Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели низку онлайн-семінарів із філологічних студій

У ЗНУ провели низку онлайн-семінарів із філологічних студій

У ЗНУ провели низку онлайн-семінарів із філологічних студій
05.07.2021 13:52 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології філологічний факультет наукова діяльність онлайн-семінари PhD

Останні два тижні червня на двох факультетах ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), які готують докторів філософії (PhD) за фахом 035 «Філологія» (іноземної філології та філологічному), видалися досить продуктивними в плані організації та проведення наукових семінарів. Дистанційні зустрічі відбувалися за кількома напрямами філологічних студій: германське й романське мовознавство, зарубіжна література, українське літературознавство та українське мовознавство.

На факультеті іноземної філології відбулося два PhD-колоквіуми, на якому аспіранти факультету 2-4 курсів презентували доповіді щодо результатів своїх наукових досліджень.

Модераторами PhD-колоквіуму в межах напряму «Германські та романські мови», на якому аспіранти факультету 2-4 років навчання представили доповіді щодо результатів своїх наукових досліджень, виступили доктори філологічних наук, професори Ганна Приходько, Тетяна Козлова й заступник декана з наукової роботи доцент Юлія Деревянко. Програма колоквіуму була багатоаспектною: з доповідями, присвяченими стилістиці, виступили Є. Яроцька, О. Соколова, А. Толматова, М. Добровольська.  Актуальними й цінними напрацюваннями в лінгвосеміотиці поділилися О. Мішукова та І. Широкова; Д. Єнікєєв розглянув питання, пов’язані з мовною особистістю політика. До зустрічі також приєдналася Т. Марільє, котра навчалася за програмою подвійного диплома й наразі продовжує паралельне навчання в аспірантурі французького університету та ЗНУ. Вона виступила з доповіддю щодо соціолінгвістичного та психолінгвістичного аспектів концепту “langue”.

Колоквіум, що його модерувала професор Наталія Торкут, був присвячений обговоренню форматів наукових конференцій, основним принципам провадження наукової дискусії під час конференції, оформленню доповіді й статті, особливостям формулювання питань та пропозицій. Об’єктом для наукової дискусії було обрано доповіді двох науковців, представлені на цьогорічній конференції «Europian Shakespeare Research Assoсiation» (ESRA-2021): “As You Like Itor As You Don’t: Utopian Arden and Its Discontents” (by E. Bloch) та “Utopian Trancen A Midsummer Night’s Dream” (by S. Dhingra).

Аспіранти 2-3 курсів Я. Нікітюк, О. Соболь, Д. Бесклепна, О. Філатова та Н. Гутарук висвітлили результати власних досліджень та окреслили подальші перспективи розробки наукових тем і долучення до наукових конференцій різного рівня. До зустрічі також приєдналася кандидат філологічних наук, доцент Запорізького державного медичного університету Д. Москвітіна, яка була модератором секції на конференції ESRA-2021 та озвучила основні етапи підготовки й проведення конференції такого рівня й мотивувала до участі в ESRA-2023.

На філологічному факультеті мовознавці й літературознавці також провели два наукових семінари: зустріч лінгвістів модерувала професор Раїса Христіанінова, а колоквіум літературознавців провела професор Ірина Павленко.

Майбутні доктори філософії у мовознавчій галузі (О. Колпакчі, В. Молоцький, Л. Савченко, Н. Ткаченко) не лише ознайомили присутніх однокашників та викладачів кафедри української мови з особливостями й основними положеннями власних наукових пошуків, а й узяли активну участь в обговоренні доповіді аспірантки 4 року навчання Т. Петренко «Функційно-семантична під категорія неозначеної предметності в українській мові».

Науковий колоквіум літературознавців філологічного факультету об’єднав аспірантів і їхніх наукових керівників із трьох кафедр – української літератури, слов’янської філології та українознавства. Аспіранти першого року навчання І. Менсітов та І. Бей презентували обґрунтування тем власних досліджень, а їх старші колеги поділилися напрацюваннями за 2020-2021 навчальний рік та планами подальшої роботи над обраними темами. Основний акцент в обговоренні і тем, і їх виконання учасники колоквіуму зробили на з’ясуванні або уточненні методології, об’єкта дослідження й структури майбутніх дисертацій.

Усі без винятку аспіранти під час кожного з колоквіумів продемонстрували достатній рівень своїх дослідницьких проєктів, чимало з яких викликали жвавий інтерес серед колег і присутніх. У ході обміну інформацією учасники заходів отримали нові знання й навички ведення наукової дискусії, а також поради щодо вдосконалення власних наукових розвідок у подальшій роботі.

 

Факультет іноземної філології

Філологічний факультет

 

Схожі новини