Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Головну увагу цього літа господарники ЗНУ приділили модернізації гуртожитків та створенню коворкінг-центру

Головну увагу цього літа господарники ЗНУ приділили модернізації гуртожитків та створенню коворкінг-центру

Головну увагу цього літа господарники ЗНУ приділили модернізації гуртожитків та створенню коворкінг-центру
16.07.2021 16:09 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University ремонтні роботи модернізація будівель енергоефективність впорядкування територій

Традиційно влітку на території ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривають поточні ремонтні роботи, реалізовуються масштабні проєкти з модернізації будівель і покращення умов для комфортного перебування, навчання, роботи й відпочинку представників університетської спільноти. Найбільш значні перетворення цього року стосуються двох університетських гуртожитків (№№ 3 та 4) та створення студентського коворкінг-центру.

Триває виконання масштабного проєкту, який реалізується в співпраці із Європейським інвестиційним банком, із підвищення енергоефективності студентських гуртожитків №№ 3 та 4. Саме в ці спекотні дні головна увага керівництва університету, зокрема ректора Миколи Фролова, проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра й головного інженера АГЧ Валентина Моцака спрямована на здійснюваний представниками підрядної організації капітальний ремонт й утеплення будівель гуртожитків. Це, згідно з планом робіт, уже до початку зимового періоду дозволить підвищити енергоефективність гуртожитків і покращити умови проживання його мешканців – студентів і викладачів університету. Адже саме зараз тут проводяться роботи з утеплення фасадів, зовнішніх стін та покрівлі, а також – фундаменту будівлі. Разом із цим будівельники здійснюють заміну вікон та підвіконь, вхідних груп тощо.

Потребує капітального ремонту й тепловий автоматичний вузол, планують також встановлення погодної автоматики та здійснити інші заходи з енергозбереження. Окрім іншого, мають пофарбувати зовнішні пожежні сходи включно з люками. А ще – зробити ремонти приямків, встановити насоси для підкачування холодної та гарячої води, пожежні насоси, облаштувати протипожежні двері типу «Антипаніка» на запасних виходах тощо. Усі ці перетворення мають завершити до кінця цього року.

Поточні ремонти крівель на будівлях відбуваються і на території Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ – у корпусах і студентських гуртожитках №№ 6, 7. Тут також триває поступова заміна вікон на нові. У найближчих планах співробітників АГЧ – встановити 900 кв м металопластикових конструкцій з енергоощадними склопакетами, частина таких робіт вже виконана.

Саме зараз відбуваються або нещодавно вже завершені ремонти окремих аудиторій у корпусах ЗНУ. Так, комплексний ремонт (оновлення та модернізація стін, стелі, підлоги, електромережі та системи опалення тощо) добігає кінця в приміщенні № 33 навчального корпусу № 1. Наразі залишилося полакувати й оновити паркет, а ще – встановити нові меблі в аудиторію.

Окрім цього, вже завершено ремонтні роботи в аудиторії № 420 навчального корпусу № 2, на підлогу вкладено лінолеум і незабаром тут будуть встановлені меблі. А от в сусідній аудиторії № 421 співробітники ремонтно-будівельної групи ЗНУ щойно розпочали свою діяльність за аналогічною схемою.

У корпусі № 4 відремонтовано та переобладнано під потреби студентської ради приміщення № 308. Тут активісти вже облаштували робочий простір, де значну територію займатиме студентське ZNU.TV.

Також у літній період відбувся комплексний ремонт в аудиторії № 307 навчального корпусу № 5, яка вже готова до нового навчального року.

Крім іншого, в усіх вищезгаданих корпусах, й зокрема в аудиторіях, де проходять ремонтні роботи, триває поступова заміна трубопроводів на пластикові та встановлюються нові енергоефективні радіатори опалення. Так, до початку опалювального сезону представники АГЧ планують встановити 300 радіаторів (3000 секцій), аби підвищити енергоефективність будівель ЗНУ та заощаджувати на їх опаленні.

Не залишають господарники без уваги цього року й університетські біостанцію-профілакторій та базу «Студентська Січ», що на о. Хортиці. Тут тривають поточні ремонти кімнат у корпусах, зокрема, там, де були встановлені нові вікна, відбуваються роботи з обладнання відкосів (зовнішніх та внутрішніх). Проводяться роботи з впорядкування територій тощо.

Наразі приведено до ладу й приміщення майбутнього коворкінг-центру, який розташовуватиметься на другому поверсі будівлі комбінату громадського харчування. Тут відремонтовано два приміщення – велика й менша за неї білі зали, обшиті гіпсокартоном. Світлі великі вікна, встановлені ще торік, й нещодавно укладені білі кахлі на підлозі додають їм масштабності й просторовості. Обладнана нова електромережа, яку готують до підключення потужного обладнання, а також система опалення з енергоощадними радіаторами. Перед тим, як тут будуть облаштовані кімнати-трансформери та встановлене мультимедійне обладнання тощо, будівельники ще мають завершити ремонт сходів до зали. Наразі університетська спільнота з нетерпінням чекає на відкриття нового, сучасного комунікативного простору у ЗНУ.

Традиційні літні роботи тривають і на території студентського містечка ЗНУ. Тут працюють і наводять лад група співробітників під керівництвом Армена Мхітаряна, а також садівниця Ірина Бабаєва та співробітники корпусів. Вони косять траву на газонах, насаджують і доглядають квіти на клумбах, підстригають кущі та проводять обрубку дерев, прибирають території. Варто також звернути увагу на розташовану перед спортивно-оздоровчим комплексом чудову велику клумбу з роз, які квітнуть безперебійно й радують представників університету та перехожих. За ними постійно дбайливо доглядає особисто комендант спортивно-оздоровчого комплексу Анжела Барсегян.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини