Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, керівниця PR-підрозділу інвестиційної компанії «InCo home» Крістіна Зеніна

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, керівниця PR-підрозділу інвестиційної компанії «InCo home» Крістіна Зеніна

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, керівниця PR-підрозділу інвестиційної компанії «InCo home» Крістіна Зеніна
16.07.2021 13:38 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні вашій увазі пропонується інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики, керівницею PR-підрозділу інвестиційної компанії «InCo home» Крістіною Зеніною.

- Пані Крістіно, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Запорізький національний університет (у 2000 році – ще Запорізький державний університет) був і залишається одним із кращих вишів міста й країни. Окрім надійних показників за рейтингами, випускники університету мають успішний кар’єрний досвід, і роль ЗНУ тут, на мій погляд, суттєва.

- Ким Ви працюєте на сьогодні, на якій посаді? Розкажіть, будь ласка, про свій кар’єрний шлях.

- Для мене правильним рішенням було почати працювати за фахом ще під час навчання в університеті. Це додає впевненості, й конкурувати потім на ринку праці легше. Спочатку ця історія була не про гроші, а саме про досвід. Базу тобі дає університет, а далі працює просте правило: щоб навчитися писати, ти маєш писати й, бажано, дуже багато. Це – цінний досвід: чути неприємні, але професійні коментарі щодо своєї роботи, та це мотивує до росту й до того, аби працювати ще більше. Після кількох років у журналістиці змінила напрям і до сьогодні залишаюсь у суміжній галузі, обравши для себе зв'язки з громадськістю. Але журналістська практика завжди була для мене перевагою. У Запоріжжі працювала: власною кореспонденткою газети «Міг», пізніше – прессекретаркою голови Запорізької державної адміністрації. У Києві – прессекретаркою народного депутата України, а зараз я – керівниця PR-підрозділу інвестиційної компанії «InCo home».

- Як би Ви охарактеризували свою діяльність? Що Ви любите в своїй роботі найбільше?

- Журналістика ніколи не буде чимось сталим. І це класно, якщо, звісно, подобається навчання нон-стоп і постійні зміни. Сьогодні, наприклад, для багатьох уже буде незрозумілим колись популярний вислів, що став жартом «лист покликав у дорогу». З’явилось стільки нового в підходах, інструментах та засобах! Інформація стала доступнішою, а важливість комунікацій настільки очевидною, що це вплинуло та дещо змінило акценти, тепер ключове питання – не як знайти, а як в ній не потонути? Критичне мислення тут дуже допомагає. Якщо ви обираєте своїм майбутнім журналістику, то готуйтеся до постійної війни за увагу аудиторії. Якщо раніше вашим конкурентом були кілька ЗМІ, тепер блог шестирічної дитини з цікавим контентом на YouTube має більшу аудиторію ніж, наприклад, телеканал із потужним фінансуванням.

- За що Ви вдячні своїм студентським рокам, а що хотіли б змінити, якби була така можливість?

- Вдячна за людей, із якими пощастило зустрітись. Із кимось залишились дружні та тривалі стосунки й спілкування багато років, а за успішними кейсами багатьох слідкую: для мене це – приклади, що надихають.

- Що б Ви могли порадити студентам та абітурієнтам?

- Якщо вмієте ставити правильні запитання, то вітаю, якщо ні – то вчіться цьому. Тоді ви отримуєте потрібні відповіді, а це – 50% успіху й, до того ж, дуже економить час. А ще, обов’язково запишіть червоними літерами на стіні: «факт-чекінг і ще раз факт-чекінг».

 

Олег Шевцов

 

Схожі новини