Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету гідно представляють свій виш на всеукраїнському та міжнародному рівнях

Студенти юридичного факультету гідно представляють свій виш на всеукраїнському та міжнародному рівнях

Студенти юридичного факультету гідно представляють свій виш на всеукраїнському та міжнародному рівнях
21.05.2021 12:29 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет студентська наука позааудиторна діяльність міжнародна діяльність

«А що ти, студенте, зробив для свого вишу?». Саме на це питання відповідає студента юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University)  Поліна Пряникова. Ось що розповідає студентка про своє навчання та саморозвиток:

- Навчання у Запорізькому національному університеті я обрала свідомо, через повагу до викладачів, які, як правило, завжди підтримують кожного студента у намаганні опанувати омріяною професією.

Знайомство з вишем не стало заочним, я двічі, ще під час навчання в школі, у 2019-2020 роках перемагала в ЗНУ у творчій і дружній атмосфері на конкурсах філологічного напряму з поезії на німецькій та англійській мовах. Упродовж тих же років готувалась до вступу разом з іншими на відповідних курсах до ЗНО. Мені сподобалось ставлення педагогів до молоді. Я була вражена красою зелених насаджень та архітектурою корпусів університету. Керівництву ЗНУ вдалось не тільки зберегти Альма-матер педагогічної науки Запоріжжя, а й прикрасити і усучаснити весь архітектурний комплекс й студентське довкілля. 

У 2020 році, з відзнакою та золотою медаллю закінчивши Запорізьку гімназію №11 та підтвердивши свої знання під час ЗНО на 200 балів, очолила рейтинг абітурієнтів України для вступу на юридичну професію. При цьому я скористалась своїм правом на отримання другої професії й обрала також курс міжнародної економіки.

Приємним враження на мене із самого початку справила активна діяльність в університеті студентського самоврядування. Нас, юнаків та юнок, зустріли куратори курсу та кожної з груп і ознайомили з правилами та внутрішнім розпорядком.

Оскільки мені знайома багато років поспіль роль і відповідальність старости класу в гімназії, я оголосила свою кандидатуру, й дружний колектив обрав мене старостою 1 групи 1 курсу юридичного факультету. Ми розпочали наполегливо вчитись. Приємна атмосфера склалась і на заочному відділенні серед майбутніх економістів, де керівництво й викладачі завжди з розумінням ставляться до об’єктивних труднощів у житті кожного студента.

Завдяки запровадженій п’ять років тому в нашому університеті системі Moodle, ми швидко пристосувались до карантинних обмежень, викликаних пандемією COVID-19, та якісно перебудували заняття на дистанційний режим. Позитивно оцінивши увагу викладачів та турботу адміністрації про студентів, надійну підтримку студради, я замислилась над тим, а що особисто я можу зробити для нашого університету?

 Оскільки на зборах нам детально розповіли про важливість позанавчальної діяльності, я вирішила зосередитись у вільний час на підвищенні свого професійного рівня й водночас на розвитку авторитету університету шляхом активного заняття науковою діяльністю та завдяки участі у фахових всеукраїнських і міжнародних заходах для студентів-правників та економістів. І тут в пригоді стали мої знання англійської, підтверджені міжнародним сертифікатом із відзнакою.

Уже в жовтні 2020 року я взяла активну участь у лекції на тему: «Populism and rightwing movements in the 20th century», яку провів англійською професор коледжу Нокса та фахівець із сучасної історії Західної Європи Emre Sencer.     Задля розвитку тез щодо популізму я поставила лекторові низку запитань англійською, на які отримала обґрунтовані відповіді. Про захід оприлюднили матеріал на офіційному сайті ELSA (The European Law Student’s Association – Європейська асоціація студентів-правників).

Наступного місяця, у листопаді, я взяла участь й одержала перемогу, здобувши 1 місце у Всеукраїнському конкурсі есе на тему: «Права людини в епоху розвитку штучного інтелекту» серед студентів юридичних факультетів всіх ЗВО України. Надалі розповіла про це в першому в моєму житті інтерв’ю, яке оприлюднили в постах на офіційній сторінці юрфаку ЗНУ в Instagram. Інформаційну підтримку одержали також у пості на офіційній сторінці ELSA Odesa в Instagram.

У грудні 2020 року я взяла активну участь у Всеукраїнському конкурсі есе до Дня прав людини від Послів європейської молоді на тему: «Права людини в умовах пандемії COVID-19»,надввши роботу англійською мовою.

