Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В аспірантурі ЗНУ готують наукових фахівців нової ґенерації

В аспірантурі ЗНУ готують наукових фахівців нової ґенерації

21.01.2021 11:05 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ аспірантури і докторантури PhD наукова робота випускники

Аспірантура й докторантура в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) впродовж багатьох років успішно виконує свою головну мету – формує нову ґенерацію науковців не лише для власне університету, але й інших закладів вищої освіти, підвищує їхній науковий потенціал. Навчання в аспірантурі – то роки здобутків і становлення як  наукового фахівця. Саме так вважає випускниця аспірантури Марина Титаренко (спеціальність – 081 «Право», наукова керівниця – декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць).

- Для своєї наукової дисертаційної роботи я обрала таку тему, як «Стимули в службовому праві України: питання теорії та практики» – дуже цікаву й актуальну для мене.

На момент вибору я закінчила юридичний факультет ЗНУ – спершу бакалаврат, потім здобула диплом спеціаліста й залишилася працювати в рідному університеті – на посад лаборантки.

Мене ще під час навчання приваблювала наукова діяльність. Крім того, участь у численних наукових заходах завжди заохочувалась керівництвом факультету та його науково-педагогічними працівниками. А ще, я поставила собі за мету залишитися працювати на юридичному факультеті ЗНУ вже як викладачка, навчати нові покоління майбутніх правників. Тож я порадилася з деканом Тетяною Коломоєць й отримала її схвалення та підтримку. Тетяна Олександрівна стала моєю науковою керівницею під час навчання в аспірантурі й дуже допомагала мені під час тих цікавих, однак нелегких років навчання.

Про актуальність обраної теми свідчить вже той факт, що за час її написання у законодавство внесли відповідні зміни, які теж треба було врахувати. Крім того, я із вдячністю згадую віх причетних до організації та проведення освітнього процесу в аспірантів. Мені, насамперед, сподобався предметний підхід до нашого навчання, система Moodle, завдяки якій опанування предметів стало більш ефективним. Особливо варто відзначити рівень викладання англійської мови, що дозволив її опанувати на професійному рівні. Також варто відзначити високу кваліфікацію всіх науково-педагогічних працівників, задіяних у підготовці аспірантів.

Під час навчання в аспірантурі я стала учасницею багатьох різнорівневих конференцій, тож тези моїх наукових статей увійшли до відповідних наукових збірок. Крім того, в мене були 4 статті в українських наукових журналах й одна – в іноземному. Також мені запам’ятався науковий захід у Верховному суді в Києві, у якому я теж взяла участь. Це був дуже корисний практичний досвід, що допоміг мені в становленні як кваліфікованої фахівчині.

Тож навчання в аспірантурі Запорізького національного університету дало мені багато ґрунтовних знань і потрібних навичок. А ще, допомогло втілити в життя свою мрію й викладати на своєму рідному факультету. Тож я вдячна адміністрації вишу, співробітникам відділу аспірантури і докторантури, всім викладачам, своїй науковій керівниці, які створили належні умови для навчання й допомагали мені під час створення дисертаційної роботи.

Тим, хто зараз прагне вступити до аспірантури ЗНУ чи навчається там, я від усього серця зичу натхнення й зацікавленості в роботі, віри у свої сили. Чотири роки навчання – то значний термін, навчання в аспірантурі потребує багато часу й сил, тож бажаю провести ці роки плідно й встигати все, до чого прагнете й те, що запланували.