Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ захистили фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне TEMPUS «Європейська політика пам’яті»

Студенти ЗНУ захистили фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне TEMPUS «Європейська політика пам’яті»

Студенти ЗНУ захистили фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне TEMPUS «Європейська політика пам’яті»
28.05.2021 13:00 Все Головні новини Факультети Журналістики Журфак захист проєктів програми Erasmus+ напрямку Модулі Жана Моне політика пам’яті європейський досвід для примирення в Україні

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) завершився курс «Європейська політика пам’яті», що протягом семестру викладався в рамках проєкту «Політика пам’яті: європейський досвід для примирення в Україні» (акронім проєкту – TEMPUS) програми Erasmus+ напрямку Модулі Жана Моне.

Фіналом курсу стала презентація студентських групових проєктів. Тематику й форму фінальної роботи студенти обирали самостійно із запропонованих. Так, презентації та інтерактивні дошки учасників курсу стали полотном, на якому вони зобразили результати своєї роботи. Три групи студентів порівнювали пам'ятники Другої світової війни, що розташовані на території Запоріжжя; аналізували меморіали, присвячені темі Голокосту й Голодомору; розповідали про світові пам’ятники на тему політичних репресій, депортацій; а також презентували фото та історії об’єктів архітектури, які приурочені епідеміям і стихійним лихам. Четверта група студентів аналізували особливості репрезентації історичної травми у сучасному українському кінематографі на прикладі фільму «Кіборги».

Всього до курсу долучилося 27 студентів з факультету соціології і управління, журналістики, історичного.

«Окрім безлічі набутих нових вмінь та якостей, що дав досвід підготовки та публічний захист – працювати в мультидисциплінарній команді, проявляти лідерські ініціативи, розвитку емпатії, особливо цінним для мене стала можливість набуття досвіду спілкування на конфліктно-чутливі теми, які не прийнято і складно обговорювати з близьким оточенням, тим більш зі сторонніми», - поділилася враженням від курсу Ольга Іванченко, аспірантка 4 року навчання факультету соціології та управління. А ось Олег Наконечний, студент факультету соціології та управління, зрадів новим знайомствам з активними студентами. «Також був цікавий досвід з інтерактивним форматом роботи завдань, коли є буквально 5-10 хвилин, аби зорієнтуватися у випадково згенерованій команді. Доводилося швидко розподіляти ролі, виконувати поставлені завдання, та захищати результат», - розповів він.

Ігор Розін, студент факультету журналістики, підсумував свої враження від курсу так: «Це був курс на який ходиш не заради заліку та балів, а через людей та матеріал». Діані Фоменко, студентці факультету соціології та управління, сподобалося, що на заняттях було дуже багато практики. «Ми дискутували та обговорювали різні теми, які пов’язані з історичною та колективною пам’яттю. За курс я дізналася багато чого нового, і тепер дивлюся на історичні події по-іншому. Адже всі вони залишають відбитки не тільки в економіці, територіальній цілісності, а на найголовнішому – життях людей. Навіть через століття можна побачити наслідки нанесених травм народу», - відрефлексувала студентка. Діана Шабаєва, студентка історичного факультету, розповіла, що їй було цікаво працювати над фінальним проєктом та взаємодіяти з іншими учасниками групи. «Аналізувати фільм, шукати факти, виражати свою думку, та просто насолоджуватися процесом. Це був неймовірний досвід в моєму житті!», - поділилася студентка.

Вероніка Єсіна, аспірантка факультету соціології та управління зазначила, що отримала великий досвід та отримала нагоду використати свої знання та навички на практиці.

«Під час навчання на курсі дуже сподобався мені модуль в якому ми розглядали фільми, читали та аналізували літературу. Ну й авжеж, дуже дякую усім викладачам та колегам з якими ми слухали курс! У нас були жваві обговорення, групові роботи й цікаві завдання - було дуже приємно навчатись та пізнавати щось нове», - підсумувала вона.

Результатами курсу TEMPUS стане отримання сертифікату учасника міжнародного проєкту Erasmus +. Офіційне вручення відбудеться 28 травня о 15:00 на Першій Міжнародній конференції «Європейські цінності в українській освіті: виклики і перспективи».

 

Алла Стрілець, студентка 2 курсу факультету журналістики



 

Схожі новини