Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ взяли участь у вебінарі з вироблення навичок аналізу документальної інформації та інтерпретації

16.06.2021 12:04 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики Інформаційна діяльність у бізнесі політиці та держуправлінні діловодство

Наприкінці травня викладачі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ОП «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні» дисциплін «Діловодство» (викл. Вікторія Ковпак) та «Документознавство» (викл. Анна Баранецька) відвідали вебінар: «Робота з історичними першоджерелами та їх значення у розвитку критичного мислення учнів», організованим Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр»

На вебінарі ілюстративно, змістовно та фахово говорили:

- про пізнавальні можливості різного типу документів (офіційних, особових, візуальних, усних, предметно-речових, артефактів тощо), а також про їх обмеженість і оманливість, провокативність та небезпечність;

- про методи верифікації документів та налагодження діалогу між ними для з'ясування істини;

- про вироблення навичок аналізу документальної інформації та інтерпретації.

Спікерка: Ольга Коляструк, докторка історичних наук, професорка та завідувачка кафедри історії та культури України Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Є авторкою 220 публікацій. До кола її інтересів входить робота із першоджерелами, повсякденна історія, історична антропологія, історія пам'яті. Вебінар посилив переконливість у тому, що спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» дає можливість аналізувати процеси, що відбуваються в суспільстві, і вчить ставити правильні питання до минулого, розвиває критичне мислення, аналітичні навички та об'єктивність. Історичний кейс пам'яті жертв Голокосту вимагає аналітичного осмислення документів, базується на доступі до першоджерел.

За активну участь в обговоренні питань учасницям вручили книжкові подарунки від Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»: І. Трахтенберга «Бабин Яр», Е. Візеля «Ніч. Світанок. День», А. Фолмана, Д. Полонського «Щоденник Анни Франк». Вони стануть доречним хрестоматійним матеріалом для розділів дисциплін, присвячених історичному документознавству, виробленню навичок аналізу документальної інформації та інтерпретації.

Факультет журналістики