Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: докторка наук, професорка, громадська діячка, авторка телевізійних проєктів, вихованка філологічного факультету Інна Пенчук (Ленчук)

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У рамках цього проєкту пропонуємо вам познайомитися з талановитою випускницею філологічного факультету, завідувачкою кафедри журналістики та української філології Інституту журналістики та соціальних комунікацій Класичного приватного університету, головою громадської організації «ТРАП» Інною Пенчук.
-Розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали саме філологічний факультет у ЗНУ?
- У школі в мене була найкраща вчителька української мови та літератури, Бондаренко Алла Дмитрівна. На жаль, її вже немає з нами: її забрала страшна хвороба. Але свого часу Алла Дмитрівна особливо мене надихала. Саме через неї я зрозуміла, що філологія – це важливо і я досі живу з цим розумінням.
- Пані Інно, розкажіть про свій професійний шлях?
- Мій професійний шлях почався з роботи вчителькою української мови та літератури. У 1997 році я працювала ведучою на радіо «Європа плюс Запоріжжя», я поєднувала роботу в школі та на радіо. Потім на початку 2000-х років я викладала у Запорізькому національному університеті. З вересня 2004 року я – завідувачка кафедри журналістики видавничої справи та редагування у Класичному приватному університеті. З 2007 по 2017 рік я редагувала та керувала телевізійними проєктами «Арифметика комфорту» і «Маленькі дорослі» на телеканалі «ТВ ГОЛД», а з 2017 я – керівник і ведуча програми «Маленькі дорослі» на телеканалі «Z». У 2012 році стала керівником та засновником Першої дитячої телешколи. З 2018 і по теперішній час – завідувачка кафедри журналістики та української філології Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету.
-Яким досягненням Ви пишаєтесь найбільше?
- Загалом, мій педагогічний стаж – 25 років і з нагоди цього мене нагородили орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм». Я цим пишаюся, бо вважаю, що всі студенти яких ми випустили стали професіоналами. Також пишаюся тим, що в мене багато подяк і почесних грамот за мій внесок у розвиток фізичної культури, виховання молодшого покоління, активну громадянську діяльність.
-Ви заснували Першу дитячу телешколу в Запоріжжі, як до Вас прийшла ідея створення школи?
- Я писала докторську дисертацію на тему дитячої журналістики в 2012 році. Під час написання дисертації в мене виникла думка заснувати дитячу телешколу для того, щоб юні телешколярі демонстрували свої здібності та таланти. У школі ми проводимо лекції, майстер класи, тренінги, готуємося до зйомок програм. Учасниками школи є діти віком від 5 до 17 років. Це мій авторський курс, який включає в себе 12 дисциплін. У створенні проєкту беруть участь компетентні педагоги, журналісти, телеведучі, оператори, монтажери, медіатренери. Також тут у нас проходять зйомки для програми «Маленькі дорослі».
-Ви – активна громадська діячка, Ваші проєкти «Ярмарок спорту», «Спортивна гордість Запоріжжя» були направлені на активний розвиток молоді. Розкажіть про ідеї створення таких проєктів?
-Ці проєкти були створені завдяки команді професіоналів, з якими я працюю та дуже пишаюся їх вмінням працювати. Ідея проєкту «Спортивна гордість Запоріжжя» полягає в тому, щоби фінансово, іміджево, емоційно, комунікаційно підтримати спортсменів і тренерів нашого краю, кожен із яких своєю щоденною працею, самовідданістю та любов'ю до своєї справи, заслужив на визнання в рідному місті. Проєкт «Ярмарок спорту» проводиться заради свята спорту і здорового способу життя. Щорічно проводимо його в Дубовому Гаю. Це знайомство з традиційними та екзотичними видами спорту, одночасні показові виступи кращих 120 спортивних клубів і шкіл Запоріжжя та області. Цікаві ігри, майстер-класи, конкурси та лекторії. Також я зі своєю командою є координаторкою багатьох регіональних громадських і культурних заходів, серед яких щорічні фестивалі для дітей та молоді «Місто майбутнього», «Медіавесна», «Фестиваль Сім'ї».
- Що спонукало Вас до написання книги «Телебачення для дітей в Україні», яка вийшла у 2012 році?
- Перед написанням цієї книги я хотіла зрозуміти, що краще потрібно робити для дітей у медіагалузі. Для цього в книзі я проаналізувала дитячі телепрограми усього світу. Коли я аналізувала ці програми я і зрозуміла, що буде більш цікавим для дітей – тож на цьому й акцентувала увагу!
-Що Ви можете порадити студентам та випускникам ЗНУ, зокрема вашого факультету?
-Бути чесним з самим собою, вміти працювати в команді, бо завдяки командній роботі можна досягти успіху тому, що в командній роботі завжди є підтримка. Дослухатися до порад старшого покоління, бо в них є досвід у життєвих справах. Слухати поради батьків, тому що вони відчувають вас на інтуїтивному рівні та краще за всіх вас розуміють.
Анастасія Лиховоз