Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Навчання в аспірантурі ЗНУ як шлях до наукового успіху

Навчання в аспірантурі ЗНУ як шлях до наукового успіху

Навчання в аспірантурі ЗНУ як шлях до наукового успіху
10.11.2020 09:21 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University відділ аспірантури й докторантури PhD випускники

Підготовка сучасних висококваліфікованих кадрів, розвиток наукового потенціалу вишу – серед пріоритетів Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Один зі шляхів успішної реалізації цього завдання – забезпечення якісних і сучасних умов навчання в аспірантурі й докторантурі ЗНО. Із цим твердження цілком згодні й випускники аспірантури ЗНУ. Зокрема, ось як згадує роки навчання в ній Іван Шумейко (спеціальність «Право», науковий керівник – декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць):

- Я навчався в аспірантурі ЗНУ з 2017 по 2019 рік за новою програмою підготовки докторів філософії. Закінчив її достроково у зв’язку із захистом дисертації у грудні 2019 року на тему «Адміністративно-правова протидія порушенням корпоративних прав в Україні». Зокрема, я досліджував законодавчі питання захисту прав акціонерів, учасників товариств, міжнародний досвід у цій галузі, історичну ретроспективу. Також ми формулювали пропозиції щодо удосконалення цього законодавства.

Найбільше мені з тих років запам’яталися цікаві заняття з таких навчальних дисциплін, основи дослідницько-інноваційної діяльності, академічне письмо, академічна доброчесність. Нам розповідали, як писати наукові статті, публікувати їх у журналах. Крім того, нас готували до складання іспиту з іноземної мови на отримання сертифікату рівня B2, який я успішно склав перед захистом. Нас готували досить ґрунтовно, щоб ми могли вільно володіти іноземною мовою. Крім того, корисним був на початку навчання й курс ораторського мистецтва. Зокрема, у нас були практичні заняття, де ми навчались публічно відстоювати свою точку зору. Ці навички потрібні мені зараз. До того ж, під час навчання я брав активну участь у різних науково-практичних конференціях та підготував 6 наукових статей (одна з них надрукована в міжнародному журналі) під керівництвом декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць.

Загалом роки навчання в аспірантурі Запорізького національного університету були для мене особливими й залишили після себе лише найкращі спогади.

Під час них я здобув такі знання і навички: пошук необхідних джерел інформації, вміння викладати результати своїх досліджень у статтях, вміння структурувати інформацію та публікувати її, а також – навички дослідницької діяльності.

Я висловлюю щиру подяку всім викладачам, які нас навчали, за продуктивну,  результативну справу і цікавий практичний досвід. Окремо дякую співробітникам відділу аспірантури. Та найщиріші мої слова подяки – проректору з науково-педагогічної роботи Юрію Каганову, котрий завжди ладний прийти на допомогу слухачам аспірантури, та моєму науковому керівникові Тетяні Коломоєць.

 

Схожі новини