У січні та лютому поточного року продовжила наполегливу роботу на ниві наукової діяльності щодо дослідження проблематики регулювання й використанні в Україні (та у світі загалом) штучного інтелекту. Для мене стала очевидною необхідність розгляду цього питання в науковому середовищі. Потрібна широка дискусія, яку я вирішила ініціювати і в пресі.

Особисто поспілкувавшись з редакціями низки місцевих ЗМІ, я знайшла розуміння й підготувала в лютому власну статтю наукового характеру під назвою «Студентка ЗНУ пропонує зміни до законодавства про штучний інтелект», яку опублікували 01.03.2021 року. Вочевидь, така ініціатива сприяє зміцненню авторитету юридичного факультету, адже суспільство дізналось про високий рівень проблематики, питання, що піднімаються нами на державному рівні.

Увесь час упродовж навчального року я приділяла особливу увагу й питанням студентського самоврядування. У січні поточного року юридична громада університету обрала мене головою наукового сектору.

26.02.2021 року  я організувала й провела інтелектуальну гру «Brain Ring» серед студентів 1 курсу юридичного факультету. Захід відбувся відповідно до встановлених нормативно-правових правил, зокрема щодо карантинних обмежень, з фото- і відео-фіксацією, у дружній і конструктивній атмосфері, із повідомленням адміністрації, за участю викладача, із яркими вітальними листами переможцям та ініціативній групі тощо.

Як голова наукового сектору я вжила особистих та організаційних заходів щодо розвитку наукової діяльності на факультеті.

Разом із професоркою кафедри історії і теорії держави та права Удовикою Л.Г. я підготувала англійською мовою для публікації у Збірнику КНУ імені Тараса Шевченка наукову статтю про необхідність якомога швидшого розгляду питання про імплементацію штучного інтелекту в юридичну площину країни.

Організаційний комітет Інституту права КНУ імені Т.Шевченко офіційно повідомив у травні 2021 р. про винесення цієї наукової статті, як такої, що є актуальною й виконаною із дотриманням усіх установлених вимог, на розгляд наукової ради вишу столиці для включення до Збірнику наукових праць КНУ.

Не зупиняючись на цьому, я особисто ретельно дослідила англомовну правову базу щодо функціонування інституту адвокатури під час Пандемії COVID-19 у США. За результатами  дослідження разом із кандидатом юридичних наук кафедри кримінального права та правосуддя Ларкіним М.О. підготувала англійською мовою наукова стаття про важливість вдосконалення законодавства України з метою підвищення рівня доступу до правосуддя, а також забезпечення права громадян на захист в умовах карантинних обмежень. 

Під час урочистої презентації, яку висвітили в ЗМІ, публікацію визнали глибокою й актуальною, такою, що потребує нагальної широкої дискусії, а мої пропозиції заслуговують на втілення у наукове і юридичне життя держави. У травні 2021 р. вказану статтю оприлюднено у Збірнику наукових праць ЗНУ.

Загалом як голова наукового сектору студради я значно активізувала та підвищила результативність роботи студентів 1 курсу юридичного факультету щодо розвитку наукової діяльності, зокрема при розробці науково-правових тез, і це позитивно відзначили викладачами університету. Задля підвищення професійного рівня я також зосередила увагу на вивченні практичного досвіду як вітчизняних, так і міжнародних експертів.

Упродовж лютого 2021 року я взяла участь у низці всеукраїнських онлайн-вебінарів «Лайфхаки від практикуючих юристів» від ELSA. Успішність опанування комплексом порушених питань підтверджена відповідним сертифікатом від організатора – ELSA Ukraine.

У березні 2021 року я взяла участь в освітньому арт-проєкті «STEM is FEM» – «Наука – це вона» за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа. Проект є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях. За підготовлене мною есе «Наука утаює в собі спектральну красу», за повідомленням організаторів конкурсу, я отримаю в червні 2021 р. відповідний Диплом учасника всеукраїнського конкурсу та тоді ж стане відомий переможець цього заходу.

Крім того, упродовж квітня поточного року, я стала учасницею державного проекту «Fakefighters» і представила Запорізький національний університет у Всеукраїнській програмі дослідження фактчекінгу, ефективно опанувала всі етапи європейського курсу, що стало підставою для отримання індивідуального сертифікату UNICEF Ukraine.

