На кафедрі обробки металів тиском підбили підсумки наукової діяльності за весняний період 2020-2021 навчального року

На засіданні кафедри обробки металів тиском інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) обговорили результати наукової роботи зі студентами за весняний період поточного навчального року. Студенти кафедри та їхні наукові керівники стали активними учасниками багатьох наукових конкурсів і конференцій.
Успішною була участь студента кафедри Олександра Сагулякіна в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Металургія» з роботою «Розрахунок валків прокатних станів на міцність і деформацію в програмному комплексі AutoCAD Mechanical» (науковий керівник – доцент Віктор Проценко). Метою роботи було дослідження геометричного моделювання валків прокатних станів і виконання розрахунків на міцність і деформацію в програмному комплексі AutoCAD Mechanical 2020. За результатами захисту студент посів почесне ІV місце серед десятьох претендентів.
Студентська команда кафедри стала учасником кейс-чемпіонату «M.Student Сhamp-2021» ТОВ «Метінвест Холдинг». Під час вирішення завдання капітан команди «Нерон» Богдан Желобко та її члени Світлана Непомняща й Олександр Сагулякін (куратор – доцент Віктор Проценко) побували в цеху гарячої прокатки тонкого листа ПАТ «Запоріжсталь», де ознайомилися з технологією та обладнанням. Вони розробили й представили пропозиції щодо усунення дефекту «заворот кромки» під час змотування металу в рулони. У півфіналі команда посіла ІІ місце та була нагороджена дипломами та подарунками.
Наприкінці квітня студентка Світлана Непомняща з роботою «Пресування керметів» взяла участь у підсумковій науково-практичній конференції ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Матеріалознавство» на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. За результатами конкурсу студентка була нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Подяку за підготовку переможниці отримав і її науковий керівник – доцент Дмитро Кругляк.
Завершували весняний науковий марафон студенти кафедри участю в конференції «Молода наука-2021» За результатами роботи секції «Металургія та механічне обладнання» студенти Олександр Сагулякін (науковий керівник – Віктор Проценко) та Світлана Непомняща (науковий керівник – Дмитро Кругляк) стали переможцями й отримали грамоти за І та ІІ місце, відповідно. А доповідь «Розрахунок валків прокатних станів на міцність і деформацію в програмному комплексі AutoCAD Mechanical» Олександра Сагулякіна була визнана найкращою та рекомендована для публікації у журналі «Металургія» інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.
За підсумками наукової діяльності та з нагоди Дня науки грамотами ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова були нагороджені студенти Олександр Сагулякін та Світлана Непомняща. Колектив кафедри обробки металів тиском вітає переможців та бажає подальших наукових успіхів.
Кафедра обробки металів тиском