Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускники аспірантури ЗНУ вдячні викладачам за міцні знання й актуальні навички

15.03.2021 11:36 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ аспірантури та докторантури PhD наукова діяльність випускник

Для багатьох випускників Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) роки навчання в його стінах – найкращі. У цій тезі йдеться не лише про студентів, але й про аспірантів вишу. Зокрема, ось як згадує про перебування в аспірантурі вишу її випускник Михайло Шевченко (спеціальність – 081 «Право», наукова керівниця – декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць).

- Ще під час навчання на юридичному факультеті ЗНУ – спершу на бакалавраті, а потім – в магістратурі. Я брав активну участь у всеукраїнських і міжнародних наукових конкурсах й олімпіадах, писав тези для конференцій. Був учасником засідань круглих столів Мені це подобалося, крім того, я отримував схвалення й заохочення щодо розвитку своїх здібностей як науковця від декана факультету й викладачів. Загалом, на факультеті панувала творча атмосфера, що дозволяла розкрити здібності студентів.

Тож коли настав час замислитися щодо того, чи йти навчатися в аспірантурі, то я недовго вагався перед тим, як зробити свій вибір. Тим більше, що моєю науковою керівницею стала сама Тетяна Олександрівна, яку я щиро поважаю та ціную.

Темою моєї дисертації стало дослідження «Запобігання та протидія відмивання корупційних доходів у публічних діячів: адміністративно-правовий аспект». Мене привабила практичне спрямування й актуальність цієї теми, до того ж, тема отримала від початку схвалення Тетяни Олександрівни.

До цього часу вважаю, що спілкування з науковою керівницею стало найкориснішою частиною навчання в аспірантурі й дало мені дуже багато. Вона дуже допомагала мені й підтримувала під час написання дисертаційної роботи.

Звісно, що водночас я брав активну участь у науковій діяльності: був учасником різнорівневих конференцій, підготував кілька публікацій, тематично пов’язаних із моєю дисертаційною роботою, в українських та іноземних фахових виданнях.

А ще, при вступі до аспірантури я володів англійською мовою на рівні В2, за час навчання, завдяки вдало організованому освітньому процесу й високому професіоналізму викладачів, зміг підвищити свої знання й отримати сертифікат, що засвідчив володіння іноземною мовою на рівні С1. Також варто згадати заняття, присвячені академічному письму, науковій діяльності, академічній доброчесності тощо. Разом вони сформували комплекс знань, створили цілісну й несуперечливу картину наукового світогляду.

Тож роки навчання в аспірантурі Запорізького національного університету мали значний вплив на формування мене і як науковця, й як фахівця своєї справи. Крім того, я закінчив аспірантуру в 2019 році, але й зараз із задоволенням згадую про чудову атмосферу, що панувала під час навчання, про те, яку підтримку всі аспіранти завжди отримували від проректорів Геннадія Васильчука та Юрія Каганова, своїх наукових керівників, усіх, хто був задіяний у підготовці молодих вчених.

Тож користуюся нагодою, аби щиро подякувати Запорізькому національному університету за роки навчання в аспірантурі.