Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ засідання круглого столу «Проєкт “DESTIN”: результати та значення для журналістської освіти України» об’єднало науковців провідних вишів

У ЗНУ засідання круглого столу «Проєкт “DESTIN”: результати та значення для журналістської освіти України» об’єднало науковців провідних вишів

У ЗНУ засідання круглого столу «Проєкт “DESTIN”: результати та значення для журналістської освіти України» об’єднало науковців провідних вишів
10.06.2021 13:05 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики проєктна діяльність міжнародна діяльність засідання круглого столу DESTIN

Нещодавно в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання круглого столу: «Проєкт “DESTIN”: результати та значення для журналістської освіти України».

У заході як відомі спікери взяли участь такі почесні гості, як Володимир Різун – український вчений галузі редагування, соціальних і масових комунікацій і журналістикознавства, доктор філологічних наук, професор, Ієн Гедд, професор Університету Бат-Спа; Михайло Винницький, керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Мар'я Нестерова, професорка Національного педагогічного університету імені Драгоманова; Ірина Сікорська, членкиня Національної команди експертів із реформування вищої освіти. А також – багато інших українських та міжнародних спікерів і партнерів заходу.

Нагадаємо, по проєкт «DESTIN» триває вже три роки. За цей час його учасники можуть похвалитися великою кількістю відкриттів і втілених у життя реформ. Як зазначила спікерка Богдана Носова – студентка Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка: “Дистанційне навчання пришвидшило прогрес освіти, тож студенти висловлюють бажання на створення більш сучасної освітньої програми, яка відповідає європейським стандартам». Також під час заходу йшлося про важливість інтеграції до європейського сегменту освіти загалом.

Під час заходу його учасники розглянули питання: чому цей проєкт такий важливим? «DESTIN» – це журналістська освіта задля демократії в Україні, до якої входять розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм.

Головними цілями проєкту є:

- Реформування навчальних планів;

• Покращення медіасередовища, в якому працюватимуть випускники факультетів журналістики;

• Поліпшення рівня «медіа-грамотності» ключових цільових груп;

• Надання студентам-журналістам нових можливостей залучати громадськість під час навчання та підвищити обізнаність громадськості щодо життєво важливої ролі журналістів та засобів масової інформації в захисті прав громадян та підтримці їх у рамках багатокультурній демократії;

Учасниками проєкту – 20 організацій-партнерів із Європейського Союзу та України, що працюють разом. Саме тому, участь Запорізького національного університету в цьому заході та партнерство в «DESTIN» дуже важлива.

Під час заходу обговорили питання реформації вищої освіти та її модернізації, розглядалися різноманітні пропозиції, успішність самого проєкту та його основні цілі й методи їхньої реалізації.

Серед спікерів заходу були:

Богдана Носова, Київський національний університетімені Т.Г. Шевченка;

Роман Пазюк, Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича;

Олена Ткаченко й Ольга Сидоренко, Сумський державний університет;

Наталія Габор, Львівський національний університет імені І. Франка;

Катерина Сіріньок-Долгарьова, Запорізький національний університет.

Варто зазначити, що Катерина Сіріньок-Долгарьова з гідністю представила Запорізький національний університет під час заходу. Вона виступила з доповіддю, а також виступила перекладачкою під час спілкування з іноземними партнерами.

Зустріч пройшла у дружній партнерській атмосфері та дозволила більш детально заглибитись усім присутнім у важливі освітні питання й інтегрувати у них студентів, які мали змогу поставити актуальні для них питання та отримати на них відповіді від фахівців.

Учасники заходу дійшли висновку, що проєкт «DESTIN» об'єднує не тільки країни та університети, а ще й студентів, які є «лакмусовим папером» для будь-якої модернізації та реформації, а у спільній праці та думці – основною рушійною силою прогресу власної освіти та світу загалом.

 

Анастасія Кравченко

 

 

 

 

 

Схожі новини