Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі інженерного інституту розповіли абітурієнтам про перспективи отримання фахової освіти

25.05.2021 09:48 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Технічний прогрес, без якого не можливо уявити подальший розвиток нашої цивілізації, потребує висококваліфікованих фахівців з інженерно-технічного й економіко-управлінського напрямів. А освіта, яку отримує сучасна молодь, має відповідати європейським стандартам, адже тільки тоді випускники ЗВО зможуть бути впевнені в своєму працевлаштуванні в будь-якій країні світу. Питанню, де саме можна отримати таку освіту, присвятили низку зустрічей викладачів інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) зі школярами міста й області.

Під керівництвом заступника директора інституту з профорієнтаційної роботи Владислава Румянцева команда викладачів випускових кафедр, до якої увійшли: завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян, завідувач кафедри електротехніки та енергоефективності Віктор Коваленко, заступниця завідувача кафедри менеджменту організації та управління проєктами Марина Ажажа, а також – доценти Олександр Шапуров (кафедра інформаційної економіки, підприємництва та фінансів), Сергій Башлій (кафедра електротехніки та енергоефективності), Марина Полтавець (кафедра промислового та цивільного будівництва), Наталія Лічконенко (кафедра металургії) відвідали низку навчальних закладів.

Серед них були заклади освіти Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, а саме: Відраднінський заклад загальної середньої освіти; Петропільський опорний заклад загальної середньої освіти; Лукашівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад-заклад дошкільної освіти»; Широківський заклад загальної середньої освіти. А також – такі навчальні заклади Запоріжжя, як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №75; спеціалізована школа I-III ступенів №100; гімназія №46; загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32.

То про що ж саме розповіли учням гості з інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ? Передусім, про те, що нині на денній та заочній формах у інституті навчається понад двох тисяч студентів. Тут діють центри польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського та промислової екології. Студенти освітньої програми «Програмне забезпечення систем» мають можливість безкоштовно навчатися в Мережевій академії Cisco. А освітній процес в інженерному навчально-науковому інституті організовано в умовах максимального сприяння поширенню цінностей європейського освітнього простору.

Не лишилися поза увагою присутніх на заходах й інші сучасні можливості та перспективи, які відкриває перед студентами отримання освіти в інженерному навчально-науковому інституті. Це – можливість, починаючи вже з першого курсу, займатись науковою та дослідницькою діяльністю в лабораторіях інституту. Завдяки співпраці з провідними промисловими підприємствами Запорізького регіону, зокрема з ТОВ «Метінвест Холдинг», студенти технічних спеціальностей можуть отримувати стипендії від холдингу, навчатися за сучасною системою дуальної освіти, проходити практики на ПАТ «Запоріжсталь» та інших підприємствах Групи Метінвест.

Дуже цікавою для школярів виявилася й інформація про можливість брати участь у міжнародних проєктах стажування, адже вже більше 7-ми років на рівні магістратури функціонує програма «2 Дипломи» з Вищою школою управління та охорони праці (м. Катовіце, Республіка Польща); програма академічної мобільності – стажування студентів у м. Ченстохова (Республіка Польща).

Зосередили увагу учнів гості й на тому, що сьогодні інженерний навчально-науковий інститут має європейський вектор розвитку та оновлені сучасні освітні програми, які адаптовані до вимог якості інженерної та економіко-управлінської освіти не тільки в Україні, а й у країнах Євросоюзу. І все це розкриває широкі перспективи працевлаштування випускників інституту як в Україні, так і в країнах ЄС.

Інженерний навчально-науковий інститут