Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив університету вітає із ювілеєм професора кафедри економічної кібернетики Ігоря Козіна

Колектив університету вітає із ювілеєм професора кафедри економічної кібернетики Ігоря Козіна

Колектив університету вітає із ювілеєм професора кафедри економічної кібернетики Ігоря Козіна
11.06.2021 14:34 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет ювілей

Цього року подвійну ювілейну дату святкує доктор фізико-математичних наук, професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін65 років від дня народження та 35 років його трудової діяльності в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)!

У 1978 році Ігор Козін закінчив із відзнакою математико-механічний факультет держуніверситету й одразу розпочав свою науково-педагогічну діяльність в обраній царині. Спочатку працював в політехнічному інституті на кафедрі вищої математики на посаді асистента, а з 1983 року – старшим викладачем. З 1986 року він повертається до Запоріжжя і розпочинає свою професійну діяльність в Запорізькому національному університеті: асистентом кафедри алгебри і геометрії (1986-1989), старшим викладачем кафедри математичних методів в економіці (1989-1994), доцентом цієї кафедри (1994-1996), а починаючи з 1996 року він – доцент кафедри економічної кібернетики. Після присвоєння йому вченого ступеня доктора фізико-математичних наук у 2011 році й по сьогодні він – професор кафедри економічної кібернетики.

У 1993 році Ігор Вікторович захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження геометричної структури розв’язків деяких класів задач дискретного програмування» – за спеціальністю «Математичне моделювання і чисельні методи». У 2010 році також здійснив успішний захист докторської дисертації за спеціальністю 01.05.02 «Математичне моделювання і чисельні методи». Темою його дослідження були: «Математичні моделі розміщення, упаковки, розподілу з умовою інваріантності щодо груп перетворень».

Науковець Ігор Козін – фахівець галузі дискретної математики, теорії прийняття рішень, математичного моделювання, прикладних інформаційних систем в економіці. Його дослідження є актуальними для розвитку економічних процесів сучасності, адже стосуються принципів симетрії в теорії прийняття рішень, а також математичних моделей, пов'язаних з поняттям симетрії, еволюційних методів у прикладних задачах, теорії розкладів і теорії графів, упаковки і розміщення, великих інформаційних систем в управлінні економічними об'єктами, теорії метаеврістики в задачах прикладної дискретної математики та економічних додатків. Він працює над проблемою розробки моделей та еволюційних технологій, економіко-математичних методів у різних галузях економіки, зокрема з напрямів обліку та управління фінансами, земельними ресурсами регіону, навчальним процесом тощо. Також виконує держбюджетні та госпдоговірні теми, керує науковою роботою аспірантів і студентів. Останні неодноразово демонстрували високі результати й посідали призові місця на всеукраїнських профільних олімпіадах та різного рівня конкурсах. Ігор Козін є членом редакційних колегій фахових видань, співпрацює із Запорізькою обласною адміністрацією у галузі сприяння розвитку економіки регіону. Отже він – автор і розробник прикладних інформаційних систем: галузей банківської діяльності («GBANK», «Внески»), місцевого самоврядування («Фінанси», «Земля», «Оренда», «Населення», «Інвестиції») управління освітнім процесом ЗВО («Ректорат-Деканат-Кафедра»), управління рекламою та потоками заявок при розповсюдженні друкованих видань («Медіа», «Преса»).  

Усі його досягнення й розробки втілилися у близько 150 наукових працях, що увійшли до закордонних та українських фахових видань, 4-х монографій, що були створені одноосібно та у співавторстві («Задачі класифікації: підходи, методи, алгоритми», 2008; «Принципи симетрії в теорії прийняття рішень», 2008; патентах на корисну модель тощо.

Талановитий знаний науковець й досвідчений викладач Ігор Козін уже впродовж кількох десятиліть ділиться своїми напрацюваннями із молоддю, яка обрала галуззю своєї діяльності кібернетичні напрями в економіці. Для студентів бакалаврату та магістратури економічного факультету він викладає низку базових дисциплін, таких як «Математичні основи кібернетики», «Математичні основи теорії інформації і кодування», «Дискретний аналіз», «Основи безпеки інформаційних систем», «Системи та методи прийняття фінансових рішень»,  «Еволюційне моделювання в економіці», «Інформаційне управління підтримки прийняття рішень в економіці».

Сумлінного й ініціативного професора, небайдужого до суспільного й економічного розвитку як на рівні університету, так і в масштабах Запорізького регіону та усієї країни Ігоря Козіна цінують колеги й учні – за його професіональні та людські якості. Цього світлого для Вас, шановний ювіляре, дня прийміть, від нашого університетського колективу щиру вдячність за Ваше високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі!

 

Ознайомитися із науковим доробком Ігоря Козіна можна у міжнародних науково метричних базах за лінками:

ORCID: http://orcid.org/0000-0003-1278-8520

Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=16039890800

WoS: https://publons.com/researcher/AAF-9398-2019

Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=nNGyw18AAAAJ

 

Схожі новини