Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся міждисциплінарний PhD-колоквіум для аспірантів першого року навчання

Практичні результати свого першого навчального року в аспірантурі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) майбутні доктори філософії представили під час міждисциплінарного PhD-колоквіуму, організатором якого є координаторка PhD-програм у ЗНУ, викладачка дисципліни «Дослідницько-інноваційна діяльність» на третьому рівні вищої освіти, професорка Вікторія Меняйло.

У заході брали участь аспіранти всіх спеціальностей. Кожний виступ складався з двух частин: перша – це презентація електронного портфоліо аспіранта, в якому учасники висвітлювали інформацію про отриману освіту, наявний професійний досвід, тематику дисертаційних досліджень, опубліковані наукові праці, участь у конференціях, проєктах, а також результати, здобуті під час отримання неформальної освіти: дипломи, сертифікати тощо; нагороди та відзнаки за наукову та громадську діяльність. Друга частина виступу присвячувалась презентації дослідницьких пропозицій молодих науковців, де вони ділилися з колегами концепцією своєї дисертаційної роботи та першими науковими результатами. Слід відзначити, що філологи із задоволенням дискутували з біологами, фізики – з журналістами; психологи – з юристами. Саме участь у таких міждисциплінарних заходах дозволяє аспірантам не лише здобути навички презентації та аргументації своїх наукових ідей, але й розглянути проблему під новим кутом. Це сприяє трансферу знань з однієї наукової галузі в іншу, збагачує і розширює наукове та загальнокультурне світобачення майбутніх докторів філософії.