Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ІННІ ЗНУ поздоровляють із ювілеєм доцента кафедри міського будівництва і архітектури Валерія Савіна

Викладачі та студенти ІННІ ЗНУ поздоровляють із ювілеєм доцента кафедри міського будівництва і архітектури Валерія Савіна

Викладачі та студенти ІННІ ЗНУ поздоровляють із ювілеєм доцента кафедри міського будівництва і архітектури Валерія Савіна
27.08.2021 09:30 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут кафедра міського будівництва і архітектури ювілей поздоровлення

Двадцять сьомого серпня свій 80-річний ювілей святкує талановитий викладач, досвідчений будівельник, доцент кафедри міського будівництва і архітектури інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Валерій Олександрович Савін.

Валерій Савін – будівельник не в першому поколінні. Ще в 1963 році він вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту на спеціальність «Промислове та цивільне будівництво». Навчання давалося хлопцеві легко, в заліковій книжці були лише оцінки «добре» та «відмінно». Саме тому студенту 4-го курсу Валерію Савіну було довірено брати участь у відбудові Ташкенту після руйнівного землетрусу 1966 року. У столиці Узбекистану тоді було побудовано понад мільйон квадратних метрів житла, зведені школи, будівлі культурно-побутового та адміністративного призначення. Участь у такому масштабному будівництві дала Валерію безцінний досвід, який став частиною його дипломної роботи, а в подальшому використовувався ним на підприємствах Запоріжжя, куди ювіляр потрапив за розподілом.
Працював Валерій Олександрович майстром ремонтно-будівного управління «Житлобуд», а потім старшим інженером, старшим науковим співробітником в лабораторії об’ємно-планувальних рішень Центрального науково-дослідного та проєктно-технологічного інституту механізації та електрифікації тваринництва. Паралельно ювіляр навчався в аспірантурі й у 1982-му році успішно захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності «Будівлі та споруди».
На запрошення архітектора Юрія Єгорова, з яким ювіляра пов’язують давні дружні стосунки, в 1984 році Валерій Савін перейшов в Запорізький індустріальний інститут на кафедру будівельних конструкцій, пізніше кафедру промислового і цивільного будівництва і, нарешті, кафедру міського будівництва і архітектури, де працює й зараз. Ювіляр активно займається науковою роботою. Він видає статті в фахових виданнях, розробляє методичні рекомендації для студентів тощо. Свого часу був керівником чотирьох господарчо-договірних науково-дослідних робіт щодо обстеження та паспортизації будівель Запорізького алюмінієвого комбінату та інших запорізьких промислових підприємств.
Валерію Олександровичу притаманне по-справжньому батьківське ставлення до студентів. Він – інтелігентна людина, яка підтримує добрі стосунки з колективом. Ювіляр завжди виконує все, що обіцяє, та готовий прийти на допомогу колегам. Валерій Савін – чудовий оповідач, має неабияке почуття гумору та як справжній будівельник із захопленням будує дачу.
Шановний Валерію Олександровичу! Представники інженерного навчально-наукового інституту від щирого серця вітають Вас із ювілеєм! Зичимо Вам міцного здоров’я, миру, родинного тепла та творчого натхнення! Бажаємо, щоб Ви й надалі заряджали всіх навколо своїм незмінно гарним настроєм і позитивним ставленням до життя.

Інженерний навчально-науковий інститут

Схожі новини