Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Чинники вибору професійної діяльності психолога»

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Чинники вибору професійної діяльності психолога»

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Чинники вибору професійної діяльності психолога»
08.06.2021 09:33 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології освітній процес студентська наука засідання круглого столу

Студенти 3 курсу факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до проведення засідання круглого столу «Чинники вибору професійної діяльності психолога» в режимі онлайн. Модераторкою заходу стала кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології Анжеліка Поплавська. Захід проходив за підтримки завідувачки кафедри психології Наталі Губи.

Під час засідання його учасники розглянули актуальні для молоді питання. «Це була ініціатива студентів, і вони хотіли спільно визначити, у якому напрямку вони будуть працювати надалі. Студенти організували засідання круглого столу, щоб інші отримали інформацію, чим конкретно займаються психологи, які працюють в різних напрямках», – зазначила Анжеліка Петрівна. Учасники заходу обговорили класифікацію галузей психології, вони визначилися з тим, чи є психолог універсальним або вузькоспрямованим спеціалістом. «Психологові варто обрати два-три напрями, що його зацікавлять, тоді його робота буде максимально ефективною», – висловила свою точку зору студентка-ведуча Данієла Хрищанович.

Більш того, студенти 3 курсу, а також магістранти, які приєдналися до обговорення, з’ясували критерії того, як психологу визначитися, з чим працювати він точно не буде, як обрати професійну діяльність, зважаючи на особистісні цінності, мотивацію, популярні види психотерапії та, безумовно, власний досвід. Модераторка засідання круглого столу впевнена, що «треба спочатку знайти себе, потім удосконалити себе в цій професії, а тоді вже отримувати захмарну заробітну плату».

Також учасники заходу дізналися про варіанти освіти для підвищення кваліфікації та про те, які є можливості обрання діяльності завдяки міжнародним зв'язками, волонтерству, стажуванню та навчанню за кордоном. Учасники засідання круглого столу готували доповіді, розподілили між собою ролі, визначали теми для обговорення. Їм була надана повна свобода організації заходу. У результаті їм сподобався цей вид діяльності й вони сподіваються проводити такі конференції і надалі. Студенти ставили один одному питання щодо теми засідання круглого столу, висловлювали свої думки та погляди, що сприяло створенню наукової та дуже дружньої атмосфери.

«З одного боку, ми дотримувалися професійного тону, наукових стандартів, а з іншого – ми залишалися друзями, що готові підтримати, якщо щось іде не за планом!» – ділиться Данієла. Через епідеміологічну ситуацію, на жаль, у здобувачів освіти не було можливості провести засідання круглих столів для абітурієнтів та школярів, щоб зацікавити їх у професійній діяльності психолога. Та вони сподіваються, що такі заходи будуть проходити і в майбутньому.

 

Вероніка Христіч

 

Схожі новини