Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-контрактники мають можливість повернути частину коштів за навчання

Студенти-контрактники мають можливість повернути частину коштів за навчання

Студенти-контрактники мають можливість повернути частину коштів за навчання
29.07.2021 16:19 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності навчання за контрактом податкове повернення коштів

Щороку в рамках реалізації соціальної політики в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) студентів, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб (за контрактною формою навчання) інформують про особливості отримання податкової знижки. Про права студентів-контрактників, що передбачають отримання податкової пільги, аби поліпшити матеріальне становище родини, розповідає головний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності ЗНУ Оксана Арістова.

Так, згідно п.п. 166.1.2, 166.2.1, 166.3 ст. 166; п.п. 166.4.2 ст. 164 «Податкового кодексу України», громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату і оплачують навчання у закладах освіти, мають право на компенсацію до 18% від його вартості. Податкова знижка визначається згідно з офіційно підтвердженим доходом громадянина, який працює та сплачує за середню спеціальну або вищу освіту за себе або члена сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі того, хто не працює (батьки, чоловік/дружина, діти).

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту в 2021 році можна до кінця наступного року (до 31 грудня 2022 року включно). Також до кінця поточного року всі охочі можуть отримати такі виплати за минулий період. Для цього треба звернутися до відділення Державної фіскальної служби України за місцем реєстрації і подати заяву та інші передбачені умовами документи.

Про умовами отримання такої знижки та алгоритмом дій вже писали в попередніх матеріалах на сайті ЗНУ, усі охочі можуть ознайомитись із ними за покликаннями:

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42486&lang=ukr&news_code=studenti-kontraktniki-mozhut-povernuti-koshti-za-navchannya-cherez-pererakhuvannya-podatkovoyi

та https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42538&lang=ukr&news_code=studentiv-kontraktnoyi-formi-navchannya-informuyut-pro-osoblivosti-otrimannya-podatkovoyi-znizhki

Зверніть також увагу на деякі важливі моменти. Кошти, передбачені податковою знижкою, повертаються на ім’я тієї особи, яка працює (батько або мати студента) і яка в контракті зазначена як замовник освітніх послуг. У квитанції про оплату теж має бути зазначено те саме ім’я. Кошти перераховуються на банківську картку (будь-якого банку) за наданими замовником реквізитами.

Якщо виникають запитання, можна звернутися до відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ за адресою: вул. Дніпровська, 33, навчальний корпус №4, ауд. 202 або за телефоном: 228-75-20.

Також варто завітати до Олександрівського управління у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області. Його адреса: вул. Дніпровська, 34; телефони: (061) 212-44-74, 212-44-79, 212-45-06. Тут можна отримати консультацію з будь-яких питань оподаткування та, зокрема, стосовно податкової знижки.

 

Відділ бухгалтерського обліку,

фінансової та бюджетної звітності

 

 

 

Схожі новини