Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець факультету соціології та управління, талановитий учений і викладач, доктор філософських наук Олег Масюк

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках вашій увазі пропонується інтерв’ю з вихованцем факультету соціології та управління ЗНУ, талановитим ученим і викладачем вищої школи, доктором філософських наук Олегом Масюком.
- Пане Олегу, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?
- У школі я захоплювався історією. Визвольна війна Хмельницького, Велика французька революція – це здавалось таким яскравим! Моя улюблена шкільна вчителька історії Світлана Первеньонок порадила мені нову перспективну спеціальність «Соціальна робота», яка тоді тільки відкривалась на історичному факультеті ЗНУ. Так я поринув у світ взаємовиручки та соціального управління, а пізніше отримав нову родину – факультет соціології та управління.
- Вам із самого початку навчання на цьому факультеті було цікавим? Чи спершу траплялися труднощі?
-У всьому були свої «плюси» та «мінуси». Спочатку освітню програму на спеціальності «Соціальна робота» навантажували великими блоками філософських, історичних, правових і психологічних дисциплін. Було важко все це засвоїти. Водночас мені пощастило. Я слухав лекції Віталія Івановича Воловика, Віталія Прокоповича Снєжко, Максима Анатолійовича Лепського, Романа Олександровича Додонова, які надихнули мене займатись філософією. Крім того, в нас була дуже дружня студентська група. Ми товаришуємо й зараз. Шкодую тільки, що не приділяв уваги спорту. Проте ніколи не пізно розвиватись і працювати над собою!
- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?
- Частково одногрупники переїхали до Києва та інших міст. Проте в мене є коло найближчих студентських друзів, ыз якими ми не тільки бачимось, а й співпрацюємо. Вони стали фахівцями галузі управління персоналом, публічної служби, науково-педагогічної діяльності та готові допомагати молодшим поколінням. Насправді, факультет соціології та управління – це про дружбу, успіх і спадковість традицій.
- Ви з великим захопленням розповідаєте про соціологію. Чи можете Ви назвати Вашу щоденну діяльність роботою своєї мрії? Чи може у Вас є й інші мрії?
- Розумієте, коли займаєшся дослідницькою роботою, то прагнеш приносити користь суспільству, і сумно, коли результати не затребувані, тому що ти не попадаєш в тренд – не на часі. Я ж дуже вдячний визнанню колег і тому, що нарешті отримав науковий ступінь доктора філософських наук. Педагогічна робота також має свою специфіку. Ти не можеш побачити результати своєї праці відразу, як пекар, металург, кравець, але докладаєш максимум зусиль, щоб студент став успішним. Тому дуже радію справжньому успіху, скажімо, нашого студента 3 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Олега Наконечного, який отримав гран-прі «Кейс-чемпіонату Метінвест» у 2021 році. Тобто наш успіх – у наших студентах.
-Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби могли знову стати студентом?
- Якщо була б можливість повернутись у часи студентства, то я б обов’язково спробував себе у всіх формах студентського самоврядування, громадських заходах і позанавчальній роботі. Життя має бути наповненим по максимуму!
- Які ваші професійні пріоритети?
- Здобуття нових наукових висот і допомога вихованцям факультету соціології та управління в професійному розвитку.
- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?
- Якщо раніше країна пропонувала людині сталий сценарій життя, то сьогодні це неможливо. Чим швидше ви побудуєте своє власне бачення майбутнього, тим краще.
-Дуже дякуємо Вам за увагу та бажаємо успіхів в професійному та особистому житті!
Софія Ханіна