Науковці центру гендерної освіти ЗНУ долучилися до Другого регіонального Діалогу Українського Жіночого Конгресу

Шістнадцятого липня в Запоріжжі пройшов Другий регіональний Діалог Українського Жіночого Конгресу «Можливості надихають». На заході обговорили актуальні питання та проблеми економічної участі жінок із вразливих груп. Формат заходу був як онлайн, так і офлайн. До участі в заході приєдналися й представники центру гендерної освіти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
У Конгресі взяли участь Світлана Войцеховська, народна депутатка України (2014-2019), співзасновниця Українського Жіночого Конгресу, Марія Іонова, народна депутатка України, співзасновниця Українського Жіночого Конгресу, Альона Бабак, Міністерка громад та територій (2019-2020), співзасновниця Українського Жіночого Конгресу, Олена Жук, Голова Запорізької обласної ради, Інеса Носенко, Голова Єврейського громадського центру “Мазаль Тов”, Анжеліка Бєлова, Президентка ГО ”Об’єднання ромських жінок “Голос Ромні” й Тамара Огородова, Голова правління Запорізького благодійного фонду “Єдність за майбутнє”.
Привітавши учасників та учасниць Конгресу, Світлана Войцеховська, зазначила, що питання економічної участі жінок є актуальним і важливим, тому треба налагодити діалог із місцевою владою у вирішенні проблем підтримки жінок, саме в період пандемії.
Голова Запорізької обласної ради Олена Жук у своєму виступі наголосила на тому, що через локальні та глобальні виклики більше страждають жінки. Сьогодні на обліку в органах соціального захисту населення Запорізької області перебувають 56 656 внутрішньо переміщених осіб. Із них 56% (більше 32-х тисяч) – жінки. Усього в Запорізькій області майже 10 тисяч матерів, які самостійно виховують дітей. 2803 жінки отримують виплати через вагітність та пологи. У першому півріччі цього року 4762 жінки звернулись за допомогою при народженні дитини. Загалом цю допомогу отримують 30758 жінок. У Запорізькій області налічується 8,8 тисяч багатодітних сімей. Тому важливо створення гендерно орієнтованих напрямів політики місцевого самоврядування.
Про дві школи підприємництва для ромських жінок, які реалізуються ГО «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» та «Лачо Дром» через проєктну діяльність, розповіла Анжеліка Бєлова, Президентка ГО «Об’єднання ромських жінок “Голос Ромні”», координаторка Діалогу в Запоріжжі. На захід була запрошена Інеса Носенко, Голова Єврейського громадського центру “Мазаль Тов”, яка поділилася досвідом діяльності соціальних підтриємств у Запоріжжі. Тамара Огородова розповіла про досвід проєкту, який реалізовується за підтримки Естонського Уряду. До Діалогу також приєдналися в онлайн форматі представниці та представники Міністерства економіки України, Міністерства соціальної політики України та Державної податкової служби.
Альона Бабак, яка відкривала Діалог та була його модераторкою, запропонувала всім охочим співпрацю в написанні рекомендацій до законопроєкту через збір тих проблем, які турбують цільові аудиторії при започаткуванні соціальних підприємств.
Доцентка Тетяна Голованова, розповідаючи про перебіг важливого заходу, зазначила, що її як керівницю центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, надихає можливість налагодити нові відносини зі зростаючим рухом жінок. «Сподіваюсь на те, що матиму змогу передати цей досвід студентській спільноті через освітню діяльність», – підкреслила пані Тетяна.