка кафедри прикладної екології та природокористування Полтавської політехніки Олена Степова).

У своєму дослідженні дівчата розробили комплексні заходи щодо запобігання забрудненню навколишнього середовища нафтопродуктами через процеси внутрішньої корозії нафтопроводів. У тому числі було запропоновано використання розроблених молодими вченими оптимальних інгібіторів корозії. Авторки обґрунтували хімічний склад та схеми безвідходних процесів синтезу екологічно прийнятних інгібіторів корозії сталі. Молоді вчені довели, що запропоновані ними зразки за своїм ефектом і якістю не поступаються добре відомим, але переважають їх за економічними показниками щонайменше в 1,2 рази. Дослідження й апробація отриманих результатів студентської наукової роботи відбувалися під керівництвом досвідчених науковців-екологів у максимально наближених до реальних умовах.

Розробці заходів щодо пожежної безпеки приміщень присвятив свою наукову роботу студент 4 курсу кафедри прикладної екології та охорони праці інженерного навчально-наукового інституту Владислав Петренко. Під науковим керівництвом доцента Вадима Рижкова він займався питаннями вдосконалення протипожежного захисту церков і соборів, тобто будівель, які в багатьох випадках мають багато дерев’яних конструктивних елементів. Об’єктом дослідження став Свято-Покровський Кафедральний Собор Української Православної Церкви в Запоріжжі. Наукова робота «Розробка заходів з пожежної безпеки в Свято-Покровському соборі м. Запоріжжя» виконувалася спільно зі студенткою 3 курсу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Анастасією Полив’яною (наукова керівниця – доцентка кафедри екологічної безпеки та організації природокористування Тетяна Ригас). На основі проведених експериментальних досліджень для підвищення пожежної безпеки Собору студентами були рекомендовані заходи, серед яких поступова заміна незахищених конструкцій конструкціями з вогнезахисним покриттям; забезпечення підземного введення електрокабелю; заміна електроприладів із низьким ступенем захисту на прилади ІР44 із заземленням; забезпечення аварійного та евакуаційного освітлення тощо.

Науково-педагогічні працівники та студенти ЗНУ вітають переможців ї їхніх наукових керівників зі значними досягненнями та бажають подальших успіхів на науковій ниві, натхнення, цікавих досліджень і нових перемог!

Інженерний навчально-науковий інститут