Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до обговорень питань повноважень у функціонуванні органів публічної влади

Правники ЗНУ долучилися до обговорень питань повноважень у функціонуванні органів публічної влади

Правники ЗНУ долучилися до обговорень питань повноважень у функціонуванні органів публічної влади
21.05.2021 09:32 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність міжнародна науково-практична конференція

Науковці та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 081 «Право» юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Питання дискреційних повноважень у функціонуванні органів публічної влади». Захід проходив 20 травня 2021 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Приємно відзначити, що це – перший захід, який проходив у форматі «змішаного» режиму після досить тривалого спілкування вчених-правників лише у дистанційному режимі, до дозволило поглибити рівень безпосереднього спілкування та інтеграції у наукову спільноту. Саме тому невипадково, що цей захід та бажання взяти в ньому участь викликав неабияку зацікавленість у значної кількості представників різних вітчизняних освітньо-наукових правничих шкіл. Серед учасників були й представники юридичного факультету Запорізького національного університету.

Організаторами заходу виступили Інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ВГО «Асоціація українських правників». Із вітальним словом до учасників звернувся ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров. Він відзначив важливість заходу, унікальність тематики, безпосередньо пов’язаної із реалізацією дискреційних повноважень у діяльності органів публічної влади, різноманіття таких відносин, а отже, й різноваріативність результативності реалізації таких повноважень для всіх суб’єктів правовідносин.

Своєчасність організації та проведення такого тематичного заходу є невипадковим напередодні 25-річчя з нагоди прийняття Конституції України, докорінних реформаційних змін у держави, важливості ролі і  значення Конституції України як Основного закону держави, а також важливості ролі вчених-правників у процесі розбудови держави. Із привітальними словами до учасників також звернулися Олена Орлюк, в.о. директора Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Анатолій Берлач, завідувач кафедри службового та медичного права цього ж Інституту, Іван Патриляк, декан історичного факультету, та Василь Костицький, президент ВОГ «Асоціація українських правників».

Проблематика реалізації дискреційних повноважень у функціонуванні органів публічної влади привернула увагу представників різних галузевих фахових наукових напрямків, а також й правників-практиків. Зокрема, Михайло Смокович, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду, звернув увагу на дискреційні повноваження органів суддівського самоврядування. А судді цього ж суду Володимир Бевзенко та Олена Губська зупинилися у своїх виступах, відповідно, на сутності процесуального розсуду та дискреційних повноваженнях суб’єктів владних повноважень і повноваженнях суду під час застосування норм КАС України. Проблематику забезпечення публічного правонаступництва висвітив Іван Паламарчук, Головний спеціаліст відділу проходження служби в системі Державної кримінально-виконавчої служби України Управління персоналом Міністерства юстиції України, проблеми використання дискреційних повноважень Вищої ради правосуддя під час розгляду заяв про втручання у здійсненні правосуддя висвітив Максим Середа, експерт Центру політико-правових реформ, сутність судового конституційного контролю щодо дискреції законодавця в аспекті реалізації конституційних норм банкетного характеру детально проаналізував Василь Лемак, суддя Конституційного Суду України. Особливості реалізації дискреційних повноважень у діяльності Верховної Ради України висвітили Вікторія Пехова та Вікторія Базилюк, представники Уповноваженого Верховної Ради України в Північних областях.

Поглибити свої знання стосовно розуміння дискреційних повноважень різними органами публічної влади при вирішенні різних питань функціонуванні, з акцентом на останні досягнення вітчизняної та зарубіжної правової доктрини. Усім учасникам конференції дозволити фундаментальні та досить емоційні виступи провідних вчених-правників з різних регіонів України, а саме Наталії Оніщенко, завідувачки відділу теорії держави і права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Олега Марцеляка, завідувача кафедрою конституційного права Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Юрія Бисаги, завідувача кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університет, Михайла Савчина, директора НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету, Оксани Кузьменко, завідувачки кафедри фінансового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Христофора Ярмаки, професора кафедри адміністративного права та процесу Одеського державного університету внутрішніх справ тощо.

Неабияку зацікавленість викликала і доповідь Бернгарда Шлоєра з проблематики звуження розсуду публічної адміністрації при здійсненні втручання в фундаментальні права та свободи людини, із акцентом на порівняльно-правовий досвід України та Німеччини у вирішенні цього питання.

Долучилися до презентації результатів своїх наукових досліджень і науковці юридичного факультету Запорізького національного університету із аналізом співвідношення дискреційних повноважень та розсуду в діяльності, публічних службовців, особливостей застосування нормативних положень із оціночними поняттями при реалізації публічно-правових повноважень. А також – аспіранти ЗНУ, які детально зупинилися на аналізі судової та адміністративної практики реалізації дискреційних повноважень органами публічної влади України та зарубіжних країн.

 Чимало корисної інформації, море позитивних вражень і перспективних проєктів – ось далеко невичерпний перелік того, що отримали науковці та здобувачі ЗНУ під час участі у заході.

 

 

 

Схожі новини