Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності «журналістика» філологічного факультету (на той час), кандидат наук, викладачка Тетяна Хітрова

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності «журналістика» філологічного факультету (на той час), кандидат наук, викладачка Тетяна Хітрова

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності «журналістика» філологічного факультету (на той час), кандидат наук, викладачка Тетяна Хітрова
20.07.2021 15:18 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках розповідаємо про досвід професійного становлення та успіх вихованки  спеціальності «журналістика» на той час філологічного факультету Тетяни Хітрової.

- Пані Тетяно, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Я вступала в університет у 1998 році й чомусь завжди знала, що це буде ЗНУ (тоді ще ЗДУ). Було відчуття якоїсь внутрішньої довіри до закладу вищої освіти. До того ж, у 1997 році було відкрито спеціальність «журналістика» на філологічному факультеті, а це була моя мрія ще з дитячих років.

- Ви обрали спеціальність самостійно чи хтось Вам порадив? Не шкодуєте про вибір, що зробили?

- Дякую моїм батькам, що дослухались до моїх бажань і дозволили обрати спеціальність самостійно, хоча вони мріяли, щоб я навчалась на факультеті іноземної філології. Чи жалкувала я, що обрала саме журналістику? Чи були в мене сумніви? Так, були. Особливо після першого курсу навчання. Зараз я розумію, що то була невпевненість у собі, страх перед майбутнім, певна кореляція між реальністю та мріями. Це, мабуть, переживає кожен початківець перед «входженням» у професію.

- Які спогади зі студентських років є для Вас найціннішими?

- Приємних спогадів, справді, багато. Це – і спілкування з друзями-одногрупниками, це й зустрічі з відомими спікерами, перша практика, а найголовніше, відчуття комфортної комунікації в середині університету, коли взаємодія я з викладачами не закінчувалося викладом чи перевіркою навчального матеріалу, а й продовжувалось в особистісному спілкуванні, в період практики тощо. Така, певною мірою, патронажна, настановча комунікація на шляху до формування особистості «журналіста», вважаю, є вкрай важливою.

- Розкажіть, будь ласка, про Ваш перший досвід роботи. Ви почали працювати після закінчення університету чи, можливо, поєднували працю з навчанням?

 - Коли я вступала на спеціальність «журналістика», то вже мала близько 30 публікацій у запорізьких газетах. Стажуватися почала ще на першому курсі навчання – це був телеканал «Алекс», далі працювала в рекламній агенції, тоді вони тільки з’являлись у м. Запоріжжі. На другому курсі я вже чітко зрозуміла, що моя майбутня професія буде точно пов’язана з друкованими засобами масової інформації.

- Як часто Ви згадуєте своїх викладачів і чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

-Уже майже 20 років я викладаю на кафедрах «журналістики» в різних закладах вищої освіти, тому з більшістю своїх викладачів я постійно комунікую в різних форматах: працюю в одній установі, беру участь у наукових та навчально-методичних заходах, просто товаришуємо.

- Чи зустрічалися Ви з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Із більшістю одногрупників, які залишилися в професії, я співпрацюю на рівні практичних заходів, обміну думками, досвідом. А університетські подруги та друзі ‒ назавжди зі мною.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, якими здобутками пишаєтесь?

- Наразі я – кандидатка філологічних наук за спеціальністю 10.01.08 – журналістика, доцентка кафедри журналістики Національного університету «Запорізька політехніка». А ще, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти галузі 06 «Журналістика». Із 2007 по 2015 рік була завідувачем кафедри «Теорії і практики журналістики» Класичного приватного університету. Із 2007 року займаюсь міжнародною грантовою діяльністю, працювала у 5 грантових програмах.

Із 2020 року я – експертка національного агентства із забезпечення якості вищої освіти галузі 06 «Журналістика». У 2020 році була обрана депутаткою Кушугумської територіальної громади Запорізького району Запорізької області; керівниця постійної комісію з питань протидії корупції, захисту суспільних інтересів, честі та гідності. У 2021 році виграла грант та стала керівницею проєкту в рамках міжнародного проекту «Волонтерство в громаді» Project «Volunteer center of Kushuhumska municipality» (U-LEAD із Європою ІІ Фаза, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ). Крім того, завжди підтримую молодіжні, громадські, благодійні та волонтерські ініціативи.

Моя діяльність відзначена Почесними грамотами Класичного приватного університету (2007, 2010, 2012), Почесною Грамотою Запорізького національного технічного університету (2016).

- Що Вас надихає в роботі?

- Це, мабуть, найскладніше для мене питання. Оскільки надихає мене саме моя робота, професія, постійний вир комунікації, люди…. Завжди говорю: «Я щаслива людина! Моя робота на 100% співпадає з моїм хобі!»

- Яким Ви бачите своє професійне майбутнє, про що мрієте? 

- Майбутнє… Це – лише розвиток і постійне самовдосконалення!

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Бажаю всім студентам мати свою мрію, свою мету й кожного дня рухатись до неї. Безумовно, нічого не дається саме собою, треба багато працювати, вміти слухати й дослухатись, бути ініціативним; вірити в себе, однак не бути самовпевненим, робити помилки, а потім –  висновки: це теж дія, головне – не стояти на місці та не пливти за течією!

 

Вікторія Свідерська

 

 

 

 

Схожі новини