
Днями в навчальному корпусі № 8, на сцені Навчального театру ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), студенти 3 курсу кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології складали творчий залік. Вони підготували сценічний уривок (І дію) вистави за п’єсою Робера Тома «Вісім жінок».
Варто відзначити, що цей творчий матеріал студентами СПП опрацьовується не вперше. Програмний твір глядачі вже мали змогу побачити на сцені навчального корпусу № 8 у виконанні іншої групи. Але кожного разу його трактування вирізняється тими нюансами, які демонструють глядачеві саме актори. Це – й креативний підхід до вибору декорацій до вистави, й трактування характерів, й інші сценічні особливості. Цього разу майбутні актори підготували одну з дій вистави як частину їхньої майбутньої дипломної роботи. Уривок оцінювали присутні в залі викладачі та глядачі, запрошені на перегляд вистави. Керівницею групи молодих акторів стала старша викладачка кафедри акторської майстерності Тетяна Петрик.
Перед початком заліку куратор курсу представила молодих акторів й розповіла про завдання, яких ті мали досягти, взявши участь у постановці п’єси. Головними показниками успіху для акторів були: вміння передати характери дійових осіб п’єси, виразна дикція, володіння увагою глядача тощо. Незважаючи на складність обраної п’єси, її глибокий психологізм, студентам вдалося впоратися зі своїми ролями. Глядачів захопили створені сценічні образи у виконанні майбутніх акторок – Карини Оленець (4 курс, заміна), Лівії Бєлік, Карини Ткаленко, Ольги Балан, Діани Арзамаскової, Дарини Іващенко, Анни Черкунової та Наталії Куц.
Зауважимо, що гумористичний детектив розгортається в лаштунках Франції середини минулого століття. У заміській віллі її мешканки готуються відзначати Різдво. Навіть старша донька Сюзо повертається із навчання додому. Але свято затьмарене вбивством господаря будинку, пана Марселя: його тіло виявлено в кабінеті з ножем у спині. Під підозру підпадають кожна з присутніх: дружина, дочка, падчерка, теща, своячка, служниця, покоївка та рідна сестра жертви. Адже будь-хто із цих жінок має свої мотиви для скоєння вбивства…
Вдалу постановку та цікаву трактовку сценічних образів, обраних молодими акторками, присутні в залі винагородили оплесками. А от керівниця курсу, окрім сильних сторін, також висловила й свої рекомендації щодо окремих моментів, адже майбутні актори мають постійно вдосконалювати свою майстерність, рости фахово. Так, Тетяна Петрик відзначає, що дівчата із завданням впоралися. Тут їм знадобилися й навички сценічного мовлення, акторського спілкування, які вивчали цього року в рамках курсу, – їх акторки продемонстрували в діалогах, вмінні тримати логічний зв’язок одна з одною! Вони вдало утримували й увагу глядачів. Також, студентки надалі мають відпрацьовувати розвиток голосових даних, техніку використання голосу. Окрім іншого, серед переваг відзначили й самостійність і креативність учасниць групи у створенні декорацій до вистави.
А ще, незабаром на акторок чекає підготовка усієї п’єси до кваліфікаційного дипломного виступу.
Олена Хлистун