Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний навчально-науковий інститут розширює міжнародне співробітництво

Інженерний навчально-науковий інститут розширює міжнародне співробітництво

Інженерний навчально-науковий інститут розширює міжнародне співробітництво
13.07.2021 14:11 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут міжнародна діяльність академічні обміни Програма 2 Дипломи

Уже сьогодні студенти інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) мають можливості стати учасниками програми «Erasmus+», проходити стажування та практики, навчатися за програмою подвійних дипломів в одному з закладів вищої освіти країн ЄС. Проте адміністрація та викладачі інституту не зупиняються на досягнутому. Вони постійно розширюють співпрацю з університетами-партнерами, залучаючи до неї нові заклади вищої освіти.

Ось і нещодавно, за дорученням ректора ЗНУ Миколи Фролова та директорки інженерного навчально-наукового інституту Наталі Метеленко, відбулась низка зустрічей представників інституту з керівництвом провідних університетів Республіки Польща. ЗНУ представляли директорка Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, голова Товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська та доцентка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Олена Яришко.

Завдяки досягнутим домовленостям, вдалося розширити співпрацю з університетами-партнерами. Так, із Гданським технологічним університетом та з Університетом Гданська, де вже активно втілюються в життя проєкти Erasmus+ та відбувається обмін науковим досвідом, поклали початок новому етапу співпраці. Зокрема, тут планується розвивати академічні обміни. Студенти всіх спеціальностей і, передусім, інженерних зможуть проходити стажування, а також виробничі практики на підприємствах Польщі. Втілюватимуться в життя і спільні наукові проєкти та дослідження.

Відтепер розширюються можливості для студентів інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ і в такому значному закладі вищої освіти, як Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові. Співпраця, початок якої було покладено два роки тому, надала можливість молоді проходити тут стажування. А позитивні відгуки студентів стали запорукою того, що навіть під час карантину програма не призупинила своєї дії, а продовжилась в дистанційному форматі. Незабаром нова студентська група отримає сертифікати про проходження стажування.

Розширилася співпраця і з Вищою школою управління охороною праці в Катовіце, яка вже стала другою alma mater для багатьох магістрів інженерного навчально-наукового інституту. Відтепер, окрім можливості навчатися за програмою «2 Дипломи», для магістрантів і аспірантів інституту з’являються і нові програми для майбутніх бакалаврів. Так студенти спеціальностей 051 «Економіка» (освітня програма «Інформаційна економіка») та 121 «Інженерія програмного забезпечення» («Програмне забезпечення систем») зможуть навчатися паралельно за спеціальністю «Маркетинг в Інтернеті». Також є можливість навчатися за спеціальністю «Охорона і гігієна праці». Усі випускники отримають два дипломи на рівні бакалавра.

Серед досягнень ініціативної групи інженерного навчально-наукового інституту слід назвати і попередні домовленості про співпрацю з Ченстоховська Політехніка та Варшавська Політехніка. А це – можливості для студентів інституту проходити тут стажування, а також практики на провідних підприємствах; брати участь у програмі «2 Дипломи». Викладачі та студенти зможуть стати учасниками академічних обмінів; спільно займатися науковими дослідженнями в інженерії, економіці та в менеджменті.

Як розповіла директорка інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталя Метеленко, у результаті домовленостей представники інституту привезли для узгодження проєкти меморандумів про співпрацю. Отже, вже з вересня цього року студенти зможуть взяти участь як у вже традиційних, так і нових міжнародних проєктах. «Що дуже важливо, – підкреслила Наталя Георгіївна, – у кожному з проєктів візьмуть участь не лише студенти економічного напряму, як це було раніше, а й всі без винятку студенти, що навчаються або планують навчатись на інженерних спеціальностях в інженерному навчально-науковому інституті». Звернула увагу директорка й на те, що студентам інституту дуже легко адаптуватися до польської системи навчання, адже в польських вишах і в інженерному навчально-науковому інституті освітній процес влаштовано аналогічно.

«Брати участь у таких програмах –  дуже важливо для сучасної молоді, – зазначила Наталя Георгіївна, – зокрема, набутий досвід під час проходження практик на промислових підприємствах країн ЄС неодмінно знадобиться під час роботи на українських підприємствах, таких, як Група компаній Метінвест. Маючи закордонний досвід роботи, наші випускники будуть більш конкурентоспроможними, зможуть зробити стрімку кар’єру, працюючи задля розвитку рідної країни».

Співпраця не обмежується програмою «2 Дипломи», стажуванням та практикою студентів. Наші викладачі, зокрема, Наталя Метеленко проводять заняття для польських студентів; в травні створено спільну науково-методичну раду інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ та Вищої школи управління охороною праці в Катовіце. Це обумовило залучення двох викладачів: Наталі Метеленко та Ганни Макушинської до рецензування магістерських робіт учасників проєкту «2 Дипломи» із Запоріжжя, Києва, Львова, Дніпра, Сум, Рівна тощо.

Своїми враженнями про те, як відбувалися зустрічі з колегами з польських вишів, поділилась Ганна Макушинська: «Найяскравіше враження - це те, як нас зустрічали. Ми бачили зацікавленість і бажання співпрацювати з нами, як в межах програми академічної мобільності, так і в наукових проєктах. Дуже теплі враження залишилися від зустрічі з адміністрацією Ченстоховської Політехніки». У цьому виші, крім інших питань, обговорювалось і проведення профорієнтаційної роботи. «Польські партнери охоче ділилися з нами досвідом та новими формами цієї роботи». Як зазначила Ганна Павлівна, співпраця з Ченстоховською Політехнікою планується не лише в освітній та науковій, а й у культурній та спортивній сферах.

Звернула увагу Ганна Макушинська і на те, що їй як науковцю та члену редакційної колегії часопису Гданьского університету дуже хотілося б розширити співпрацю з європейськими вишами в різних галузях науково-дослідної сфери та надати можливість нашим вченим користуватися базою польських вишів.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини