Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили європейські цінності для нової української школи: навчаємось, вивчаємо, поділяємо

09.06.2021 14:21 Все Головні новини Європейські цінності для нової української школи онлайн-захід кращі практики впровадження ціннісно-орієнтованих підходів у середній і вищий школі

На базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся онлайн-захід на платформі ZOOM, модератором якого стали викладачі ЗНУ Олександра Ніколова та Станіслав Черкасов. Подію присвятили темі «Європейські цінності для нової української школи: навчаємось, вивчаємо, поділяємо». Розмова дала можливість поділитися історіями успіху й кращими практиками впровадження ціннісно-орієнтованих підходів у середній і вищий школі. Також учасники конференції обмінювалися досвідом та поширювали інформацію про результати їхніх ініціатив.

Крім того, за час онлайн-заходу розглянули питання особливостей роботи в рамках програми ім. Жана Моне, яка прагне відновити баланс між спеціальними знаннями й культурними компетентностями в підготовці майбутніх вчителів середньої і вищої школи. Тому що вчитель – це не тільки фахівець і людина, яка розуміє певний предмет, а ще й – носій і розповсюджувач окремої системи цінностей. Також вчитель відіграє важливу роль у вихованні майбутніх поколінь українців. Тож метою цього проєкту є підготовка всесторонньо розвиненого, обізнаного викладача для нової української школи.

Також в рамках цього заходу обговорювали питання покращення вивчення української мови та літератури, тому що на відміну від зарубіжної літератури, українська складається на ЗНО. Учасники онлайн-заходу відзначили, що питання європейських цінностей для нової української школи є актуальним в наш час. Тому про це треба говорити, а також дізнаватися щось нове та корисне.

Карина Кушпет