12 квітня я взяла активну участь у лекції англійською мовою, проведеною адвокатом зі Сполучених Штатів Америки професором Jan K. Seigel, на тему «Суди присяжних у кримінальних справах» у США.    19 квітня – у лекції англійською мовою, проведеною адвокатом зі Сполучених Штатів Америки Peter Kolker, із питань основних прав людини, їх аналізу та втілення в життя у США.

15 травня долучилася до лекції судді Європейського суду з прав людини професора Лятифа Гусейнова з питань вакцинації і прав людини, вкрай актуальних наразі  через пандемію COVID-19. Серед інших, під час лекції обговорені питання дискримінації певних категорій осіб (у різних країнах світу), які категорично проти вакцинації.

17 травня я  стала учасницею лекції англійською від David Cook, досвідченого юриста у галузі юриспруденції та посередницьких служб у штаті Теннессі (США), із питань прав людини в контексті американського законодавства та важливості альтернативного вирішення спорів в американському цивільному спорі щодо прав людини (та інших).

Окрім того, у період з 05 до 19 травня 2021 року, я взяла участь в онлайн-курсі з 5 лекцій англійською мовою, проведеного доктором Josef Bollag на тему «Історія фінансування тероризму», в рамках акції Почесного консула України в Швейцарії.

У травні поточного року я також пройшла тестування на національній онлайн-платформі Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта». За результатами отримано відповідний сертифікат про успішний рівень цифрової грамотності.

Отже, впродовж 1 курсу я взяла участь у 16) позанавчальних наукових заходах, із яких 9 – державного рівня і посіла 1 місце в країні на Всеукраїнському конкурсі серед студентів юридичних факультетів всіх ЗВО України, де таким чином на рівні всієї держави успішно презентувала юридичний факультет Запорізького національного університету.

 Більш того, під час близько 20 лекцій (тривалістю понад 40 годин), в яких я взяла участь та безпосередньо активно спілкувалася з вченими та експертами, більш ніж половина – міжнародні (із США та країн ЄС), під час яких діалог вівся англійською й мене щоразу представляли як студентку юридичного факультету Запорізького національного університету.

Яскравим прикладом цьому є лекція англійською, проведена адвокатом зі Сполучених Штатів Америки професором Jan K. Seigel, яка відбулася 12.04.2021 року на тему «Суди присяжних у кримінальних справах» у США. Під час лекції я поставила доповідачу низку запитань англійською щодо проблематики участі адвокатів під час онлайн-судових засідань, забезпечення доступу до правосуддя нацменшин, зокрема афроамериканців тощо. Професор Jan K. Seigel був приємно вражений і з повагою відзначив мою гарну підготовку до лекції та привітав з високим професіоналізмом педагогів юридичного факультету ЗНУ.

Обираючи теми позанавчальної діяльності, я, перш за все, зосереджувала увагу на актуальних питаннях сьогодення. Окрім питань дискримінації, які я тричі висвітлювала на різних площадках, я представила юридичний факультет ЗНУ на платформі «Fakefighters» у боротьбі з фейковими новинами та дослідженні питань інформаційної безпеки держави.

П’ять разів організувала заходи для висвітлення позитивних результатів роботи нашого юридичного факультету в ЗМІ та на офіційних медійних платформах. У науковій галузі юриспруденції підготувала дві статті до збірників наукових праць КНУ імені Т.Шевченка та ЗНУ. Значно активізувала діяльність наукового сектору студради, яким я керую.

Отже, якщо я зустріну керівництво нашого університету, то мені буде як відповісти на запитання стосовно того, що я зробила для свого вишу, тож маю певне право і на повагу до результатів своєї праці, і на конструктивний діалог.

Знаю, що серед студентів ЗНУ багато молодих людей, які зробили не менше, а навіть і більше ніж я, але ж я дуже стараюсь. І вдячна за підтримку деканам та адміністрації юридичного та економічного факультетів, нашим викладачам, всім тим, хто вкладає в нас душу і серце.

Вважаю, що головне – то справа, яку всі ми патріотично робимо для нашої України! Зі свого боку, я і в подальшому намагатимусь вживати дієві заходи до зміцнення авторитету юридичного і економічного факультетів ЗНУ, а також наших викладачів, яких всім нам (студентам) пощастило зустріти на навчальному шляху.

Рекомендую абітурієнтам приєднуватись до нашого дружнього успішного колективу.  Бажаю всім мирного неба, міцного здоров’я і успіхів в роботі й навчанні.

 

Схожі новини