Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціології та управління, працівниця Обласного центру патріотичного виховання молоді Олена Стариковська

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціології та управління, працівниця Обласного центру патріотичного виховання молоді Олена Стариковська

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціології та управління, працівниця Обласного центру патріотичного виховання молоді Олена Стариковська
07.07.2021 11:04 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху вихованки факультету соціології та управління Олени Стариковської. Велика кількість випускників ЗНУ, розпочинаючи навчання в закладі вищої освіти, сподіваються знайти знання, які допоможуть їм стати тими, ким вони себе бачать. Університет для них – ніби дорожній знак, який стоїть на перехресті величезної кількості доріг, вказуючи, у якому напрямку їм рухатися до свого місця та мрії, до «дому з теплим каміном», у якому ти почуваєшся комфортно і точно знаєш, що це твоє місце. Наприклад, ЗНУ став тим самим вказівником, який допоміг героїні нашого інтерв’ю  –випускниці ФСУ, а сьогодні – працівниці Обласного центру патріотичного виховання молоді Олені Стариковській досягти бажаного.

- Олено Олександрівно, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- У десятому класі в мене з’явився шкільний предмет «Людина та суспільство». Інтерес до питань, пов’язаних із процесами, які відбуваються в соціумі став рушійним важелем у виборі спеціальності. У мене було недостатньо знань, тому в одинадцятому класі я пішла на підготовчі курси. Там я познайомилася із науковцями факультету соціології та управління ЗНУ Максимом Анатолійовичем Лепським, Тетяною Федорівною Бірюковою й Олегом Миколайовичем Приймаком. Їхні лекції стали для мене «ковтком свіжого повітря». Так, Запорізький національний університет став для мене остаточним вибором вишу.

-Які спогади зі студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими вжитті й у роботі?

- У студентські роки відбулась значна трансформація моєї особистості. Мені відкрилось широке поле для самовираження. Цікаво було й проводити час у бібліотеці, і спілкуватися з друзями-однокурсниками. У групі нас називали «третій ряд» – чудові дівчата, з якими було приємно спілкуватися в стінах університету і поза ними. Пам’ятаю, що необхідно було опрацьовувати багато матеріалу, однак мені завжди хотілось знайти крім нього ще корисну інформацію для себе. Над моєю любов’ю до «літератури для власного саморозвитку» навіть по-дружньому жартували. Однак я не ображалась, бо розуміла, що мені подобається пізнавати щось нове. Так прийшло розуміння, що наше життя, в якомусь сенсі, також процес безперервного навчання, тому краще просто отримувати задоволення від нього та аналізувати новий набутий досвід. У цей час я шукала межу між моєю працьовитістю, перфекціонізмом та бажанням задовольнити особисті потреби у відпочинку. Досі намагаюсь утримувати цей баланс і користуюся досвідом, отриманим у студентські роки.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Мені завжди подобалось працювати в групі, щось організовувати, придумувати. На факультеті соціології та управління ми дали чудовий старт розвитку волонтерського руху «Студентське серце», який згодом набув визначних результатів.

Наразі займаюся організацією заходів обласного рівня у галузі національно-патріотичного виховання молоді. Комусь може здатися, що заходи для молоді – це не так актуально, адже необхідно створювати умови, а молодь сама вирішить, чого вона бажає. Водночас я дуже добре пам’ятаю, як у студентські роки в тебе є великі амбіції, але тобі інколи важко визначитися з тим, чого ти насправді хочеш, здається, що не вистачає ні сил, ні часу, ні досвіду, ні однодумців. Тому вважаю, що важливим є не тільки створення атмосфери для відпочинку молоді, а й змістовне наповнення її дозвілля. Ми включаємо в роботу новітні методи й форми, які не тільки є цікавими, а й корисними. Наприклад, із 22 по 26 червня були на морі, де проводили тренінг «PRO навички майбутнього» за програмою Фонду ООН у галузі народонаселення.

- Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Мені подобається, як ідея перевтілюється ітастає реальністю: коли я пишу сценарій заходу, листи-запрошення, план підготовки та проведення, домовляюся з учасниками та виконавцями, а потім бачу, як це все «оживає». Наприклад, як відео, яке я монтувала вдома в 3 години ночі, показують на великому екрані театру В.Г. Магара, як слова, що писала й переписувала декілька разів, кажуть зі сцени й їх чують понад 400 глядачів, як тези на певну заявлену тему стають основою для промови перших осіб області тощо. Коли всі півтори години відбувається саме те, що готувалося днями, – це дійсно справжнє задоволення для мене. Я дуже вдячна моїм колегам за те, що у нашому колективі панує взаєморозуміння, повага та підтримка. У таких умовах дуже легко та комфортно працювати й досягати успіхів.

- Які Ваші професійні пріоритети?

- Першочерговим для мене є компетентність, відповідальність і доброзичливість. Я ціную й піклуюся про розвиток теоретичних знань і соціальних навичок. У моїй професійній роботі дуже важливо вміти працювати в кризових умовах, залишатися чуйною й при цьому системно мислити, бути націленою на результат.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Я маю багато ідей та ще не реалізованих проєктів, завжди відкрита до діалогу та співпраці. Крім того, одним із моїх захоплень стала соціальна філософія. Нещодавно я захистила кандидатську дисертацію на тему «Феномен громадської думки: взаємозв’язок держави та громадянського суспільства» й стала кандидатом філософських наук. Дуже вдячна науковцям спеціалізованої вченої ради Д 17.051.05 при Запорізькому національному університеті, факультету соціології та управління, моїм рецензентам та опонентам, всім тим, хто в мене вірив і підтримував, та особисто моєму науковому керівнику – завідувачу кафедри соціології, доктору філософських наук, доценту, професору кафедри соціології ЗНУ Володимиру Олексійовичу Скворцю. Наразі мене цікавлять різні соціально-філософські проблеми, які б я хотіла надалі аналізувати. Зокрема, займатися дослідженням філософії моралі.

-Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Я раджу розвивати критичне мислення, визначити та спиратися на свої сильні сторони, шукати баланс між навчанням, роботою та іншими аспектами життя та цінувати час, який ми маємо.

 

Влад Макаренко

 

Схожі новини