Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти інженерного навчально-наукового інституту поєднують навчання в аудиторіях з практичною підготовкою

Нерідко теоретична підготовка, яка домінує під час навчання у закладах вищої освіти, призводить до того, що в молодих фахівців не вистачає практичного досвіду. Проте це не стосується випускників інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), адже тут практичній підготовці приділяється значна увага.

Передусім, це стосується практик, які проходять студенти на провідних підприємствах і в організаціях міста, а також – екскурсій, які дозволяють молоді отримати враження про те, як функціонує те чи те підприємство та зрозуміти, де саме вони хотіли б працювати у майбутньому. Так, нещодавно відбулася екскурсія першокурсників освітньої програми «Металургія» на комбінат «Запоріжсталь». Хлопці та дівчата побували в основних цехах комбінату, де змогли на власні очі побачити, як народжується сталь, а також зустрілися зі фахівчинею центру кар’єри «Метінвест», яка розповіла про можливість працевлаштування в холдингу. Така ознайомча екскурсія дозволила майбутнім металургам краще зрозуміти процес виплавки сталі, а також побачити, як працює кожен із цехів.

Дуже важливою для становлення майбутнього фахівця є і навчальна практика, яку проходять студенти всіх спеціальностей інженерного навчально-наукового інституту, адже саме вона покликана максимально підготувати молодь до практичної роботи. Про те, як відбулась практика здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Промислове і цивільне будівництво» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», розповіла доцентка кафедри промислового і цивільного будівництва Марина Полтавець:

- Базою для проходження практики є будівельні організації всіх форм власності, що використовують передові технології та організації будівництва, оснащені новітніми засобами механізації робіт. А одним з елементів практики є навчальні екскурсії на будівельні майданчики, які супроводжуються набуттям корисних практичних навичок майбутньої професії інженера-будівельника та, водночас, є продовженням навчального процесу в умовах будівельного виробництва.

Під керівництвом Марини Олександрівни студенти 2 курсу стали учасниками екскурсії на будівельні об’єкти міста Запоріжжя, «під час яких практично ознайомились зі способами виконання та організації основних будівельних операцій». Перша екскурсія відбулась на будівництво мостового переходу через р. Дніпро. Участь у цьому заході дозволила молоді здобути «практичні знання з особливостей процесів бетонування мостових споруд в умовах підвищеної вологості та новітніх технологій виконання робіт». А друга екскурсія – на будівництво ЖК «River Hall» – житлового об’єкту нового формату. «На будівельному майданчику під керівництвом головного прораба Олександра Бугайчука, – зазначила Марина Полтавець, – студенти пройшли теоретичне та практичне навчання, яке спрямовано на формування технічного міркування і практичних навиків, які в подальшому допоможуть майбутньому фахівцю опанувати обрану професію».

Під час третьої екскурсії хлопці та дівчата відвідали будівництво «Legenda» – житлового комплексу бізнес-класу з підвищеним комфортом. Тут інженер технічного нагляду за будівництвом Андрій Воробєй поділився з ними власним досвідом будівельної діяльності. Студенти «засвоїли практичні знання з технології та організації будівництва, а також засобів механізації виробничих процесів». Четверта, й остання, екскурсія відбулась до Управління Східного офісу держаудитслужби в Запорізькій області. Заступниця начальника Управління, а також начальниця відділу контролю у соціальній галузі та галузі культури Алла Мамонова провела ознайомчу лекцію за тематикою професійних напрямів діяльності Державної аудиторської служби України, а саме відділу контролю в галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку. Студенти дізналися про основні концепції діяльності державних службовців цієї структури в здійсненні контролю за дотриманням законодавства України при використанні державних коштів під час виконання будівельно-монтажних робіт.

Дуже важливою для підготовки високопрофесійних кадрів є і система дуальної освіти, за якою, завдяки ПАТ «Запоріжсталь», мають можливість навчатися майбутні бакалаври спеціальностей та освітніх програм 133 «Галузеве машинобудування» і 136 «Металургія». За блочною системою дуальної освіти, яка використовується в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ, практичні навички студенти здобувають на провідному підприємстві міста ПАТ «Запоріжсталь» впродовж 4-8 тижнів, а потім молодь знов повертається до аудиторій. То що ж дає сьогоднішнім студентам дуальна система освіти? Навчання за нею – це саме та модель, яка забезпечує інженера-початківця необхідними навичками практичної роботи, скорочує період адаптації до умов реального виробництва і найкраще придатна для побудови успішної професійної кар’єри.

Отже, шановні абітурієнти! Якщо ви хочете отримати освіту, спрямовану саме на подальшу професійну діяльність, і яка дозволить вам з легкістю працевлаштуватися, адаптуватися на новому робочому місті та отримувати гідну заробітну плату, інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету запрошує вас приєднатися до лав студентства інституту! Ознайомитися з переліком сучасних і перспективних спеціальностей та освітніх програм ви зможете на сторінці: https://www.znu.edu.ua/ukr/university/11929/12272

Інженерний навчально-науковий інститут