Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, директорка Центру медіааналітики Анастасія Кондрико

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, директорка Центру медіааналітики Анастасія Кондрико

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, директорка Центру медіааналітики Анастасія Кондрико
30.06.2021 13:55 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики Факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ історії успіхів випускників ЗНУ медіааналітика кіберсегмент криптоаналіз

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі розповідь про досвід професійного становлення та студентські роки вихованки факультету журналістики, довгий час талановитої викладачки й заступниці декана журфаку ЗНУ, а сьогодні – директорки Центру медіааналітики «Cyber Media Track» (м.Київ), докторки філософії – PhD із соціальних комунікацій, членкині Національної спілки журналістів України – Кондрико Анастасії Андріївни.

Розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Свого часу я планувала вступати до Запорізького національного технічного університету (нині – НУ «Запорізька політехника») на факультет економіки. Відверто кажучи, не так я планувала, як мої батьки разом із викладачами математики та репетиторами. Проте мрія професійно писати та комунікувати заважала мені спати спокійно під час вступної кампанії. Тоді лише в Запорізькому ще державному університеті на філологічному факультеті була спеціальність «Журналістика». Мені вдалося вступити на бюджетну основу навчання – і це стало вирішальним аргументом на користь журналістики в розмові з батьками.

Розкажіть нашим читачам про факультет ви обрали.

- Зі шкільних років я любила писати твори. Причому писала їх і собі, і однокласникам. Мене навіть не засмучувала необхідність висвітлювати одну й ту саму тему по-різному. Якось виходило і аргументи добирати, і лексику, і навіть змінювати стилістику. До того ж, хотілося бути серед людей і знати про все однією з перших. Я вдячна своїй вчительці з української мови Тетяні Дем’яновій за те, що надихала і підтримувала мене в цьому виборі, виборі напрямку журналістики в ЗНУ.

Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими в дорослому житті й у роботі?

- Щодо студентських років, то я переважно проводила час у бібліотеках, готуючись до пар. Навчання було першим пріоритетом разом із участю у наукових конкурсах і конференціях. Зі спогадів яскраво проглядає наша поїздка до Києва з Віктором Костюком, коли ми відвідали Верховну Раду України та театральну виставу з Остапом Ступкою у Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка, а ще аналогічна поїздка на конференцію до Острозької академії. Такі вояжі скеровували мене прагнути більшого, знайомитись з людьми, пробувати свої сили у різних галузях. Ще до того надихали прогресивні викладачі факультету, які часто вчилися разом із нами. А в процесі дискусії народжується істина, як відомо.

Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ? 

- Головна порада – не зупинятися, навіть за наявності причини спочивати на лаврах, бо коли стає надто комфортно, то людина припиняє розвиток. Раджу не втрачати можливостей – і ходити на тренінги, знайомитись з цікавими людьми, ставити питання, змінювати рід занять. І, що важливо, факультет журналістики дає безліч таких можливостей.

- Як Вам здається, які навчальні предмети варто було б додати до тих, які Ви вивчали в університеті?

- За моїх студентських часів навчальний план для журналістів лише формувався. Відтоді минуло 15 (ого!) років, звісно, зараз би я його залюбки переінакшила. У значній кількості додала б дисципліни з опанування Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, посилила б сегмент бізнес-предметів (планування, маркетинг, менеджмент), а ще було б актуально вивчати медіааналітику, медіакритику, діджитал-технології, кібергігієну, поняття віртуальних активів. Хочу звернути увагу, що план навчання треба переглядати постійно, а в умовах онлайн-освіти корисно було б віддавати цілі курси практикам, які суттєво доповнять теорію університетських науковців.

- Розкажіть, будь ласка, про себе: в якій галузі Ви сьогодні працюєте, чим займаєтеся?

- Нині я працюю директоркою Центру медіааналітики «Cyber Media Track». Компанія пропонує послуги медіааналітики, кіберсегменту та криптоаналізу. У часи, коли всі ми так залежні від того медіаконтенту, що споживаємо, ці напрямки є напрочуд актуальними та затребуваними. Медіааналітик за допомогою спеціального інструментарію збирає згадування осіб, брендів, партій тощо у вебпросторі включно із соцмережами, а потім аналізує і робить об’єктивну квінтесенцію знайденого в лаконічній і зручній для клієнта формі. Знаючи, хто, як, де про тебе пише, а також чи набуло це резонансу/підтримки серед читачів, наші клієнти коригують власну стратегію розвитку та готові ефективно боротися з репутаційними ризиками. Кіберсегмент дозволяє з’ясувати конкретних замовників хейту та медіаатак чи причетних до цих явищ людей, що є важливим для тих, хто піклується про позитивне інфотло. А щодо віртуальних активів і чекінгу криптогаманців, то послуга набуває популярності шаленими темпами, аналогічно самим криптовалютам.

- Чи підтримуєте наразі зв'язок зі своїми одногрупниками? Або, можливо, серед Ваших колег є одногрупники?

- З одногрупниками зв’язок підтримую переважно через соцмережі, бо часу на особисті зустрічі, на жаль, бракує. Добре, що є можливість бути в курсі їх життя та професійних звершень хоча б віртуально. Я пишаюся тим, що багато з них лишилося у соціальних комунікаціях.

- Які у Вас плани на майбутнє? Які саме цілі зараз з'являються перед Вами?

- Планів на майбутнє у мене багато. Після переїзду до Києва моє життя зазнало кардинальних змін. Якось мені навіть спало на думку, що треба було зважитись на зміни раніше. Наразі я маю амбітні плани щодо утвердження Центру медіааналітики «Cyber Media Track» у статусі лідера галузі і, як показують наші результати, це цілком досяжна мета. Особисто для себе планую… Скажу лише, що побачите реалізацію бажаного найближчим часом.

- Ви підтримуєте зв'язок з викладачами?

- Так, частково. Я працювала на факультеті журналістики 13 років, більшість моїх колишніх викладачів стали колегами. Факультет був моїм життям добрих 18 років, а зв’язки, перевірені часом, є найміцнішими.

 

Травян Віра

 

 

 

Схожі новини