Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, кореспондентка газети «Запорозька Січ» Ірина Гавриленко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою філологічного факультету, кореспонденткою газети «Запорозька Січ» Іриною Гавриленко.
- Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чому свого часу обрали для навчання саме цей факультет ?
- У наш час треба обрати такий освітній заклад, щоб потім була робота. ЗНУ – саме такий університет. І так було завжди. Наприклад, я знала про це ще 30 років тому. І три роки поспіль намагалася вступити саме сюди.
- Розкажіть, будь ласка, про себе і свій професійний досвід: у якій галузі ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?
- Закінчивши філологічний факультет у 1999 році, я думала, що стану шкільним вчителем. Проте доля склалася по-іншому. Підпрацьовувала коректором у газеті «Запорізька Січ», і раптом там звільнилося місце кореспондента. Я спробувала й мені сподобалося. Так, журналістика стала моєю справою на довгі роки.
- Що вам запам’яталось найбільше з часів навчання на філологічному факультеті ЗНУ?
- Мені дуже приємно згадувати ті 5 років, коли я щодня приїздила на навчання. Це було дійсно цікаво. До слова, із своїми однокурсниками ми підтримуємо стосунки досі.
- Поділіться, будь ласка, секретами професійного успіху: як стати успішним у своїй професії?
- Успішним у професії можна стати лише тоді, коли любиш те, чим займаєшся.
- Які знання і досвід, здобуті під час навчання, стали для вас найціннішими?
- Знання, які дають у ЗНУ, – системні, об'ємні та фундаментальні. Тут навчають вчитися, бути креативними в житті. Тут дають не мертві застарілі знання, а такі, що відповідають потребам часу. Найцінніші знання – це правопис та синтаксис. А ще, вміння вчитися, шукати й аналізувати інформацію.
- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема філологічного факультету ?
- Порадити студентам можу лише справжнього бажання досягти чогось в житті. А ті, хто піде працювати у школу, то, взагалі, святі люди.