Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентку кафедри дизайну Ірину Гресик вітають із ювілеєм викладачі та студенти ЗНУ

Доцентку кафедри дизайну Ірину Гресик вітають із ювілеєм викладачі та студенти ЗНУ

Доцентку кафедри дизайну Ірину Гресик вітають із ювілеєм викладачі та студенти ЗНУ
09.07.2021 14:23 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну ювілей привітання

Дев’ятого липня ювілей святкує відома в Україні та за її межами мисткиня, Заслужена художниця України, членкиня Національної спілки художників України, доцентка кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Гресик.

Ірина Станіславівна – за фахом художниця, майстриня графіки, живопису, дизайну. Вона – випускниця Дніпропетровського державного художнього училища ім. Вучетича (1975 р.), також закінчила Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (1980 р.). У 1988 році стала членкинею Національної спілки художників України, а в 2006 році їй було присвоєно почесне звання Заслужений художник України. Із 2002 року очолила Запорізьку організацію Національної спілки художників України.

Ірина Гресик – одна з видатних постатей сучасного мистецького життя Запоріжжя. Вона – організаторка й учасниця Всеукраїнських мистецьких пленерів («Хортиця крізь віки», 2003-2018 рр.) та мистецьких фестивалів, зокрема міжнародних, що проходили в Україні, Польщі, Словаччині, країнах Прибалтики, Китаї, Тунісі.

Її роботи виставлялися на численних персональних виставках, які проходили на базі Виставкової зали ЗОНСХУ (м. Запоріжжя, 1988, 2006, 2017 р.), Меморіального музею П.Тичини (м. Київ, 2009 р.), Національного музею Т.Шевченка (м. Київ, 2009 р.), Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Київ, 2011 р.), Мистецького центру «Шоколадний будинок» (м. Київ, 2015), Галереї мистецтв м. Ізмаїл (2017 р.). Запам’яталися шанувальникам художнього мистецтва й виставки «Магія акварелі» (2017 р.) та «Мальовничі квіти» (2018 р.), які проходили у Художньому салоні Запорізької спілки художників, а також за кордоном – у лемківському селищі Комборня (Польща, 2011 р.), у Меморіальному музеї Марії Конопницької (Польща, 2012 р.), Кросно БВА (Польща, 2012 р.), Івонічо-Здрой (Польща, 2013 р.) тощо.

За видатні заслуги в мистецькій галузі художниця удостоєна почесних відзнак – медалей «За розвиток Запорізького краю» та «За особистий внесок у розвиток м. Запоріжжя» (2012 р). Її твори на сьогодні знаходяться в Запорізькому обласному художньому музеї, музеях України, мистецьких колекціях України та інших країн. Її роботи також закуплені Дирекцією художніх виставок Міністерства культури і туризму України.

Із 2019 року Ірина Гресик приєдналася до складу науково-педагогічних працівників ЗНУ, наразі обіймає посаду доцента кафедри дизайну як штатний співробітник. Для студентів факультету соціальної педагогіки та психології, які навчаються за освітньою програмою «Графічний дизайн», викладає такі практичні курси, як «Рисунок» та «Живопис».

Шановну мисткиню й викладачку цінують і поважають колеги та студенти за її талант, яким вона щедро ділиться зі своїми учнями, за щирість душі. У наш непростий час на її тендітні плечі, як й інших працівників освіти, лягла велика відповідальність за освітній процес й підготовку молодого покоління талановитих й відповідальних фахівців, які сприятимуть розбудові гідного майбутнього нашої держави. Тож колеги та студенти щиро вітають Вас, шановна Ірино Станіславівно, висловлюють вдячність за Вашу копітку працю й зичать Вам багато років жити у здоров’ї, щасті й злагоді. А ще – радіти здобуткам ваших учнів, надихатися новими ідеями та безперешкодно йти до нових звершень!

 

Схожі новини