Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ всі охочі мають змогу ознайомитися з історією вишу в роки незалежності України

У ЗНУ всі охочі мають змогу ознайомитися з історією вишу в роки незалежності України

У ЗНУ всі охочі мають змогу ознайомитися з історією вишу в роки незалежності України
28.08.2021 10:18 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University центр культури проєкт відеозвернення 30-річчя Незалежності України історія ЗНУ

Із нагоди 30-ї річниці Незалежності України центр культури Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) втілив у життя відеопроєкт «30 років Незалежності ЗНУ», в якому розповідається про становлення і розвиток вишу за ці роки. Його ідея належить директорці центру культури Юлії Янько та її помічникам, відеозйомка та монтаж здійснені Вікторією Лагутіною та Антоном Осадчуком.

Відзначимо, що історія ЗНУ бере свій початок ще з 1930 року, але саме на честь 30-річчя Незалежності України у виші згадують «шлях» ЗНУ саме за часів Незалежності. Сьогодні Запорізький національний університет – відомий і престижний заклад вищої освіти України, який продовжує найкращі освітні традиції, тісно пов’язані зі славетним минулим запорізького краю, його багатою історією. Про те, як розвивався Запорізький національний університет з 1991 року по сьогоднішній день, ми можемо дізнатись від тих, хто бачив це власними очима, – це представники керівництва вишу та декани факультетів.
Зокрема, у рамках проєкту центру культури ЗНУ «30 років Незалежності ЗНУ» Олександр Григорович Бондар – перший проректор ЗНУ, розповів про основні процеси розбудови та становлення Запорізького державного університету, а нині – Запорізького національного університету за роки незалежності. Так, у виші сформувались нові кафедри й факультети, потужні наукові школи. За ці десятиліття ЗНУ здобув багато перемог і мав чимало злетів в освіті, науці, інших галузях життя. Університет гідно виконує не тільки свою освітню і наукову місію, але є і осередком освіти, науки, культури і активного громадського життя. Також університет займає почесне місце в системі закладів освіти держави.
Хом'як Тамара Володимирівна – декан філологічного факультету (одного з перших факультетів в історії ЗНУ), у своєму відеозверненні в рамках проєкту розповіла про 90-річну історію факультету та зміни, які відбулись після утворення університету. Зокрема, збільшилась кількість нових, актуальних для регіону спеціальностей, що було обумовлено запитами ринку праці. Крім того, змінились навчальні плани, відбулась інтеграція до європейського освітнього простору, розвинулась академічна мобільність, з’явилось ЗНО для учнів і абітурієнтів, підвищився рівень якості освіти.
Омельянчик Людмила Олександрівна – декан біологічного факультету (одного із перших факультетів в історії вишу), відзначила, що у 1992 році відбувся перший випуск фахівців-біологів. Далі почалась підготовка нових навчальних планів для бакалаврів і магістрів, змінився перелік спеціальностей і освітніх програм на факультеті. Також зміни відбулись у науковій роботі, розвинулась міжнародна і грантова діяльність, результати якої були впроваджені в освітній процес.
Очевидці тих часів розповідають про найцікавіші події та становлення ЗНУ. Зокрема, Коломоєць Тетяна Олександрівна – декан юридичного факультету (факультет заснований уже за часів Незалежності України), розповіла про історію створення юридичного факультету, яка розпочалась з кафедри правознавства на історичному факультеті, далі був економіко-правничий факультет, і вже 1991 року створено окремий юридичний факультет. «Ми пишаємось, що спільними зусиллями керівництва, роботодавців, студентів і випускників юридичний факультет ЗНУ посідає чільне місце серед провідних освітніх і наукових шкіл з підготовки юристів», – зазначила Тетяна Олександрівна.
Про історію становлення та розвитку факультету журналістики розповів Костюк Віктор Володимирович – декан факультету журналістики (наймолодшого факультету ЗНУ). Факультет почав свою історію з відкриття спеціальності «Журналістика» на філологічному факультеті у 1997 році у Запорізькому державному університеті. А у 2004 році було відкрито факультет журналістики, створено 3 кафедри, створено першу і єдину студентську радіостанцію «Юніверс», телестудію, долучено до роботи прес-центр і видавництво вишу. Віктор Володимирович відзначив важливість формування традицій факультету, кадрового складу, а також підтримки керівництва вишу у цьому процесі. На його думку, період незалежності дав значний поштовх і збільшення інтересу до нової журналістики.
Про свою роботу в роки незалежності говорили також Косяк Наталя Олександрівна – заступник головного бухгалтера, та Верлос Наталя Володимирівна – заступник декана з навчальної роботи юридичного факультету. У відео з ними йшлося про умови роботи, про систему фінансування вишу, про комунікацію викладачів і студентів, опанування цифрових дистанційних технологій навчання, появу нових методів і форм викладання.
Також декани факультетів розповіли про зміни підходів у роботі зі студентами.
Детальніше ознайомитись із відео можна за покликаннями:
YouTube https://youtu.be/BLTbHDRZd7Y
YouTube https://youtu.be/XUP2Bj_ppio

Схожі новини