Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ організували конференцію «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону»

У ЗНУ організували конференцію «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону»

У ЗНУ організували конференцію «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону»
28.05.2021 12:09 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону міжнародна науково-практична конференція

Двадцять сьомого травня в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) в online-форматі відбулося урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону». Співорганізаторами конференції були Вища школа управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща); Гуманітарно-Природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща); Словацький сільськогосподарський університет у Нітрі.

Головою організаційного комітету став ректор Запорізького національного університету Микола Фролов, а його заступниками - проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук; директорка інженерного навчально-наукового інституту Наталя Метеленко; директорка центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ, голова Товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська.

На заході були присутні представники Білоруської державної сільськогосподарської академії (м. Горки); Білоруського державного економічного університету (м. Мінськ); Інституту економіки промисловості Національної академії наук України; Інституту вугільних енерготехнологій Національної академії наук України; Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України; Національного інституту стратегічних досліджень (NISS); Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту Західноукраїнського національного університету; Західноукраїнського національного університету (м. Тернопіль); Університету митної справи та фінансів; Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»; Національного університету «Запорізька політехніка». А також стейкхолдери інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

З привітними словами до учасників пленарного засідання звернулися Генеральний консул Республіки Польща в Україні в Харкові Пьотр Стаханчик; проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, директорка інженерного навчально-наукового інституту Наталя Метеленко, директорка центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ Ганна Макушинська, представники українських та закордонних університетів-партнерів, а також стейкхолдери кафедр інституту.

Привітавши від імені ректора ЗНУ Миколи Фролова учасників заходу, Геннадій Васильчук зазначив, що конференція, яка присвячена такій серйозній темі, як «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону» недарма відбувається в Запорізькому національному університеті. Адже вже в самому формулюванні «закладено багато маркерних точок, до яких ми маємо рухатися. Це і європейськість, і модернізація, й інженерна та управлінська освіта в нашій країні». Геннадій Миколайович виказав впевненість, що конференція пройде на високому рівні і покладе початок періодичному проведенню такого заходу в стінах Запорізького національного університету. Вона об’єднуватиме «найкращі інтелектуальні сили, щодо дійсно європеїзації і модернізації інженерної та управлінської освіти в нашій країні», адже в ЗНУ поєднуються вища освіта, наукові дослідження та виховання високоінтелектуальної еліти України.

Наталя Метеленко звернула увагу учасників на те, що конференція спрямована на модернізацію інженерної освіти в напряму забезпечення висококваліфікованими фахівцями різних галузей промисловості. «Формування європейського вектору розвитку інженерної освіти в такому осередку виробничого потенціалу, як Запорізька область - актуальне завдання для всіх нас, - зазначила Наталя Георгіївна. - І ми сподіваємося, що наші колеги, партнери, роботодавці також підтримають нас у наших наукових пошуках і освітніх проєктах».

Окрему увагу директорка інженерного-навчально-наукового інституту приділила трьом основним складовим модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в напрямку сталого розвитку промислового регіону. Перша з яких - це розробка нових наукових та освітніх проєктів у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами. Дуже важливим є створення науково-методичних міжуніверситетських рад з питань удосконалення освітнього процесу в умовах інноваційного розвитку промислового регіону; виконання спільних прикладних наукових досліджень в галузях металургії, енергетики, будівництва, програмної інженерії; наукових розробок у напрямку екологізації виробництва тощо.

Друга складова – це міжнародна співпраця, яка включає в себе розширення програм навчання та стажування студентів інженерних спеціальностей; розробку програм виробничих практик на промислових підприємствах Польщі та інших країн ЄС. А третя - співпраця зі стейкхолдерами, адже Запорізька область є осередком виробничого потенціалу східного регіону України, тому створення рад роботодавців - це новий формат напряму підготовки висококваліфікованих фахівців для стратегічних галузей: металургії, енергетики, будівництва, програмної інженерії тощо.

Голова Товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська зазначила, що вже понад восьми років спочатку ЗДІА, а нині – інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ плідно співпрацює з Вищою школою управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща). В 2019 році ректором університету Миколою Фроловим було підписано меморандум про співробітництво з Гуманітарно-Природничим Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові. І сьогодні команда науковців інженерного навчально-наукового інституту реалізує проєкт студентського міжнародного стажування в цьому університеті.

Підкреслила Ганна Павлівна і те, що ЗНУ – це регіональний науковий, педагогічний і інтелектуальний, а також культурний осередок. Зокрема, завдяки підтримці ректорату тут активно діє центр польської мови і культури. Звернула увагу Ганна Макушинська і на те, що конференція «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону» є одним із заходів сьомих днів польської мови і культури в Запорізькій області «Під одним небом».

Своїми враженнями та планами співпраці з інженерним навчально-науковим інститутом ЗНУ поділилися і закордонні партнери. Так завідувач кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту в галузях народного господарства Білоруського державного економічного університету Дмитро Панков зацікавився можливістю розглядати проблематику економічних рішень через призму інженерної методології. Дмитро Панков відзначив, що університет активно співпрацює в напряму студентського обміну з Італією, Китаєм, в них діє програма подвійних дипломів з Португалією. У зв’язку з цим він запропонував розглянути можливість проводити студентські й викладацькі обміни, а також взаємні практики з інженерним навчально-науковим інститутом ЗНУ.

Старша референтка Міжнародного відділу Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща) Мар’яна Ємельянова нагадала про «позитивну та інтенсивну співпрацю» з інженерним навчально-науковим інститутом ЗНУ. «Наші студенти, - зазначила пані Мар’яна, - були в захваті від професорів і викладачів ЗНУ. Вони дуже сподіваються, що після завершення пандемії зможуть знову побачити пані Наталію Метеленко та потрапити на її лекції». А студентам інженерного навчально-наукового інституту пані Мар’яна запропонувала вже в жовтні місяці взяти участь у програмі безкоштовного стажування від Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша.

Подальша робота Міжнародної науково-практичної конференції «Європейський вектор модернізації інженерної та економіко-управлінської освіти в умовах сталого розвитку промислового регіону» відбуватиметься за такими тематичними напрямами: «Інноваційний розвиток проблем металургії, матеріалознавства, систем управління: перспективи для національної економіки, науки і техніки»; «Енергоефективні технології, програми енергозбереження, альтернативні і відновлювані джерела енергії: світовий досвід та перспективи розвитку в Україні»; «Сучасні технології розробки програмного забезпечення та розвиток методів комп’ютерного моделювання»; «Функціонування мікро- та наносистем, електрична інженерія в галузях національної економіки: стан та перспективи впровадження на об’єктах промислових регіонів України»; «Архітектура і будівництво: проєктування, виробництво, експлуатація, новітні технології»; «Європейський вектор розвитку економіко-управлінської освіти: досвід Польщі та перспективи України»; «Екологізація виробництва, екологічний моніторинг довкілля та охорона навколишнього середовища як пріоритетні напрямки сталого розвитку економіки»; «Сталий розвиток промислових підприємств Східного регіону України: проблеми та перспективи»; «Пріоритети державної підтримки підприємництва в умовах розвитку місцевого самоврядування».

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини