Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ вітають із 65-річчям доцента кафедри фізичного виховання Юрія Гришка

Викладачі та студенти ЗНУ вітають із 65-річчям доцента кафедри фізичного виховання Юрія Гришка

Викладачі та студенти ЗНУ вітають із 65-річчям доцента кафедри фізичного виховання Юрія Гришка
18.08.2021 10:06 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей поздоровлення

Вісімнадцятого серпня свій ювілей відзначає один із найактивніших учасників спортивно- оздоровчого руху в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) – фахівець із величезним педагогічним досвідом, доцент кафедри фізичного виховання факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Юрій Гришко.

Юрій Анатолійович народився в м. Пологи. Свого часу здобув першу – технічну освіту – й деякий час працював за спеціальністю. Потім, після закінчення факультету фізичного виховання Запорізького державного педагогічного інституту (1977) за педагогічною спеціальністю «Вчитель фізичного виховання», довгий час працював вчителем фізичного та трудового виховання у Нікольській восьмирічній школі Оріхівського району (1979-1988), потім викладав фізичне виховання у Пологівській загальноосвітній школі (1988-1991).
Після переїзду родини до Запоріжжя Юрій Гришко деякий час працював за першою спеціальністю, але з часом повернувся до своєї улюбленої справи, влаштувавшись на роботу до ЗНУ, – спочатку викладачем кафедри фізичного виховання (з 1991 р.), потім старшим викладачем цієї кафедри (1995-2007 рр.), а з 2011 року й до сьогодні він – доцент кафедри. У 2010 році йому присудили науковий ступінь кандидата педагогічних наук, а у 2012 році присвоїли вчене звання доцента.
Юрій Гришко – висококваліфікований фахівець, у якого понад 30 років педагогічного стажу, із них 20 – працює на кафедрі фізичного виховання. Він проводить практичні заняття з фізичного виховання для студентів різних факультетів ЗНУ із використанням різноманітних прийомів активації навчального процесу – як традиційних методик, так і креативних інтерактивних підходів у викладанні спортивних дисциплін, які були б цікавими та корисними для студентської молоді. Також викладає для студентів факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму – молодих фахівців та спортсменів – такі спеціальні дисципліни, як «Олімпійський рух в Україні. Участь спортсменів України в Олімпійських іграх», «Нетрадиційні системи зміцнення здоров’я і фізичного удосконалення», «Оздоровче і прикладне значення обраних систем фізичних вправ», «Гігієнічні основи обраних систем фізичних вправ», «Основи раціонального харчування при різноманітних видах і умовах праці та особливостях життєдіяльності» й «Оздоровчо-прикладне значення туризму. Види туризму». Окрім іншого, вже довгий час він очолює навчально-методичну та наукову ради кафедри.
Водночас із педагогічною роботою Юрій Анатолійович провадить плідну науково-дослідну діяльність, яка оформилася у численних наукових працях: публікаціях у фахових виданнях, науково-методичних посібниках тощо. Його дослідження присвячені таким практичним проблемам, як порушення функцій опорно-рухового апарату в студентської молоді та можливості відновлення здоров’я за допомогою спортивних занять та коригуючої гімнастики. А ще, його цікавить проблема самовираження педагогів вищої школи, гуманістично-орієнтовані підходи до професійної діяльності.
Окрім іншого, Юрій Гришко активно займається популяризацією здорового способу життя й спортивного масового руху серед студентів різних факультетів, виступає у числі організаторів та суддівської колегії під час проведення щорічної студентської Спартакіади ЗНУ.
За цей час керівництвом університету та факультету неодноразово були відзначені творчі та виробничі досягнення шановного Юрія Анатолійовича. Сумлінного у виконанні своїх викладацьких обов’язків, вимогливого й водночас захопленого своєю професією, небайдужого до оточуючих талановитого викладача цінують колеги, поважають студенти й друзі.
Цього урочистого дня, шановний ювіляре, дозвольте приєднатись представникам усього університетського колективу до численних та щиросердних поздоровлень, які надійшли на Вашу адресу від Ваших колег, друзів та учнів. Усі вони зичать Вам щастя, радості й добробуту, міцного здоров’я та нових цікавих ідей і здобутків, які неодмінно слугуватимуть вихованню кваліфікованих фахівців та спортсменів для країни, а також – здорового покоління української молоді!

Схожі новини