Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У 2021 році ФІФ підготував 216 випускників бакалаврату – філологів і перекладачів

06.07.2021 12:31 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології випуск вручення дипломів бакалаврів

Із 1 по 9 липня на факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває вручення дипломів бакалаврів випускникам спеціальностей «Мова і література (англійська, німецька, французька, іспанська)» та «Переклад (англійська, німецька, французька)». Через карантинні обмеження традиційного урочистого свята не відбулося, а молоді фахівці відвідують деканат невеличкими групами у зручний для них час, аби отримати документи про вищу освіту. Загалом цього року випускниками ФІФ стали 177 осіб, які навчалися на денній формі, та ще 39 заочників, із них семеро отримали дипломи з відзнакою.

Найбільш численними групами серед них були філологи англійської мови – 67 осіб та перекладачі англійської мови – 65 осіб. 5 липня відбулося вручення дипломів групі перекладачів, підготовкою яких керує кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови, якою керує доцентка Світлана Запольських. Вона розповіла про деякі особливості підготовки молодих фахівців, завдяки якій випускники ФІФ отримують широкі можливості для працевлаштування та продовження свого кар’єрного росту.

Головним складником підготовки перекладачів, за її сдовами, є виробнича практика, яку ті проходять у приватних компаніях, що працюють з іноземними партнерами та використовують у своїй діяльності документацію іноземною мовою або перекладену. Студенти ФІФ також проходили практику на базі Запорізької торгово-промислової палати, Запорізької міської ради, мовного центру «Поліглот» тощо. Тут вони мали продемонструвати свої знання англійської мови та перекладацькі навички.

- Результати практики наших студентів були високо оцінені, всі вони отримали гарні відгуки від потенційних роботодавців, – наголошує Світлана Петрівна. – А от Департамент культури і туризму ЗМР навіть надіслав нам на кафедру лист подяки на вдячність за допомогу у створенні нової брошури Туристичний гід по Запоріжжю. Студентів-практиканти здійснили його переклад, а викладачі нашої кафедри допомогли в редагуванні. Наразі вже багато хто з випускників-перекладачів працює за фахом, а також – у галузі IT-технологій, клієнтської підтримки. Дехто продовжуватиме навчання в магістратурі.

Серед цьогорічних випускників кафедри – Микола Білошапко, який ділиться своїми думками з приводу навчання на ФІФ:

- Завдяки обраній мною освітній програмі “Переклад (англійська)” я отримав фундаментальні знання з іноземної мови, а під час стажуванню з практики перекладу я ще отримав й широкі можливості щодо застосування моїх фахових навичок. Дуже вдячний моїм викладачкам Олександрі Головко, Ірині Андрєєвій, Анні Юнацькій і Світлані Запольських та іншим талановитим і небайдужим до своїх студентів педагогам!

А ще, Микола планує влаштуватися на роботу в міжнародну компанію та продовжити навчання в магістратурі, проте ще не визначився остаточно за яким напрямом: це може бути як іноземна філологія або переклад, так і українська філологія, у фундаментальних знаннях з якої він також зацікавлений.

Тож гарні спогади та глибокі фахові знання – це те, що залишаться назавжди з випускниками факультету іноземної філології ЗНУ 2021 року!

Олена Хлистун